2022-2024 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 17/1-07 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақбиік ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 54 195 мың теңге:
салықтық түсiмдер –9 214 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–0;
трансферттер түсiмi–44 981 мың теңге;
2) шығындар –55 280 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1085 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1085 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1085 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 26/1-07 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Арыс ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 52 469 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 9 989 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–0;
трансферттер түсiмi–42 480 мың теңге;
2) шығындар –52 888 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -419 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –419 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 419 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 26/1-07 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджетах поселковых и сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2021 года № 17/1-07. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акбиик на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 195 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 214 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала –0;
поступления трансфертов – 44 981 тысяч тенге;
2) затраты – 55 280 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1085 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1085 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –1085 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 30.11.2022 № 26/1-07 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет сельского округа Арыс на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 469 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 989 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 42 480 тысяч тенге;
2) затраты – 52 888 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 419 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –419 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –419 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 30.11.2022 № 26/1-07 (вводится в действие с 01.01.2022).

3. Балықты ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 73 221 мың теңге:
салықтық түсiмдер –21 173 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 52 048 мың теңге;
2) шығындар – 74 565 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1344 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1344 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1344 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 26/1-07 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жабағылы ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 61 677 мың теңге:
салықтық түсiмдер –7 769 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 428 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –0;
трансферттер түсiмi – 53 480 мың теңге;
2) шығындар – 62 153 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -476 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 476 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 476 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 26/1-07 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жаскешу ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 62 790 мың теңге:
салықтық түсiмдер –12 953 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 10 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –0;
трансферттер түсiмi – 49 827 мың теңге;
2) шығындар – 63 434 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

3. Утвердить бюджет сельского округа Балыкты на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 221 тысяч тенге:
налоговые поступления –21 173 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 52 048 тысяч тенге;
2) затраты – 74 565 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1344 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1344 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1344 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 30.11.2022 № 26/1-07 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить бюджет сельского округа Жабагылы на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 677 тысяч тенге:
налоговые поступления –7 769 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 428 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 53 480 тысяч тенге;
2) затраты – 62 153 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -476 тысяч тенге ;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 476 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 476 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 30.11.2022 № 26/1-07 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить бюджет сельского округа Жаскешу на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 790 тысяч тенге:
налоговые поступления –12 953 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 тысяч тенге ;
поступленияе от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 49 827 тысяч тенге;
2) затраты – 63 434 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –545 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –545 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 26/1-07 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 545 тысяч тенге :
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 545 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 30.11.2022 № 26/1-07 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.