Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 қыркүйектегі № 7/14-VII шешімі
Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8, 13 – баптарына сәйкес, Алтай ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022- 2023 жылдарға арналған жоспары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардап бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтай ауданының мәслихат хатшысы Л. Гречушникова
Алтай
ауданының мәслихатының
2022 жылғы 21 қазандағы
№ 23/5–VII шешіміне қосымша
Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары
Ескерту. Жоспар жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 21.10.2022 № 23/5-VII шешімімен.
Осы Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары (бұдан әрі- Жоспар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) бұйрығы, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелдген) бұйрығына сәйкес әзірленеді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөп қажеттілігін тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу үрдісін болдырмау мақсатында қабылданады.
Жоспар:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма ауылдық округі аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасы) (1- қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (2- қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасын ( 3- қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын (4- қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Ново-Бухтарминскому сельскому округу района Алтай на 2022-2023 годы
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 28 сентября 2021 года № 7/14-VII
В соответствии со статьями 8, 13 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Ново-Бухтарминскому сельскому округу района Алтай на 2022-2023 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Алтай Л. Гречушникова
Приложение к решению
маслихата района Алтай
от 21 октября 2022 года
№ 23/5-VII
План по управлению пастбищами и их использованию в Ново-Бухтарминском сельском округе района Алтай на 2022-2023 годы
Сноска. План в редакции решения маслихата района Алтай Восточно - Казахстанской области от 21.10.2022 № 23/5-VII.
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию в Ново-Бухтарминском сельском округе района Алтай на 2022-2023 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
схему (карту) расположения пастбищ на территории Ново-Бухтарминского сельского округа района Алтай в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (Приложение 1);
приемлемые схемы пастбищеоборотов (Приложение 2);
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (Приложение 3);
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (Приложение 4);

5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (5- қосымша);
6) Жаңа Бұқтырма ауылдық округінде орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (6- қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графиті (7- қосымша);
7-1) жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картаны (7-1- қосымша) құрайды.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп – қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, олардың иелерін – жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Жаңа Бұқтырма ауылдық округінде әкімшілік-аумақтық бөлінісі бойынша 6 елді мекен бар.
Жаңа Бұқтырма ауылдық округі аумағының жалпы ауданы 43952 га, оның ішінде егістіктер – 3778 га, жайылымдық жерлер – 35590 га.
Санаттары бойынша жерлер бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 11590 га;
елді мекендер жерлері – 7088 га;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі қажеттілігі үшін, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік және ауыл шаруашылығынан өзге мақсатқа арналған жерлер – 1681 га;
босалқы жерлер - 23593 га.
Табиғи жағдайлары бойынша Жаңа Бұқтырма ауылдық округінің аумағы таулы шалғынды-дала егіншілік аймағына жатады. Климаты ылғалды, қоңыржай жылы. Жауын-шашын жылына орта есеппен 434 мм жауады, олардың ең көп мөлшері шілдеге келеді.
Топырақ негізінен таулы қара топырақ, сілтілі және шалғынды-дала.
Жаңа Бұқтырма ауылдық округінің аумағында ветеринарлық пункт, мал қорымы бар.
2021 жылдың 1 қаңтарына Жаңа Бұқтырма ауылдық округінде (халықтың жеке ауласы және ЖШС, ШҚ мал басы) ірі қара мал 1469 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 702 бас, ұсақ мал 2399 бас, жылқы 712 бас, (№1 кесте) оның ішінде:
Жаңа Бұқтырма кентінде:

5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (Приложение 5);
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Ново-Бухтарминском сельском округе (Приложение 6);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (Приложение 7);
7-1) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей (Приложение 7-1).
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев - пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в Ново-Бухтарминском сельском округе имеются 6 населенных пунктов.
Общая площадь территории Ново-Бухтарминского сельского округа 43952 га, из них пашни – 3778 га, пастбищные земли – 35590 га.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 11590 га;
земли населенных пунктов – 7088 га;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 1681 га;
земли запаса - 23593 га.
По природным условиям территория Ново-Бухтарминского сельского округа относится к горной лугово-степной земледельческой зоне. Климат влажный умеренно теплый. Осадков выпадает за год в среднем 434 мм. Максимальное количество их приходится на июль.
Почвы в основном горные черноземы, выщелоченные и лугово-степные.
На территории Ново-Бухтарминского сельского округа имеется ветеринарный пункт, скотомогильник.
На 1 января 2021 года в Ново-Бухтарминском сельском округе насчитывается (личное подворье населения и поголовье ТОО, КХ) крупного рогатого скота 1469 голов, из них маточное (дойное) поголовье 702 головы, мелкого рогатого скота 2399 голов, лошадей 712 голов, (таблица № 1) из них:
в поселке Новая Бухтарма:

ірі қара мал 496 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 243 бас, ұсақ мал 1118 бас, жылқылар – 458 бас.
Жайылымдар ауданы 1248 га құрайды.
Октябрьск кентінде:
ірі қара мал 346 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 157 бас, ұсақ мал 498 бас, жылқылар – 109 бас.
Жайылымдар ауданы 2303 га құрайды.
Березовка ауылында:
ірі қара мал 276 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 141 бас, ұсақ мал 318 бас, жылқылар – 38 бас.
Жайылымдар ауданы 1040 га құрайды.
Александровка ауылында:
ірі қара мал 168 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 75 бас, ұсақ мал 324 бас, жылқылар – 60 бас.
Жайылымдар ауданы 353 га құрайды.
Сажаевка ауылында:
ірі қара мал 55 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 23 бас, ұсақ мал 58 бас, жылқылар – 5 бас.
Жайылымдар ауданы 1259 га құрайды.
Селезневка станциясында:
ірі қара мал 128 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 63 бас, ұсақ мал басы 83 бас, жылқылар – 42 бас.
Жайылымдар ауданы 379 ге құрайды.
Жаңа Бұқтырма ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер
№ 1 кесте
№
Елді мекендер
Халық
Ауыл шаруашылығы құрылымдары
Барлығы:
Ірі қара мал
ұсақ мал
жылқылар
Ірі қара мал
ұсақ мал
жылқылар
Ірі қара мал
ұсақ мал
жылқылар
Барлығы
соның ішінде сауын
барлығы
соның ішінде сауын
Барлығы
соның ішінде сауы
1
Жаңа Бұқтырма кенті

крупного рогатого скота 496 голов, из них маточное (дойное) поголовье 243 головы, мелкого рогатого скота 1118 голов, лошадей 458 голов.
Площадь пастбищ составляет 1248 га.
в поселке Октябрьский:
крупного рогатого скота 346 голов, из них маточное (дойное) поголовье 157 голов, мелкого рогатого скота 498 голов, лошадей 109 голов.
Площадь пастбищ составляет 2303 га.
в селе Березовка:
крупного рогатого скота 276 голов, из них маточное (дойное) поголовье 141 голова, мелкого рогатого скота 318 голов, лошадей 38 голов.
Площадь пастбищ составляет 1040 га.
в селе Александровка:
крупного рогатого скота 168 голов, из них маточное (дойное) поголовье 75 голов, мелкого рогатого скота 324 головы, лошадей 60 голов.
Площадь пастбищ составляет 353 га.
в селе Сажаевка:
крупного рогатого скота 55 голов, из них маточное (дойное) поголовье 23 головы, мелкого рогатого скота 58 голов, лошадей 5 голов.
Площадь пастбищ составляет 1259 га.
на станции Селезневка:
крупного рогатого скота 128 голов, из них маточное (дойное) поголовье 63 головы, мелкого рогатого скота 83 головы, лошадей – 42 головы.
Площадь пастбищ составляет 379 га.
Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных по Ново-Бухтарминскому сельскому округу
Таблица № 1
№
Населенные пункты
население
Сельскохозяйственные формирования
Всего:
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
всего
в том числе дойные
всего
в том числе дойные
всего
в том числе дойные
1
Поселок Новая Бухтарма

531
Барлығы:
687
2185
601
2061
480
3005
5546
Жайылымдық алаптардың пайда болған 818 га мөлшеріндегі қажеттілікті халықтың жерлеріндегі ауыл шаруашылығы жануарларының жайылымы есебінен Н.А. Нурахметоваға, С.Ю. Аксеноваға, С.Т. Темешевке, Б.Г. Оградовқа, А.А. Пателеевке тиесілі жерлерден толықтыру қажет.
Жаңа Бұқтырма кентінің жергілікті халықының малын жаю үшін 2 табын ұйымдастырылған: 1- табын – Жаңа Бұқтырма кентінен батысқа қарай, суат-бұлақтар; 2– табын – Жаңа Бұқтырма кентінен солтүстік-батысқа қарай, суат- бұлақтар.

531
Итого:
687
2185
601
2061
480
3005
5546
Сложившуюся потребность пастбищных угодий в размере 818 га необходимо восполнить за счет выпаса сельскохозяйственных животных населения на землях, принадлежащих землепользователям Нурахметовой Н.А., Аксеновой С.Ю., Темешеву С.Т., Оградову Б.Г., Пантелееву А.А.
Для выпаса скота местного населения поселка Новая Бухтарма организовано 2 гурта: 1 гурт - западнее поселок Новая Бухтарма, водопой- ручьи; 2 гурт - северо-западнее поселка Новая Бухтарма, водопой - ручьи.

Октябрьск кентінің жергілікті халықының малын жаю үшін 3 табын ұйымдастырылған: 1–3– табын – Октябрьск кентінен солтүстік-шығысқа қарай, суат-Урунхайка өзені, бұлақтар.
Березовка ауылының жергілікті халықының малын жаю үшін 2 табын ұйымдастырылған: 1– табын – Березовка ауылынан батысқа қарай, суат – бұлақтар, 2– табын – Березовка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай, суат – бұлақтар.
Александровка ауылының жергілікті халқының малын жаю үшін 2 табын ұйымдастырылған: 1– табын – Александровка ауылынан солтүстік-батысқа қарай, суат – бұлақтар; 2– табын – Александровка ауылынан батысқа қарай, суат – бұлақтар;
Сажаевка ауылы халқының малын жаю үшін табын ұйымдастырылған: Сажаевка ауылынан шығысқа қарай, суат – Серебряный жылғасы;
Селезневка станциясы халқының малын жаю үшін табын ұйымдастырылған – Селезневка ауылынан шығысқа қарай, суат – бұлақтар;

Для выпаса скота населения поселка Октябрьский организовано 3 гурта: 1-3 гурт - северо-восточнее поселка Октябрьский, водопой - река Урунхайка, ручьи.
Для выпаса скота населения села Березовка организовано 2 гурта: 1 гурт- западнее села Березовка, водопой- ручьи; 2 гурт - юго-западнее села Березовка, водопой - ручьи.
Для выпаса скота населения села Александровка организовано 2 гурта: 1 гурт - северо-западнее села Александровка, водопой: ручьи; 2 гурт- западнее села Александровка, водопой- ручьи.
Для выпаса скота населения села Сажаевка организован гурт - восточнее села Сажаевка, водопой - ручей Серебряный.
Для выпаса скота населения станции Селезневка организован гурт - восточнее села Селезневка, водопой - ручьи.

107
1070
1669
"МКС"1" АШК", "Юдаков Н.А." АШК" өндірістік кооперативтерінің 837 га мөлшеріндегі жайылымдық алқаптарының қалыптасқан қажеттілігін Н.А. Юдаковқа және "Нивы Чапаево" ЖШС берілген жерлерден толықтыру қажет.
Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
1- қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма ауылдық округі аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Шарты белгілері:
Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
2- қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Бір табын үшін төрт танапты жайылым айналымының схемасы (табындар)
жыл
телімдер
1
2
3
4
2022
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
демалыс
2023
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
демалыс
(К-Ж-К)
(К-Ж-К) көктем- жаз- күз
Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
3- қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілері:
Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
4- қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілері
Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
5- қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Шартты белгілері:
Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
6- қосымша
Жаңа Бұқтырма ауылдық округінде орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілері:
Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
7- қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округ
Шалғайдағы жайылымдар жануарларды айдау мерзімі
Шалғайдағы жайылымдардан жануарларды қайтару мерзімі
Жаңа Бұқтырма
сәуір-мамыр
қыркүйек-қазан
Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына

107
1070
1669
Сложившуюся потребность пастбищных угодий производственных кооперативов "СПК "МКС-1", "СПК "Юдаков Н.А." в размере 837 га необходимо восполнить из земель, предоставленных Юдакову Н.А. и ТОО "Нивы Чапаево".
Приложение 1 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Ново-Бухтарминском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Ново-Бухтарминского сельского округа района Алтай в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Условные обозначения:
Приложение 2 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Ново-Бухтарминском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема четырехпольного пастбищеоборота для одного гурта (табуна)
год
участки
1
2
3
4
2022
(В-Л-О)
(В-Л-О)
(В-Л-О)
отдых
2023
(В-Л-О)
(В-Л-О)
отдых
(В-Л-О)
(В-Л-О) весна-лето-осень
Приложение 3 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Ново-Бухтарминском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
Приложение 4 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Ново-Бухтарминском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Условные обозначения:
Приложение 5 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Ново-Бухтарминском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Условные обозначения:
Приложение 6 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Ново-Бухтарминском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Ново-Бухтарминском сельском округе
Условные обозначения:
Приложение 7 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Ново-Бухтарминском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Сельский округ
Срок выгона животных на отгонные пастбища
Срок возврата животных с отгонных пастбищ
Ново-Бухтарминский
апрель - май
сентябрь - октябрь

7-1- қосымша
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы
Шартты белгілері:

Приложение 7-1 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Ново-Бухтарминском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей
Условные обозначения: