Жарқайың аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 7С-22/2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2022 жылғы 7 сәуірдегі № 7С-28/2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жарқайың аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 7С-22/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 036 068,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 913 770,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 17 285,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 19 575,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 4 085 438,0 мың теңге;
2) шығындар - 4 976 147,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 1688,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 4595,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2907,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 72713,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 72713,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -14480,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 14480,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Жаркаинского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 7С-22/2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 7 апреля 2022 года № 7С-28/2
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаркаинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 7С-22/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 036 068,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления -913 770,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 17 285,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 19 575,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 085 438,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 976 147,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 1688,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 4595,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2907,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 72713,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 72713,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -14480,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14480,0 тысяч тенге.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

340218,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
179235,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
160983,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
69377,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66718,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
656,5
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1000,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1002,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
110605,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45914,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
64691,0
02
Қорғаныс
9449,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9449,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5022,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3597,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
830,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
295973,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
295973,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52740,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
45783,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24351,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

340218,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
179235,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
160983,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
69377,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66718,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
656,5
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1000,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1002,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
110605,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
45914,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
64691,0
02
Оборона
9449,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9449,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5022,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3597,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
830,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
295973,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
295973,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52740,6
002
Программа занятости
45783,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24351,0
005
Государственная адресная социальная помощь

18420,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
678,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27177,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
744,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
421,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3691,3
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
31247,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31627,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4949,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
54144,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
990477,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
801854,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
64675,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
54452,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
682727,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
188623,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5760,0
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
99960,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
46089,0
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
2000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
34814,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
368663,2
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
368563,2
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47435,2
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8423,9
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
40900,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
67776,1

18420,0
006
Оказание жилищной помощи
678,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27177,7
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
744,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
421,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3691,3
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
31247,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31627,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4949,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
54144,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
990477,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
801854,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
64675,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
54452,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
682727,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
188623,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5760,0
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
99960,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
46089,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
34814,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
368663,2
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
368563,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
47435,2
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8423,9
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
40900,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
67776,1

008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
12148,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
135672,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3788,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5420,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
27000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
20000,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
100,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
100,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
15000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15000,0
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
15000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
70809,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5595,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5595,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
65214,7
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64714,7
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
500,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37135,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
37135,8
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26151,8
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10984,0
12
Көлiк және коммуникация
547118,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
547118,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
540618,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5500,0
13
Басқалар
70572,0

008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
12148,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
135672,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3788,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5420,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
27000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
20000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
100,0
008
Развитие объектов спорта
100,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
15000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
15000,0
019
Развитие теплоэнергетической системы
15000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
70809,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5595,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5595,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
65214,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
64714,7
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
500,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37135,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
37135,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
26151,8
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10984,0
12
Транспорт и коммуникации
547118,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
547118,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
540618,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5500,0
13
Прочие
70572,0