Алтай ауданының Чапаево ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 қыркүйектегі № 7/24-VII шешімі
Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8, 13 – баптарына сәйкес, Алтай ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алтай ауданының Чапаево ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардап бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтай ауданының мәслихат хатшысы Л. Гречушникова
Алтай
ауданының мәслихатының
2022 жылғы 21 қазандағы
№ 23/15–VII шешіміне қосымша
Алтай ауданының Чапаево ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары
Ескерту. Жоспар жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 21.10.2022 № 23/15-VII шешімімен.
Осы Алтай ауданының Чапаево ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспары (бұдан әрі- Жоспар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 15090 тіркелген) бұйрығына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11064 тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөп қажеттілігін тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу үрдісін болдырмау мақсатында қабылданады.
Жоспар:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Алтай ауданының Чапаево ауылдық округі аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасын) (1–қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемаларын (2–қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картаны (3–қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын (4–қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Чапаевскому сельскому округу района Алтай на 2022-2023 годы
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 28 сентября 2021 года № 7/24-VII
В соответствии со статьями 8, 13 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Чапаевскому сельскому округу района Алтай на 2022-2023 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Алтай Л. Гречушникова
Приложение к решению
маслихата района Алтай
от 21 октября 2022 года
№ 23/15-VII
План по управлению пастбищами и их использованию в Чапаевском сельском округе района Алтай на 2022-2023 годы
Сноска. План в редакции решения маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 21.10.2022 № 23/15-VII.
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию в Чапаевском сельском округе района Алтай на 2022-2023 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
схему (карту) расположения пастбищ на территории Чапаевского сельского округа района Алтай в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (Приложение 1);
приемлемые схемы пастбищеоборотов (Приложение 2);
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (Приложение 3);
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (Приложение 4);

5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын (5–қосымша);
6) Чапаево ауылдық округінде орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын (6–қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигін (7-қосымша);
7-1) жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картаны құрайды (7–1–қосымша); .
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, олардың иелерін – жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Чапаево ауылдық округінде әкімшілік-аумақтық бөлінісі бойынша 6 елді мекен бар.
Чапаево ауылдық округі аумағының жалпы ауданы 34168 га, оның ішінде егістіктер – 11950 га, жайылымдық жерлер – 16965 га.
Санаттар бойынша жер мыналарға бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 28547 га;
елдімекендер жерлері – 4836 га;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі қажеттілігі үшін, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік және ауыл шаруашылығынан өзге мақсатқа арналған жерлер – 1 га;
қордағы жерлер - 784 га.
Табиғи жағдай бойынша Чапаево ауылдық округінің аумағы таулы дала аймағында, таулы шалғынды-дала субзонасында орналасқан. Климаты ылғалды, орташа жылы. Орташа жылдық ауа температурасы–0,6 градус. Жауын-шашын жылына орта есеппен 620 мм түседі. Олардың максималды мөлшері шілде айында болады.
Топырағы негізінен сілтісізденген және таулы далалы қара топырақ.
Чапаево ауылдық округінің аумағында ветеринарлық пункт, малды қолдан ұрықтандыру пункті, мал қорымы бар.

5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (Приложение 5);
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Чапаевском сельском округе (Приложение 6);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (Приложение 7);
7-1) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей (Приложение 7-1).
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев - пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в Чапаевском сельском округе имеются 6 населенных пунктов.
Общая площадь территории Чапаевского сельского округа 34168 га, из них пашни – 11950 га, пастбищные земли – 16965 га.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 28547 га;
земли населенных пунктов – 4836 га;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 1 га;
земли запаса - 784 га.
По природным условиям территория Чапаевского сельского округа расположена в горностепной зоне, в горной лугово-степной подзоне. Климат влажный, умеренно теплый. Средняя годовая температура воздуха – 0,6 градусов. Осадков выпадает за год в среднем 620 мм. Максимальное количество их приходится на июль.
Почвы в основном горные черноземы, выщелоченные и лугово-черноземные.
На территории Чапаевского сельского округа имеется ветеринарный пункт, пункт искусственного осеменения скота, скотомогильник.

2021 жылғы 1 қаңтарға Чапаево ауылдық округінде 1141 бас ірі қара мал, оның ішінде 432 бас аналық (сауын) мал, 1040 бас ұсақ мал, 494 бас жылқы (№1 кесте ) есептелген, соның ішінде:
Чапаево ауылында:
ірі қара мал 396 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 155 бас, ұсақ мал 391 бас, жылқылар – 97 бас.
Жайылымдар ауданы 627 га құрайды.
Снегирево ауылында:
ірі қара мал 107 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 55 бас, ұсақ мал 35 бас, жылқылар – 113 бас.
Жайылымдар ауданы 715 га құрайды.
Крестовка ауылында:
ірі қара мал 119 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 52 бас, ұсақ мал 83 бас, жылқылар – 16 бас.
Жайылымдар ауданы 600 га құрайды.
Пролетарка ауылында:
ірі қара мал 74 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 28 бас, ұсақ мал 79 бас, жылқылар 71 бас.
Жайылымдар ауданы 450 га құрайды.
Орловка ауылында:
ірі қара мал 174 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 65 бас, ұсақ мал 400 бас, жылқылар – 105 бас.
Жайылымдар ауданы 681 га құрайды.
Восточное ауылында:
ірі қара мал 271 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 77 бас, ұсақ қара басы 52 бас, жылқылар – 92 бас.
Жайылымдар ауданы 597 га құрайды.
Чапаево ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының саны туралы деректер
№ 1кесте
№
Елді мекендер
Халық
ш/қ және ЖШС
Барлығы:
Ірі қара мал
Ұсақ мал
жылқылар
Ірі қара мал
Ұсақ мал
жылқылар
Ірі қара мал
Ұсақ мал
жылқылар
барлығы
Соның ішінде сауынды
барлығы
Соның ішінде сауынды
барлығы
Соның ішінде сауынды
1
Чапаево ауылы

На 1 января 2021 года в Чапаевском сельском округе насчитывается крупного рогатого скота 1141 голова, из них маточное (дойное) поголовье 432 головы, мелкого рогатого скота 1040 голов, лошадей 494 головы, (таблица № 1) из них:
в селе Чапаево:
крупного рогатого скота 396 голов, из них маточное (дойное) поголовье 155 голов, мелкого рогатого скота 391 голова, лошадей 97 голов.
Площадь пастбищ составляет 627 га.
в селе Снегирево:
крупного рогатого скота 107 голов, из них маточное (дойное) поголовье 55 голов, мелкого рогатого скота 35 голов, лошадей 113 голов.
Площадь пастбищ составляет 715 га.
в селе Крестовка:
крупного рогатого скота 119 голов, из них маточное (дойное) поголовье 52 головы, мелкого рогатого скота 83 головы, лошадей 16 голов.
Площадь пастбищ составляет 600 га.
в селе Пролетарка:
крупного рогатого скота 74 головы, из них маточное (дойное) поголовье 28 голов, мелкого рогатого скота 79 голов, лошадей 71 голова.
Площадь пастбищ составляет 450 га.
в селе Орловка:
крупного рогатого скота 174 головы, из них маточное (дойное) поголовье 65 голов, мелкого рогатого скота 400 голов, лошадей 105 голов.
Площадь пастбищ составляет 681 га.
в селе Восточное:
крупного рогатого скота 271 голова, из них маточное (дойное) поголовье 77 голов, мелкого рогатого скота 52 головы, лошадей – 92 головы.
Площадь пастбищ составляет 597 га.
Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных по Чапаевскому сельскому округу
Таблица № 1
№
Населенные пункты
Население
Сельскохозяйственные формирования
Всего:
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Всего
в том числе дойные
всего
в том числе дойные
всего
в том числе дойные
1
Село Чапаево

708
Барлығы:
450
831
266
1350
417
1330
3097
Жайылымдық алқаптардың 889 га мөлшеріндегі қажеттілікті халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының жайылымы есебінен "Санур-Агро" ЖШС және "Нивы Чапаево" ЖШС тиесілі жерлерден толықтыру қажет. Восточное ауылының жайылымдық алқаптардың 381 га мөлшеріндегі қажеттілікті халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының жайылымы есебінен "Лад" ӨК және "Санур-Агро" ЖШС тиесілі жерлерден толықтыру қажет.
Чапаево ауылының жергілікті халқының малын жаю үшін 3 табын ұйымдастырылған: 1– табын – Чапаево ауылынан солтүстікке қарай, суат– Крестовка бұлағы; 2– табын – Чапаево ауылынан оңтүстікке қарай, суат–Чапаево ауылы; 3– табын – Чапаево ауылынан оңтүстікке қарай, суат–Чапаево ауылы;
Снегирево ауылы халқының малын жаю үшін 3 табын ұйымдастырылған: 1– табын – Снегирево ауылынан солтүстік-батысқа қарай, суат– Бұқтырма өзенінің тармағы; 2– табын – Снегирево ауылынан солтүстік-батысқа қарай, суат– Бұқтырма өзенінің тармағы; 3– табын – Снегирево ауылынан солтүстікке қарай, суат–Бұқтырма өзенінің тармағы.
Крестовка ауылы халқының малын жаю үшін 2 табын ұйымдастырылған: 1 –табын – Крестовка ауылынан солтүстікке қарай, суат– Крестовка бұлағы, Бұқтырма өзені; 2– табын – Крестовка ауылынан солтүстікке қарай, суат–Крестовка бұлағы.
Пролетарка ауылы халқының малын жаю үшін 2 табын ұйымдастырылған: 1– табын – Пролетарка ауылынан шығысқа қарай, суат–Солоновка жылғасы; 2– табын – Пролетарка ауылынан солтүстік-шығысқа қарай, суат–Солоновка жылғасы.

708
Итого:
450
831
266
1350
417
1330
3097
Сложившуюся потребность пастбищных угодий в размере 889 га необходимо восполнить за счет выпаса сельскохозяйственных животных населения на землях, принадлежащих ТОО "Санур-Агро" и ТОО "Нивы Чапаево". Потребность пастбищных угодий села Восточное в размере 381 га восполнить за счет выпаса сельскохозяйственных животных населения на землях, принадлежащих ПТ "Лад" и ТОО "Санур-Агро".
Для выпаса скота местного населения села Чапаево организовано 3 гурта: 1 гурт - севернее села Чапаево, водопой- ручей Крестовка; 2 гурт- южнее села Чапаево, водопой- село Чапаево; 3 гурт - южнее села Чапаево, водопой- село Чапаево.
Для выпаса скота населения села Снегирево организовано 3 гурта: 1 гурт - северо-западнее села Снегирево, водопой: протока реки Бухтарма;
2 гурт - северо-западнее села Снегирево, водопой: протока реки Бухтарма;
3 гурт - севернее села Снегирево, водопой: протока реки Бухтарма.
Для выпаса скота населения села Крестовка организовано 2 гурта: 1 гурт - севернее села Крестовка, водопой - ручей Крестовка, река Бухтарма; 2 гурт - севернее села Крестовка, водопой - ручей Крестовка.
Для выпаса скота населения села Пролетарка организовано 2 гурта: 1 гурт - восточнее села Пролетарка, водопой - речка Солоновка; 2 гурт - северо-восточнее села Пролетарка, водопой - речка Солоновка.

Орловка ауылы халқының малын жаю үшін 5 табын ұйымдастырылған: 1– табын – Орловка ауылынан солтүстікке қарай, суат–Крестовка бұлағы; 2– табын – Орловка ауылынан солтүстікке қарай, суат–Орловка бұлағы; 3– табын – Орловка ауылынан солтүстікке қарай, суат–Орловка бұлағы; 4– табын – Орловка ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай, суат–Куликов бұлағы; 5– табын – Орловка ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай, суат–Куликов бұлағы;
Восточное ауылы халқының малын жаю үшін 3 табын ұйымдастырылған: 1– табын – Восточное ауылынан шығысқа қарай, суат–- бастау; 2– табын – Восточное ауылынан шығысқа қарай, суат– бастау; 3 –табын – Восточное ауылынан батысқа қарай, суат– Мельничная бұлағы.

Для выпаса скота населения села Орловка организовано 5 гуртов: 1 гурт - севернее села Орловка, водопой: ручей Крестовка; 2 гурт - севернее села Орловка, водопой - ручей Крестовка; 3 гурт - севернее села Орловка, водопой- ручей Крестовка; 4 гурт - юго-восточнее села Орловка, водопой - ручей Куликов; 5 гурт - юго-восточнее села Орловка, водопой - ручей Куликов.
Для выпаса скота населения села Восточное организовано 3 гурта: 1 гурт - восточнее села Восточное, водопой - родник; 2 гурт - восточнее села Восточное, водопой - родник; 3 гурт - западнее села Восточное, водопой - речка Мельничная.

105
1140
2331
"Восток" шаруа қожалығының 210 га мөлшеріндегі жайылымдық алқаптардағы қажеттілікті "Бура Сай" ЖШС берілген жерлерінен, "Бухотанов Т.А." шаруа қожалығының 197 га мөлшеріндегі жайылымдық алқаптардағы қажеттілікті "Батыр-Агро" ЖШС жерлерінен, "Восток" шаруа қожалығының 238 га мөлшеріндегі жайылымдық алқаптардағы қажеттілікті Снегирево ауылының жерлерінен, "Пролетарское" шаруа қожалығының 110 га мөлшеріндегі жайылымдық алқаптардағы қажеттілікті "Ел-мен-жер" ЖШС жерлерінен, "Снегиревское" шаруа қожалығының 378 га мөлшеріндегі қажеттілікті "Снегиревское" ЖШС жерлерінен толықтыру қажет.
Алтай ауданының Чапаево
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
1- қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Алтай ауданының Чапаево ауылдық округі аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Шарты белгілері:
Алтай ауданының Чапаево
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
2- қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Бір табын үшін төрт танапты жайылым айналымының схемасы (табындар)
жыл
телімдер
1
2
3
4
2022
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
демалыс
2023
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
демалыс
(К-Ж-К)
(К-Ж-К) көктем- жаз-күз
Алтай ауданының Чапаево
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
3- қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілері:
Алтай ауданының Чапаево
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
4- қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілері:
Алтай ауданының Чапаево
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
5- қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Шартты белгілері:
Алтай ауданының Чапаево
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
6- қосымша
Чапаево ауылдық округінде орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілері:
Алтай ауданының Чапаево
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына
7- қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округ
Шалғайдағы жайылымдарға жануарларды айдау мерзімі
Шалғайдағы жайылымдардан жануарларды қайтару мерзімі
Чапаево
сәуір-мамыр
қыркүйек-қазан
Алтай ауданының Чапаево
ауылдық округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына

105
1140
2331
Сложившуюся потребность пастбищных угодий крестьянских хозяйств "Шыгыс", в размере 210 га необходимо восполнить из земель предоставленных ТОО "Бура Сай", потребность пастбищных угодий крестьянского хозяйства "Бухотанов Т.А." в размере 197 га из земель ТОО "Батыр-Агро", потребность пастбищных угодий крестьянского хозяйства "Восток" в размере 238 га из земель села Снегирево, потребность пастбищных угодий крестьянского хозяйства "Пролетарское" в размере 110 га из земель ТОО "Ел-мен-жер", потребность пастбищных угодий крестьянского хозяйства "Снегиревское" в размере 378 га из земель ТОО "Снегиревское".
Приложение 1 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Чапаевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Чапаевского сельского округа района Алтай в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Условные обозначения:
Приложение 2 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Чапаевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема четырехпольного пастбищеоборота для одного гурта (табуна)
год
участки
1
2
3
4
2022
(В-Л-О)
(В-Л-О)
(В-Л-О)
отдых
2023
(В-Л-О)
(В-Л-О)
отдых
(В-Л-О)
(В-Л-О) весна-лето-осень
Приложение 3 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Чапаевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
Приложение 4 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Чапаевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Условные обозначения:
Приложение 5 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Чапаевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Условные обозначения:
Приложение 6 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Чапаевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Чапаевском сельском округе
Условные обозначения:
Приложение 7 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Чапаевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Сельский округ
Срок выгона животных на отгонные пастбища
Срок возврата животных с отгонных пастбищ
Чапаевский
апрель - май
сентябрь - октябрь

7-1- қосымша
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге байланысты жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін халықтың мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген картасы
Шартты белгілер:

Приложение 7-1 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию в Чапаевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей
Условные обозначения: