Қорғалжын аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 1/15 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2022 жылғы 12 мамырдағы № 4/20 шешімі
Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 1/15 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26045 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 926 403,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 241 537,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 942,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 90 793,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 580 131,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 102 967,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 322,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 65 252,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 930,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 202 786,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 202 786,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 64 323,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 930,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -177 393,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 1/15 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 12 мая 2022 года № 4/20
Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 1/15 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26045) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 926 403,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 241 537,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 942,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 90 793,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 580 131,2 тысяч тенге;
2) затраты – 3 102 967,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 322,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 65 252,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 930,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 202 786,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 202 786,7 тысяч тенге:
поступление займов – 64 323,0 тысяч тенге;
погашение займов – 38 930,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 177 393,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

24 365,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
900,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 670,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
83,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
16 508,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
30 398,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38 934,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37 118,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37 118,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 038,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
730,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 483,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
467,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
81 539,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
81 539,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
81 539,9
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
81 022,2
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және ( немесе) жайластыру
517,7
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
228 556,5
1
Мәдениет саласындағы қызмет
96 447,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
96 447,0
005
Мәдени - демалыс жұмысын қолдау
96 447,0
2
Спорт
2 300,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 300,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 300,0
3
Ақпараттық кеңістік
45 081,2

24 365,0
006
Оказание жилищной помощи
900,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 670,8
010
Материальное обеспечение детей инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
83,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 508,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
30 398,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38 934,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37 118,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37 118,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32 038,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
730,0
021
Капитальные расходы государственного органа
250,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 483,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
467,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
81 539,9
1
Жилищное хозяйство
81 539,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
81 539,9
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
81 022,2
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
517,7
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
228 556,5
1
Деятельность в области культуры
96 447,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
96 447,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
96 447,0
2
Спорт
2 300,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
2 300,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 300,0
3
Информационное пространство
45 081,2

19 457,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 156,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар
15 156,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 914,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
40 914,0
Бюджеттік кредиттер
64 323,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
64 323,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
64 323,0
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 12 мамырдағы
№ 4/20 шешіміне
3 қосымша
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 1/15 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
458 108,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер
348 426,8
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 351,8
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 900,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
467,0
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
3 777,0
қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
1 985,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға "Алғашқы жұмыс орны" жобасы бойынша
1 103,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға "Ұрпақтар келісімшарты" жобасы бойынша
459,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
9 517,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
24 365,0
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
6 416,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек толеуге
230,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
382,8
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
750,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 562,0
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1 562,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
32 418,0
Қорғалжын аудандық мәдениет үйінің қазандығын жаңғырту
32 418,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

19 457,0
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 156,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
15 156,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 914,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
40 914,0
Бюджетные кредиты
64 323,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64 323,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
64 323,0
Приложение 3 к решению
Коргалжынского районного
маслихата от 12 мая
2022 года № 4/20
Приложение 5 к решению
Коргалжынского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 1/15
Целевые трансферты из областного бюджета бюджетам районов на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
458 108,9
Целевые текущие трансферты
348 426,8
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 351,8
На размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
1 900,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
467,0
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
3 777,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
1 985,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
1 103,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"
459,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
9 517,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
24 365,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов
6 416,0
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
230,0
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой Отечественной войне
382,8
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 562,0
На увеличение размера подъемного пособия
1 562,0
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
32 418,0
Модернизация котельной Коргалжынского районого Дома культуры
32 418,0
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

263 095,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
100 000,0
Кеңбидайық ауылының көше-жол желісін орташа жөндеу
100 000,0
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
163 095,0
Қорғалжын ауданы Қорғалжын ауылының көше-жол желісін орташа жөндеу
(Шохмет Әубәкіров көшесі)
63 095,0
Қорғалжын ауданы Қорғалжын ауылының көше-жол желісін орташа жөндеу
(Абай Құнанбаев, Мадин Рахымжан көшелері)
100 000,0
Нысаналы даму трансферттерi
109 682,1
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
109 682,1
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылында көше жарықтандыру құрылысы
29 544,0
Қорғалжын ауылындағы Әліби Жангелдин көшесі 2/2 және 2/3 тұрғын үйлер үшін екі қабатты жатақханаларды қайта жаңарту
77 930,1
Қорғалжын ауданы Қорғалжын аулында мал қорымын салу, ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу мен қайта қолдану жобасын байланыстыру
2 208,0

263 095,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
100 000,0
Средний ремонт улично-дорожной сети села Кенбидаик Коргалжынского
района
100 000,0
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
163 095,0
Средний ремонт улично-дорожной сети села Коргалжын Коргалжынского района (улица Шохмета Аубакирова)
63 095,0
Средний ремонт улично-дорожной сети села Коргалжын Коргалжынского района (улиц Абая Кунанбаева, Мадина Рахымжана)
100 000,0
Целевые трансферты на развитие
109 682,1
в том числе:
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
109 682,1
Строительство уличного освещения в селе Коргалжын Коргалжынского района
29 544,0
Реконструкция двух двухэтажных общежитий под жилые дома по улице Алиби Жангельдина 2/2 и 2/3 в селе Коргалжын
77 930,1
Привязка проекта повторного применения с проведением комплексной вневедомственной экспертизы, строительство скотомогильников в селе Коргалжын Коргалжынского района
2 208,0