Аршалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 18/2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 24 тамыздағы № 29/2 шешімі
Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 18/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26039 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 018 249,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 732 939,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 416,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 118 300,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 139 593,4 мың теңге;
2) шығындар – 10 412 962,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 132 138,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 202 158,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 020,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 41 143,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 41 143,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 567 994,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 567 994,6 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 18/2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24 августа 2022 года № 29/2
Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 18/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26039) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 10 018 249,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 732 939,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 416,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 118 300,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 139 593,4 тысяч тенге;
2) затраты – 10 412 962,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 132 138,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 202 158,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 020,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 41 143,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 41 143,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 567 994,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 567 994,6 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

237 355,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
49 134,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
44 107,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 985,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
827,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 813,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
48 051,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 438,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
86 705,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86 705,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 391,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
706,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 664,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 510,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
34 434,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 572 914,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 637 178,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 637 178,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
105 334,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 531 844,2
2
Коммуналдық шаруашылық
908 981,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
300 264,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
100 000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
162 300,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
37 964,0

237 355,3
002
Программа занятости
45 829,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
49 134,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 985,3
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
827,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 813,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
48 051,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 438,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
86 705,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
86 705,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 391,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
706,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 664,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 510,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
34 434,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 572 914,2
1
Жилищное хозяйство
2 637 178,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 637 178,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
105 334,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 531 844,2
2
Коммунальное хозяйство
908 981,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
300 264,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
100 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
162 300,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
37 964,0

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
70 020,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
70 020,0
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
350 856,6
Аршалы аудандық мәслихатының
2022 жылғы 24 тамыздағы
№ 29/2 шешіміне
2 қосымша
Аршалы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 18/2 шешіміне
6 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
604 916,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
604 916,6
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 434,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
34 434,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
543 635,9
Автомобиль жолдарының жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және жөндеуге облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
499 383,9
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы жаяу жолдарды орташа жөндеу
301 833,9
Ақмола облысы Аршалы ауданы 42 Разъезд көшелерінің кентішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеу
18 450,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Волгодонов ауылы көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу
79 100,0
Аршалы ауданы Түрген ауылындағы кентішілік жолдарды жөндеу
50 000,0
Аршалы ауданы Донецк ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу
50 000,0
Анар станциясында жергілікті су тазарту станциясын ұстау
3 074,0
Константинов ауылының су құбыры желілерін күрделі жөндеуге мемлекеттік сараптамамен жобалау-сметалық құжаттаманы дайындау
11 666,7
Жібек жолы ауылдық округінің қысқы кезеңдегі жолдарын ұстау
5 000,0
Жібек жолы ауылдық округінің ұңғымаларын ағымдағы жөндеу
15 000,0
Жібек жолы ауылының көше-жол желісін орташа жөндеу
11,0
Жалтыркөл ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
10,0
Волгодонов ауылдық округі үшін су сорғыларын сатып алу
1865,1
Бірсуат ауылдық округі үшін су сорғыларын сатып алу
1 396,4
Бірсуат ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеу
1923,3
Анар ауылдық округі үшін су сорғыларын сатып алу
805,5
Аршалы кентінде қоқысты жинау
3500,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11 068,6
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
11 068,6
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
70 020,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
70 020,0
Используемые остатки бюджетных средств
350 856,6
Приложение 2 к решению
Аршалынского районного
маслихата от 24 августа
2022 года № 29/2
Приложение 6 к решению
Аршалынского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 18/2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов на 2022 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
604 916,6
Целевые текущие трансферты
604 916,6
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 434,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико- социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
34 434,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
543 635,9
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:
499 383,9
Средний ремонт тротуаров в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
301 833,9
Капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог улиц Разъезда 42 Аршалынского района Акмолинской области
18 450,0
Капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Волгодоновка Аршалынского района Акмолинской области
79 100,0
Ремонт внутрипоселковых дорог в селе Турген Аршалынского района
50 000,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Донецкое Аршалынского района
50 000,0
Содержание локальной станции очистки воды на станции Анар
3 074,0
Изготовление проектно-сметной документации с государственной экспертизой на капитальный ремонт водопроводных сетей села Константиновка
11 666,7
Содержание дорог в зимний период сельскому округу Жибек жолы
5 000,0
Текущий ремонт скважин сельского округа Жибек жолы
15 000,0
Средний ремонт улично-дорожной сети села Жибек жолы
11,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Жалтырколь
10,0
Приобретение водяных насосов для Волгодоновского сельского округа
1 865,1
Приобретение водяных насосов для Берсуатского сельского округа
1 396,4
Текущий ремонт уличного освещения села Берсуат
1 923,3
Приобретение водяных насосов для Анарского сельского округа
805,5
Буртование мусора в поселке Аршалы
3 500,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11 068,6
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
11 068,6
Аппарат акима района (города областного значения)

15 778,1
Түрген ауылдық округі үшін қызметтік автокөлік сатып алу
4 848,5
Аршалы кенті әкімінің аппаратында бонустар төлеу
2 334,8
Аршалы кенті әкімдігінің ғимаратында электр жарығын ағымдағы жөндеу және бейнекамералар орнату
3 349,9
Арнасай ауылдық округінде біліктілікті арттыру курстарына ақы төлеу және іссапар шығыстарын төлеу
693,6
Жібек жолы ауылдық округі әкімі аппаратында жаңадан енгізілген екі штаттық бірліктің және штаттан тыс қызметкердің еңбек ақы төлемі
4 551,3

15 778,1
Приобретение служебного автомобиля для сельского округа Турген
4 848,5
Выплата бонусов в аппарате акима поселка Аршалы
2 334,8
Текущий ремонт электроосвещения и установка видеокамер в здании акимата поселка Аршалы
3 349,9
Оплата курсов повышения квалификации и выплата командировочных расходов в Арнасайском сельском округе
693,6
Фонд оплаты труда двух вновь введенных штатных единиц и внештатного работника в аппарате акима сельского округа Жибек жолы
4 551,3