Исатай ауданы мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 362-VI "2021-2023 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 91-VII шешімі
Исатай ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай ауданы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 362-VI шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4870 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 218 246 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер– 75 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 188 945 мың теңге.
2) шығындар – 227 834 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 588 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 9 588 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 9 588 мың теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті
тиісінше 4, 5, 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 240 мың теңге;
салықтық емес түсімдер– 666 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 101 493 мың теңге.
2) шығындар – 109 891 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 492 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 492 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Исатайского районного маслихата от 30 декабря 2020 года № 362-VI "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2021-2023 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 9 декабря 2021 года № 91-VII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2021-2023 годы" от 30 декабря 2020 года № 362-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4870) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 218 246 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 226 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 188 945 тысяч тенге.
2) затраты – 227 834 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 588 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 9 588 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 588 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 240 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 666 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала- 0 тенге;
поступления трансфертов – 101 493 тысяч тенге.
2) затраты – 109 891 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 492 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 492 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов –0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 238 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 238 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 1 238 мың теңге.".
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Исатай ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 467 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 128 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 61 119 мың теңге.
2) шығындар – 63 597 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -130 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 130 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 130 мың теңге.".
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Зинеден ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55 549 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 378 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 53 171 мың теңге.
2) шығындар – 55 729 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -180 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 180 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 180 мың теңге.".
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 238 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 238 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 238 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 467 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 128 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 61 119 тысяч тенге.
2) затраты – 63 597 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – -130 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 130 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов –0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 130 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Зинеденского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 549 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 378 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 53 171 тысяч тенге.
2) затраты – 55 729 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 180 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 180 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 180 тысяч тенге.".
пункт 8 изложить в новой редакции:

"8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері 2021 жылға 446 779 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 133 559 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 71 380 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 53 814 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 66 142 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 42 058 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 40 334 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 39 492 мың теңге көзделсін.".
12-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"12. 2021 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде облыстық бюджеттен әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер үшін еңбек ақы төлеудің пилоттық режимдегі жаңа жүйесін енгізуге және мемлекеттік саяси қызметшілердің еңбек ақыларын өсіруге – 123 562 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.".
13-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

"8. Предусмотреть на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 446 779 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 133 559 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 71 380 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 53 814 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 66 142 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 42 058 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 40 334 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 39 492 тысяч тенге.".
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в бюджете сельских округов на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 123 562 тысяч тенге для внедрения новой системы оплаты труда в пилотном режиме для административных государственных служащих и повышения заработной платы политических государственных служащих.".
пункт 13 изложить в новой редакции:

"13. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
ауылдық округ әкімі аппараттарын ағымдағы ұстау және материалдық техникалық жарақтандыруға – 20 822 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға – 18 621 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 11 636 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 6 486 мың теңге; мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 790 мың теңге.".

"13. Установить на 2021 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
20 822 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов акима сельского округа;
18 621 тысяч тенге – на обводнение оросительных каналов;
11 636 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
6 486 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
790 тысяч тенге – на текущее содержание организаций культуры.".

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев
Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 09 желтоқсандағы № 91-VII шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 362-VI шешіміне 1-қосымша
Аққыстау ауылдық округінің 2021 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І Кірістер

2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь районного маслихата Н. Муханбеталиев
Приложение 1 к решению сессии районного маслихата от 09 декабря 2021 года № 91-VII
Приложение 1 к решению сессии районного маслихата от 30 декабря 2020 года № 362-VI
Бюджет Аккистауского сельского округа на 2021 год
Категория
Сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы