2023-2025 жылдарға арналған Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-39/2-22 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабындағы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабындағы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ерейментау қаласының бюджеті осы шешімнің 1, 2 және тиісінше 3-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 601 630,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 118 218,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 1 448,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 481 894,3 мың теңге;
2) шығындар – 603 107,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 477,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 477,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 08.12.2023 № 8С-11/2-23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023-2025 жылдарға арналған Еркіншілік ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 4, 5 және тиісінше 6-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 039,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 643,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 726,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 219,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 451,0 мың теңге;
2) шығындар – 46 039,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,2 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 13.10.2023 № 8С-9/3-23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2023-2025 жылдарға арналған Тайбай ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 7, 8 және тиісінше 9-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах города Ерейментау, сел и сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2022 года № 7С-39/2-22.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Ерейментау на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 602 841,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 118 218,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 448,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 483 105,0 тысяч тенге;
2) затраты – 604 318,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 477,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 477,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13.10.2023 № 8С-9/3-23 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Еркиншиликского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 989,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 643,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 726,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 219,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 401,0 тысяч тенге;
2) затраты – 46 989,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -0,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13.10.2023 № 8С-9/3-23 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Утвердить бюджет Тайбайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

1) кірістер – 113 330,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 140,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі –104 190,7 мың теңге;
2) шығындар – 114 185,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 854,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 854,9 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 13.10.2023 № 8С-9/3-23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2023-2025 жылдарға арналған Бозтал ауылы бюджеті осы шешімнің 40, 41 және тиісінше 42-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 325,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 770,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 21 530,1 мың теңге;
2) шығындар – 26 407,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 082,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 082,0 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 13.10.2023 № 8С-9/3-23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2023 жылға арналған 287 728,0 мың теңге сомасында ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері ескерілсін, оның ішінде:
Еркіншілік ауылдық округіне 34 194,0 мың теңге;
Тайбай ауылдық округіне 30 831,0 мың теңге;
Торғай ауылдық округіне 24 814,0 мың теңге;
Өлеңті ауылдық округіне 19 645,0 мың теңге;
Олжабай батыр атындағы ауылдық округіне 23 350,0 мың теңге;
Күншалған ауылдық округіне 20 764,0 мың теңге;
Қойтас ауылдық округіне 17 600,0 мың теңге;
Бестоғай ауылдық округіне 19 625,0 мың теңге;
Ақмырза ауылдық округіне 17 857,0 мың теңге;
Ақсуат ауылына 18 918,0 мың теңге;

1) доходы – 114 148,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 787,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 105 361,2 тысяч тенге;
2) затраты – 114 148,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч те.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13.10.2023 № 8С-9/3-23 (вводится в действие с 01.01.2023).
14. Утвердить бюджет села Бозтал на 2023-2025 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 703,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 770,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 908,0 тысяч тенге;
2) затраты – 26 785,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 082,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 082,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13.10.2023 № 8С-9/3-23 (вводится в действие с 01.01.2023).
15. Учесть на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов в сумме 287 728,0 тысяч тенге, в том числе:
Еркиншиликскому сельскому округу 34 194,0 тысяч тенге;
Тайбайскому сельскому округу 30 831,0 тысяч тенге;
Тургайскому сельскому округу 24 814,0 тысяч тенге;
Улентинскому сельскому округу 19 645,0 тысяч тенге;
сельскому округу имени Олжабай батыра 23 350,0 тысяч тенге;
Куншалганскому сельскому округу 20 764,0 тысяч тенге;
Койтасскому сельскому округу 17 600,0 тысяч тенге;
Бестогайскому сельскому округу 19 625,0 тысяч тенге;
Акмырзинскому сельскому округу 17 857,0 тысяч тенге;
селу Аксуат 18 918,0 тысяч тенге;

Сілеті ауылына 19 810,0 мың теңге;
Новомарковка ауылына 20 380,0 мың теңге;
Бозтал ауылына 19 940,0 мың теңге.
16. 2023 жылға арналған түсімдер құрамында Ерейментау қаласы, ауылдар және ауылдық округтердің бюджеттеріне осы шешімнің 43-қосымшасына сәйкес облыстық және аудандық бюджеттерден нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
17. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық мәслихатының хатшысы М.Әбжіков
Ерейментау аудандық
мәслихатының

селу Селетинское 19 810,0 тысяч тенге;
селу Новомарковка 20 380,0 тысяч тенге;
селу Бозтал 19 940,0 тысяч тенге.
16. Учесть, что в составе поступлений на 2023 год бюджетам города Ерейментау, сел и сельских округов предусмотрены целевые трансферты из областного и районного бюджетов согласно приложению 43 к настоящему решению.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Ерейментауского районного маслихата М.Абжиков
Приложение 1
к решению Ерейментауского
районного маслихата