2022-2024 жылдарға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 17-95-VII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Достық ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 80 445 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 16 482 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 900;
трансферттер түсiмi – 62 063 мың теңге;
2) шығындар – 80 826 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -381 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 381 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 381 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 03.06.2022 № 21-129-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға Достық ауылдық округінен ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. А.Қалыбеков ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 74 924 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 8 038 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 150 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 65 736 мың теңге;
2) шығындар – 75 430 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -506 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 506 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 506 мың теңге.

О бюджете поселков и сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 29 декабря 2021 года № 17-95-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Достык на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 445 тысяч тенге;
налоговые поступления – 16 482 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 1 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 063 тысяч тенге;
2) затраты – 80 826 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -381 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 381 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 381 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 03.06.2022 № 21-129-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения сельского округа Достык на 2022 год, согласно приложению 4.
3. Утвердить бюджет сельского округа А.Калыбеков на 2022-2024 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 924 тысяч тенге;
налоговые поступления – 8 038 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 1 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65 736 тысяч тенге;
2) затраты – 75 430 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -506 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 506 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 506 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 07.10.2022 № 25-167-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2022 жылға А.Қалыбеков ауылдық округінен ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Мырзакент кентінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 73 685 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 34 823 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 4 700;
трансферттер түсiмi – 34 162 мың теңге;
2) шығындар – 78 302 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 617 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 617 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 617 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 27-181-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Еңбекші ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 51 275 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 7 207 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 192;
трансферттер түсiмi – 43 876 мың теңге;
2) шығындар – 51 454 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -179 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 179 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 179 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 27-181-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2022 жылға Еңбекші ауылдық округінен ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 15-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 07.10.2022 № 25-167-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения сельского округа А.Калыбеков на 2022 год, согласно приложению 8.
5. Утвердить бюджет поселка Мырзакент на 2022-2024 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 685 тысяч тенге;
налоговые поступления – 34 823 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 4 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 162 тысяч тенге;
2) затраты –78 302 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 617 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 617 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4 617 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2022 № 27-181-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Утвердить бюджет сельского округа Енбекши на 2022-2024 годы согласно приложениям 12, 13 и 14 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 275 тысяч тенге;
налоговые поступления – 7 207 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 192 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 876 тысяч тенге;
2) затраты – 51 454 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -179 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 179 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 179 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2022 № 27-181-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения сельского округа Енбекши на 2022 год, согласно приложению 15.

8. Жаңа жол ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 64 205 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 12 276 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –1 300 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 50 629 мың теңге;
2) шығындар – 65 323 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 118 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 118 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 118 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 07.10.2022 № 25-167-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2022 жылға Жаңа жол ауылдық округінен ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 19-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Иіржар ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 20, 21 және 22-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 85 675 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 10 291 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 500 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 74 884 мың теңге;
2) шығындар – 87 058 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 383 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 383 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 383 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 27-181-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2022 жылға Иіржар ауылдық округінен ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 23-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Ж.Нұрлыбаев ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 24, 25 және 26-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:

8. Утвердить бюджет сельского округа Жана жол на 2022-2024 годы согласно приложениям16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 64 205 тысяч тенге;
налоговые поступления – 12 276 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 1 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 629 тысяч тенге;
2) затраты – 65 323 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 118 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 118 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 118 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 07.10.2022 № 25-167-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения сельского округа Жана жол на 2022 год, согласно приложению 19.
10. Утвердить бюджет сельского округа Ииржар на 2022-2024 годы согласно приложениям 20, 21 и 22 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 675 тысяч тенге;
налоговые поступления – 10 291 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 884 тысяч тенге;
2) затраты – 87 058 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 381 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 383 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 381 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2022 № 27-181-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения сельского округа Ииржар на 2022 год, согласно приложению 23.
12. Утвердить бюджет сельского округа Ж.Нурлыбаев на 2022-2024 годы согласно приложениям 24, 25 и 26 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

19. Мақтаарал ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған 39, 40 және 41-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 78 586 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 25 306 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 2 600 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 50 680 мың теңге;
2) шығындар – 79 794 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 208 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 208 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 208 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 27-181-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
20. 2022 жылға Мақтарал ауылдық округінен ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 42-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
21. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақтаарал аудандық мәслихатының хатшысы К. Сарсекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Мақтаарал ауданының
әкімі Б. Асанов
2021 жыл 24 желтоқсан
"Мақтаарал ауданының
экономика және қаржы
бөлімі" ММ-нің басшысы
Н. Тұрашев
2021 жыл 24 желтоқсан
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 17-95-VII шешіміне 1-қосымша
Достық ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті

19. Утвердить бюджет сельского округа Мактарал на 2022-2024 годы согласно приложениям 39, 40 и 41 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 586 тысяч тенге;
налоговые поступления – 25 306 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 2 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 680 тысяч тенге;
2) затраты – 79 794 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 208 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 208 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 208 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2022 № 27-181-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
20. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения сельского округа Мактарал на 2022 год, согласно приложению 42.
21. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Мактааральского района К. Сарсекбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Мактааральского
района Б. Асанов
24 декабря 2021 года
Руководитель ГУ
"Отдел экономики и
финансов Мактааральского района"
Н. Турашев
24 декабря 2021 года
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного маслихата
от 29 декабря 2021 года № 17-95-VII
Бюджет сельского округа Достык на 2022 год