2022-2024 жылдарға арналған Талдыбұлақ ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 13-11 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Талдыбұлақ ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 322 мың теңге:
салықтық түсімдер – 265 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 30 057 мың теңге;
2) шығындар – 30 440 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 118 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 118 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 118 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 22.09.2022 № 23-11 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған Талдыбұлақ ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2022 жылға арналған Талдыбұлақ ауылдық округінің бюджетіне Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры, республикалық, облыстық және аудандық трансферттер түсімдерінің жалпы сомасы 11 355 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры трансферттері – 379 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 379 мың теңге;
2) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 674 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 674 мың теңге;

О бюджете Талдыбулакского сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 декабря 2021 года № 13-11.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Талдыбулакского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 322 тысячи тенге:
налоговые поступления – 265 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 30 057 тысяч тенге;
2) затраты – 30 440 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -118 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 118 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 118 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.09.2022 № 23-11 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Поступления в бюджет Талдыбулакского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы", решением Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы".
3. Предусмотреть в бюджете Талдыбулакского сельского округа на 2022 год трансфертных поступлений из Национального фонда Республики Казахстан, республиканского, областного и районного трансфертов на общую сумму 11 355 тысяч тенге:
1) трансферты Национального фонда Республики Казахстан – 379 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий – 379 тысяч тенге;
2) сумма трансфертов из республиканского бюджета – 674 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий – 674 тысячи тенге;

3) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 8 804 мың теңге:
факторлық-балдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 8 804 мың теңге;
4) аудандық бюджет трансферттер сомасы – 1 498 мың теңге:
мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған қажетті құрал-жабдықтар мен белгілер орнатуға – 498 мың теңге;
елді-мекендерді абаттандыруға – 1000 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 22.09.2022 № 23-11 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

3) сумма трансфертов из областного бюджета – 8 804 тысячи тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих, основанную на факторно-бальной шкале – 8 804 тысячи тенге;
4) сумма трансфертов из районного бюджета – 1 498 тысяч тенге:
на установку необходимого оборудования и знаков для лиц с ограниченными возможностями – 498 тысяч тенге;
для благоустройство и озеленение населенных пунктов – 1 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.09.2022 № 23-11 (вводится в действие с 01.01.2022).