2023-2025 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-192 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 164 577,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 995,5 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 155 582,1 мың теңге;
2) шығындар – 166 340,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 762,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 762,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 24.11.2023 № 12-83 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 189 571,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 715,9 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 340,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 181 515,8 мың теңге;
2) шығындар – 189 829,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -258,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 258,2 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 24.11.2023 № 12-83 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2023-2025 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2022 года № 31-192.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2023–2025 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 164 577,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 995,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 155 582,1 тысяч тенге;
2) затраты – 166 340,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 762,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 762,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2023 № 12-83 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2023–2025 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 189 571,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 715,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 340,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 181 515,8 тысяч тенге;
2) затраты – 189 829,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -258,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 258,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2023 № 12-83 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2023–2025 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 158,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 158,6 мың теңге.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 24.11.2023 № 12-83 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23. 2023 жылға арналған ауыл, ауылдық округтер бюджеттерінде және кентінің бюджетінде аудандық бюджетінен берiлетiн 683 961 мың теңге сомасындағы субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – -1 158,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 158,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2023 № 12-83 (вводится в действие с 01.01.2023).
23. Учесть, что в бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка на 2023 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета в сумме 683 961 тысяч тенге.