Аршалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 19/2 "2022-2024 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 маусымдағы № 27/2 шешімі
Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 19/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Аршалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 99 332,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 37 286,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 134,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 58 912,0 мың теңге;
2) шығындар – 102 472,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 140,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 140,0 мың теңге.
2 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
2. 2022-2024 жылдарға арналған Ижев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 489,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 070,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 745,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32 174,0 мың теңге;
2) шығындар – 44 029,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 540,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 540,6 мың теңге.
3 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
3. 2022-2024 жылдарға арналған Жібек жолы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 386 248,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 39 095,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 330,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 316 823,9 мың теңге;
2) шығындар – 386 248,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –0 мың теңге.
4 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 19/2 "О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2022-2024 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 20 июня 2022 года № 27/2
Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата "О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 19/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 99 332,0 тысяч тенге , в том числе:
налоговые поступления – 37 286,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 134,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 912,0 тысяч тенге;
2) затраты – 102 472,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 3 140,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 140,0 тысяч тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
2. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 43 489,0 тысяч тенге , в том числе:
налоговые поступления – 10 070,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 745,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 174,0 тысяч тенге;
2) затраты – 44 029,6 тысяч тенге;
3)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 540,6 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 540,6 тысяч тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
3. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2022-2024 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 386 248,9 тысяч тенге , в том числе:
налоговые поступления – 39 095,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 330,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 316 823,9 тысяч тенге;
2) затраты – 386 248,9 тысяч тенге;
3)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
пункт 4 изложить в новой редакции:

4. 2022-2024 жылдарға арналған Анар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11,12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 99 229,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 080,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 95 149,2 мың теңге;
2) шығындар – 101 429,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 200,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 200,0 мың теңге.
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
5. 2022-2024 жылдарға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 017,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 722,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 30 795,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 017,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
6. 2022-2024 жылдарға арналған Түрген ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90 735,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 585,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 84 650,5 мың теңге;
2) шығындар – 93 385,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 650,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 650,0 мың теңге.
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
7. 2022-2024 жылдарға арналған Константинов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 025,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 240,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 346,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 57 239,0 мың теңге;
2) шығындар – 70 219,8 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;

4. Утвердить бюджет Анарского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 99 229,2 тысяч тенге , в том числе:
налоговые поступления – 3 080,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 95 149,2 тысяч тенге;
2) затраты – 101 429,2 тысяч тенге;
3)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 2 200,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 200,0 тысяч тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:
5. Утвердить бюджет Берсуатского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 34 017,0 тысяч тенге , в том числе:
налоговые поступления – 2 722,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 795,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34 017,0 тысяч тенге;
3)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
пункт 6 изложить в новой редакции:
6. Утвердить бюджет сельского округа Турген на 2022-2024 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 90 735,5 тысяч тенге , в том числе:
налоговые поступления – 5 585,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 84 650,5 тысяч тенге;
2) затраты – 93 385,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 2 650,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 650,0 тысяч тенге.
пункт 7 изложить в новой редакции:
7. Утвердить бюджет Константиновского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 68 025,0 тысяч тенге , в том числе:
налоговые поступления – 10 240,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 346,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 239,0 тысяч тенге;
2) затраты – 70 219,8 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;

34 434,0
Автомобиль жолдарының жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және жөндеуге облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
499 383,9
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы жаяу жолдарды орташа жөндеу
301 833,9
Ақмола облысы Аршалы ауданы 42 разъезд көшелерінің кентішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеу
18 450,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Волгодонов ауылы көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу
79 100,0
Аршалы ауданы Түрген ауылындағы кентішілік жолдарды жөндеу
50 000,0
Аршалы ауданы Донецк ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу
50 000,0
Анар станциясында жергілікті су тазарту станциясын ұстау
3 443,2
Константинов ауылының су құбыры желілерін күрделі жөндеуге мемлекеттік сараптамамен жобалау-сметалық құжаттаманы дайындау
12 963,0
Жібек жолы ауылдық округінің қысқы кезеңдегі жолдарын ұстау
5 000,0
Жібек жолы ауылдық округінің ұңғымаларын ағымдағы жөндеу
15 000,0
Жібек жолы ауылының көше-жол желісін орташа жөндеу
10,0
Жалтыркөл ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
10,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
11 228,6
Түрген ауылдық округі үшін қызметтік автокөлік сатып алуға
4 848,5
Анар ауылдық округі үшін қызметтік автокөлік сатып алуға
4 300,0
Волгодонов ауылдық округі үшін қызметтік автокөлік сатып алуға
4 008,9
Бұлақсай ауылдық округі үшін қызметтік автокөлік сатып алуға
6 500,0

34 434,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:
499 383,9
Средний ремонт тротуаров в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
301 833,9
Капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог улиц разъезда 42 Аршалынского района Акмолинской области
18 450,0
Капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Волгодоновка Аршалынского района Акмолинской области
79 100,0
Ремонт внутрипоселковых дорог в селе Турген Аршалынского района
50 000,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Донецкое Аршалынского района
50 000,0
Содержание локальной станции очистки воды на станции Анар
3 443,2
Изготовление проектно-сметной документации с государственной экспертизой на капитальный ремонт водопроводных сетей села Константиновка
12 963,0
Содержание дорог в зимний период сельскому округу Жибек жолы
5 000,0
Текущий ремонт скважин сельского округа Жибек жолы
15 000,0
Средний ремонт улично-дорожной сети села Жибек жолы
10,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Жалтырколь
10,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
11 228,6
Приобретение служебного автомобиля для сельского округа Турген
4 848,5
Приобретение служебного автомобиля для Анарского сельского округа
4 300,0
Приобретение служебного автомобиля для Волгодоновского сельского округа
4 008,9
Приобретение служебного автомобиля для Булаксайского сельского округа
6 500,0