2023-2025 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № С 32-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнiң 9-1-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 2-7 тармағына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақкөл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 681 222,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 142 919,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 96,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 49 501,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 488 704,9 мың теңге;
2) шығындар – 692 222,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -11 000,2 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 11 000,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 01.12.2023 № С 11-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. 2023-2025 жылдарға арналған Урюпин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 371,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 55 322,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 3 453,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49 596,3 мың теңге;
2) шығындар – 109 546,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1 174,7 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 174,7 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 01.12.2023 № С 11-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
3. 2023-2025 жылдарға арналған Урюпин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен субвенция қарастырылғаны ескерілсін:
2023 жылы – 29 279,0 мың теңге;
2024 жылы – 28 428,0 мың теңге;
2025 жылы – 28 853,0 мың теңге.
4. 2023-2025 жылдарға арналған Кеңес ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 72 582,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 883,0 мың теңге;

О бюджетах города районного значения, села, сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2022 года № С 32-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Акколь на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 681 222,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 142 919,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96,2 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 49 501,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 488 704,9 тысяч тенге;
2) затраты – 692 222,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 000,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 000,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 01.12.2023 № С 11-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Урюпинского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 371,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 55 322,2 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 3 453,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49 596,3 тысяч тенге;
2) затраты – 109 546,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 174,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 174,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 01.12.2023 № С 11-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Учесть, что в бюджете Урюпинского сельского округа на 2023–2025 годы из районного бюджета предусмотрена субвенция:
2023 год – 29 279,0 тысяч тенге;
2024 год – 28 428,0 тысяч тенге;
2025 год – 28 853,0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Кенесского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 582,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 883,0 тысяч тенге;

негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 146,8 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 66 552,7 мың теңге;
2) шығындар – 73 218,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -636,2 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 636,2 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 01.12.2023 № С 11-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
5. 2023-2025 жылдарға арналған Кеңес ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен субвенция қарастырылғаны ескерілсін:
2023 жылы – 30 507,0 мың теңге;
2024 жылы – 30 655,0 мың теңге;
2025 жылы – 31 285,0 мың теңге.
6. 2023-2025 жылдарға арналған Наумов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 774,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 360,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 40 414,4 мың теңге;
2) шығындар – 45 094,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -320,0 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 320,0 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 01.12.2023 № С 11-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
7. 2023-2025 жылдарға арналған Наумов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен субвенция қарастырылғаны ескерілсін:
2023 жылы – 27 875,0 мың теңге;
2024 жылы – 29 293,0 мың теңге;
2025 жылы – 29 462,0 мың теңге.
8. 2023-2025 жылдарға арналған Қарасай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 671,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 725,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 157,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 36 789,2 мың теңге;
2) шығындар – 44 582,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -911,0 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 911,0 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 01.12.2023 № С 11-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
9. 2023-2025 жылдарға арналған Қарасай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен субвенция қарастырылғаны ескерілсін:

поступление от продажи основного капитала – 146,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 552,7 тысяч тенге;
2) затраты – 73 218,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -636,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 636,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 01.12.2023 № С 11-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Учесть, что в бюджете Кенесского сельского округа на 2023–2025 годы из районного бюджета предусмотрена субвенция:
2023 год – 30 507,0 тысяч тенге;
2024 год – 30 655,0 тысяч тенге;
2025 год – 31 285,0 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Наумовского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 774,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 360,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 414,4 тысяч тенге;
2) затраты – 45 094,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -320,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 320,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 01.12.2023 № С 11-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Учесть, что в бюджете Наумовского сельского округа на 2023–2025 годы из районного бюджета предусмотрена субвенция:
2023 год – 27 875,0 тысяч тенге;
2024 год – 29 293,0 тысяч тенге;
2025 год – 29 462,0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Карасайского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 671,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 725,0 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 2 157,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 789,2 тысяч тенге;
2) затраты – 44 582,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -911,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 911,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 01.12.2023 № С 11-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Учесть, что в бюджете Карасайского сельского округа на 2023–2025 годы из районного бюджета предусмотрена субвенция:

2025 жылы – 27 382,0 мың теңге.
18. 2023 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ бюджеттері түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 28-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Белгіленген сомадағы нысаналы трансферттерді бөлу аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округтер әкімінің шешімімен анықталады.
19. 2023 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ бюджеттері түсімдерінің құрамында аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер 29-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Белгіленген сомадағы нысаналы трансферттерді бөлу аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округтер әкімінің шешімімен анықталады.

2025 год – 27 382,0 тысяч тенге.
18. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города районного значения, села, сельских округов на 2023 год, предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 28.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется решением акима города районного значения, села, сельских округов.
19. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города районного значения, села, сельских округов на 2023 год, предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета, согласно приложению 29.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется решением акима города районного значения, села, сельских округов.