2022-2024 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 15-1 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі-осы шешімнің 11 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2022-2024 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері жобаларын қарап, Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 756 425 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 364 862 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 570 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер- 581мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 390 412 мың теңге;
2) шығындар – 786 702 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 30 277мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 277 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 30 277 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 27-2 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022-2024 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 198 663 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 759 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 175 889 мың теңге;
2) шығындар – 200 985 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумгени Аккиизтогай на 2022-2024 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 30 декабря 2021 года № 15-1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2022-2024 годы Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 756 425 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 364 862 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 570 тысяч тенге;
поступления от продажи основных капиталов– 581 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 390 412 тысяч тенге;
2) затраты – 786 702 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 30 277 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 277 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30 277 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 21.12.2022 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 198 663 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 759 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 175 889 тысяч тенге;
2) затраты – 200 985 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

2) шығындар – 59 064 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 638 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 638 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 638 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 27-2 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандық бюджеттен қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2022 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 313 189 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 97 848 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 62 355 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 26 815 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 51 172 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 26 665 мың теңге;
Майкөмген ауылдық округіне – 23 389 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 24 945 мың теңге.
9. Аудандық бюджеттен қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2023 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 301 915 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 96 194 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 52 735 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 26 815 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 51 172 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 26 665 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 23 389 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 24 945 мың теңге.
10. Аудандық бюджеттен қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 301 681 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 95 960мың теңге;

2) затраты – 59 064 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 638 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 638 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 638 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 21.12.2022 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Установить бюджетные субвенции, передоваемые из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов на 2022 год в сумме 313 189 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 97 848 тысяч тенге;
поселоку Жана –Каратон – 62 355тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 26 815тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 51 172тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 26 665тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 23 389 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 24 945 тысяч тенге.
9. Установить бюджетные субвенции, передоваемые из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов на 2023 год в сумме 301 915 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 96 194 тысяч тенге;
поселоку Жана –Каратон – 52 735 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 26 815 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 51 172 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 26 665тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 23 389 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 24 945 тысяч тенге.
10. Установить бюджетные субвенции, передоваемые из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов на 2024 год в сумме 301 681 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 95 960 тысяч тенге;

Жаңа-Қаратон кентіне – 52 735 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 26 815 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 51 172 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 26 665 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 23 389 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 24 945 мың теңге.
11. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат хатшысы С. Таласов
Жылыой аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 15-1 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Құлсары қаласының нақтыланған бюджеті

поселоку Жана –Каратон – 52 735тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 26 815тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 51 172 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 26 665тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 23 389 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 24 945 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата С. Таласов
Приложение 1 к решению Жылыойского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 15-1
Уточненный бюджет города Кульсары на 2022 год