2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 27/1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 729 569,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 879 663,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 144,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 173 564,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 657 196,9 мың теңге;
2) шығындар – 3 786 990,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 837,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 31 050,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 212,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 69 258,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 69 258,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.11.2023 № 7/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Әлеуметтік салық бойынша аудан бюджетіне кірістер бөлу нормативі -100 % екені белгіленсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте 4 қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерінің және ауылының бюджеттеріне 6 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 644 713,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 19 213,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2022 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 13 300,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерінің және ауылының бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 309 834,0 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Балкашин ауылдық округіне 25 867,0 мың теңге;

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 27 декабря 2022 года № 27/1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 729 569,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 879 663,6 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 19 144,5 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 173 564,4 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 657 196,9 тысяч тенге;
2) затраты –3 786 990,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 837,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 050,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 212,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 69 258,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 69 258,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.11.2023 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить норматив распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу – 100 %.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложения 4 к настоящему решению.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложения 5 к настоящему решению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов, согласно приложения 6 к настоящему решению.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 644 713,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 19 213,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 13 300,0 тысяч тенге.
9. Учесть, что в бюджете района на 2023 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села в сумме 309 834,0 тысячи тенге, в том числе:
Балкашинскому сельскому округу 25 867,0 тысяч тенге;

Барақпай ауылдық округіне 19 227,0 мың теңге;
Белгород ауылдық округіне 23 878,0 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 19 587,0 мың теңге;
Васильев ауылдық округіне 20 723,0 мың теңге;
Веселов ауылдық округіне 18 463,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 21 639,0 мың теңге;
Каменск ауылдық округіне 24 503,0 мың теңге;
Лесной ауылдық округі не 21 052,0 мың теңге;
Мәдениет ауылына 20 852,0 мың теңге;
Максимов ауылдық округіне 23 534,0 мың тенге;
Новоникольск ауылдық округіне 22 524,0 мың теңге;

Баракпайскому сельскому округу 19 227,0 тысяч тенге;
Белгородскому сельскому округу 23 878,0 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу 19 587,0 тысяч тенге;
Васильевскому сельскому округу 20 723,0 тысячи тенге;
Веселовскому сельскому округу 18 463,0 тысячи тенге;
Жамбыльскому сельскому округу 21 639,0 тысяч тенге;
Каменскому сельскому округу 24 503,0 тысячи тенге;
Лесному сельскому округу 21 052,0 тысячи тенге;
селу Мадениет 20 852,0 тысячи тенге;
Максимовскому сельскому округу 23 534,0 тысячи тенге;
Новоникольскому сельскому округу 22 524,0 тысячи тенге;

952 698,8
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
42 522,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 522,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
186 405,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
186 405,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
86 866,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 860,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
933,2
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 223,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
35 849,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
636 904,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 718,1
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
79 839,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
522 347,1
02
Қорғаныс
9 745,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 745,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 887,2
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 557,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 301,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 352,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 352,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 352,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
279 191,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
279 191,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 358,3

952 698,8
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
42 522,3
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
42 522,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
186 405,1
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
186 405,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
86 866,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
46 860,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
933,2
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 223,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
35 849,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
636 904,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
34 718,1
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
79 839,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
522 347,1
02
Оборона
9 745,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 745,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 887,2
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 557,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 301,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 352,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 352,8
021
Обеспечение безопасности дорожноо движения в населенных пунктах
1 352,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
279 191,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
279 191,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 358,3

002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
49 817,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 964,8
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
28 873,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 308,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
517,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
222,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
3 805,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
32 372,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 788,2
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
217,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
24 946,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
733 570,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
443 148,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 005,5
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
437 143,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
290 421,5
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
38 561,9
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
595,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) комуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
193 664,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
57 600,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
778 744,9
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
40 073,8
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 260,2
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 725,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру

002
Программа занятости
49 817,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 964,8
005
Государственная адресная социальная помощь
28 873,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 308,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
517,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
222,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 805,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
32 372,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 788,2
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республики Казахстан
217,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
24 946,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
733 570,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
443 148,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 005,5
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
437 143,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
290 421,5
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
38 561,9
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
595,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
193 664,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонд
57 600,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
778 744,9
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
40 073,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
27 260,2
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 725,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики

5 088,6
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
548 096,3
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 200,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
290 627,7
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
48 847,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
7 622,1
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
46 488,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 942,6
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
15 924,2
015
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
11 120,9
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
99 323,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
190 574,8
008
Cпорт объектілерін дамыту
5 353,2
011
Мәдениет объектілерін дамыту
185 221,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
58 412,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8 660,4
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
8 660,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 813,1
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 813,1
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
47 939,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 804,6
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 134,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46 134,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
46 134,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 759,8
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 374,9
12
Көлік және коммуникация
361 496,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

5 088,6
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
548 096,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
26 200,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
290 627,7
006
Функционирование районных (городских) библиотек
48 847,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
7 622,1
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
46 488,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 942,6
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
15 924,2
015
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
11 120,9
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
99 323,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
190 574,8
008
Развитие объектов спорта
5 353,2
011
Развитие объектов культуры
185 221,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
58 412,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 660,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
8 660,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 813,1
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1 813,1
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
47 939,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
45 804,6
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 134,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46 134,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
46 134,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
34 759,8
015
Капитальные расходы государственного органа
11 374,9
12
Транспорт и коммуникации
361 496,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

32 964,8
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
21 968,1
протездік-ортопедиялық бұйымдарға
1 556,0
тифлотехникалық құралдарға
1 844,0
санаторлық-курортық емдеуге
2 963,0
сурдотехникалық бұйымдарға
134,0
жұмыспен қамтылған халыққа көшуде қиындықтары бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамды алып жүру бойынша қызметтер көрсететін жеке көмекшілерді ауыстыруға
2 000,0
міндетті гигиеналық құралдарға
13 471,1
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
2 846,3
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге:
23 282,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
19 450,0
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
3 832,0
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
138,0
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
331,2
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобильдік жолдар және тұрғын үй инспекциясы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
1 069 442,0
0-18 км аудандық маңызы бар KC-SN-1 "Новоникольское ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеуге
300 000,0
Лесное селосының кентішілік жолдарын асфальтбетон жабынымен орташа жөндеуге
59 202,1
Лесное ауылында көпфункционалды алаң орнатуға
19 619,1
Приозерное ауылында көпфункционалды алаң орнатуға
24 864,0
Балкашин ауылдық округінің Балкашин ауылындағы көпфункционалды алаң орнатуға
10 528,0
Балкашин ауылдық округінің Балкашино ауылының тротуарларын орташа жөндеуге
50 275,5
Петровка ауылының көше-жол желісін орташа жөндеуге
100 000,0
Балкашино ауылындағы Некрасов көшесінің қиылысы жолдарын орташа жөндеуге
75 538,4
Балкашино ауылының тротуарларын орташа жөндеуге
40 157,0
Белгород-Раздольное-аудан шекарасына дейін аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге
48 160,0
"Сандықтау-Су" ШЖҚ МКК материалдық-техникалық базасын нығайтуға
64 556,8
жылумен жабдықтаушы кәсіпорындарға (көмір сатып алу)2022-2023 жылдардағы жылыту маусымын аяқтауға
14 516,2
Балкашино ауылындағы орталық қазандықты ағымдағы жөндеуге
113 718,4
Сандықтау ауданының жылу желілерін техникалық тексеруге
700,0
Балкашино ауылының көше-жол желісін орташа жөндеуге
80 159,8
Мәдениет ауылындағы су құбырын ағымдағы жөндеуге
38 561,9
Ауданның мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі (облыстық маңызы бар қала)

32 964,8
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
21 968,1
на протезно-ортопедические изделия
1 556,0
на тифлотехнические средства
1 844,0
на санаторно-курортное лечение
2 963,0
на сурдотехнические средства
134,0
на перевод индивидуальных помощников, оказывающие услуги по сопровождению лица с инвалидностью первой группы, имеющего затруднение в передвижении в занятое население
2 000,0
на обязательные гигиенические средства
13 471,1
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
2 846,3
На выплату государственной адресной социальной помощи:
23 282,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
19 450,0
на гарантированный социальный пакет детям
3 832,0
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
138,0
на оказание единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
331,2
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 069 442,0
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KC-SN-1 "Подъезд к селу Новоникольское" км 0-18
300 000,0
на средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутри-поселковых дорог села Лесное
59 202,1
на установку многофункциональной площадки в селе Лесное
19 619,1
на установку многофункциональной площадки в селе Приозерное
24 864,0
на установку многофункциональной площадки в селе Балкашино Балкашинского сельского округа
10 528,0
на средний ремонт тротуаров села Балкашино Балкашинсконо сельского округа
50 275,5
на средний ремонт улично-дорожной сети села Петровка
128 884,8
на средний ремонт дорог переулок улицы Некрасова в селе Балкашино
75 538,4
на средний ремонт тротуаров села Балкашино
40 157,0
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Белгородское-Раздольное-до границ района"
48 160,0
на укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Сандыктау-Су"
64 556,8
на завершение отопительного сезона 2022-2023 годов теплоснабжающим предприятиям (приобретение угля)
14 516,2
на на текущий ремонт центральной котельной в селе Балкашино
113 718,4
на техническое обследование тепловых сетей Сандыктауского района
700,0
на средний ремонт улично-дорожной сети села Балкашино
80 159,8
на текщий ремонт водопровода в селе Мадениет
38 561,9
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

182 696,7
Спасск ауылдық мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеуге
94 893,8
Сандықтау ауылдық мәдениет үйін күрделі жөндеуге
87 802,9
Дамуға арналған нысаналы трнасферттер
228 685,8
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
228 685,8
Белгород селосындағы су құбыры желілері мен ұңғымаларды реконструкциялауға
20 000,0
Балкашино ауылында жастардың бос уақытын өткізу орталығын салуға
185 221,6
Новоромановка ауылында су құбыры желілері мен сорғы станцияларын (ұңғымаларды) салуға
23 464,2
Сандықтау аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 27/1 шешіміне
6-қосымша
2023 жылға арналған ауылдық округтер мен Мәдениет ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.11.2023 № 7/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомма
мың теңге
1
2
Барлығы
583 143,1
Ағымдағы нысаналы трансферттер
583 143,1
Аудандық бюджет қаражаты есебінен, барлығы:
93 914,4
оның ішінде:
Балкашин ауылдық округі, оның ішінде:
51 977,4
аппаратты ағымдағы ұстауға
35 209,7
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
14 683,0
жолды жөндеу бойынша сметаға ведомствалық сараптаманы жүргізуге
2 084,7
Барақпай ауылдық округі, оның ішінде:
1 698,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 698,0
Белгород ауылдық округі, оның ішінде:
3 831,1
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 107,0
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
1 724,1
Бірлік ауылдық округі, оның ішінде:
1 980,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 980,0
Васильев ауылдық округі, оның ішінде:
2 157,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 157,0
Веселов ауылдық округі, оның ішінде:
1 956,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 956,0
Жамбыл ауылдық округі, оның ішінде:
3 535,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 118,0
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
1 417,0
Каменск ауылдық округі, оның ішінде:
5 870,1
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 041,0
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға

182 696,7
на капитальный ремонт здания Спасского сельского дома культуры
94 893,8
на капитальный ремонт Сандыктауского сельского дома культуры
87 802,9
Целевые трансферты на развитие
228 685,8
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
228 685,8
На реконструкцию водопроводных сетей и скважин в селе Белгородское
20 000,0
На строительство центра досуга молодежи в селе Балкашино
185 221,6
На строительство водопроводных сетей и насосных станций (скважин) в селе Новоромановка
23 464,2
Приложение 6 к решению
Сандыктауского районного маслихата
от 27 декабря 2022 года
№ 27/1
Целевые трансферты бюджетам сельских округов и села Мадениет на 2023 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.11.2023 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
583 143,1
Целевые текущие трансферты
583 143,1
За счет средств районного бюджета, всего
93 914,4
в том числе:
Балкашинский сельский округ, в том числе:
51 977,4
на текущее содержание аппарата
35 209,7
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
14 683,0
на ведомственную экспертизу сметы по ремонту дороги
2 084,7
Баракпайский сельский округ, в том числе:
1 698,0
на текущее содержание аппарата
1 698,0
Белгородский сельский округ, в том числе:
3 831,1
на текущее содержание аппарата
2 107,0
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
1 724,1
Берликский сельский округ, в том числе:
1 980,0
на текущее содержание аппарата
1 980,0
Васильевский сельский округ, в том числе:
2 157,0
на текущее содержание аппарата
2 157,0
Веселовский сельский округ, в том числе:
1 956,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
1 956,0
Жамбыльский сельский округ, в том числе:
3 535,0
на текущее содержание аппарата
2 118,0
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
1 417,0
Каменский сельский округ, в том числе:
5 870,1
на текущее содержание аппарата
2 041,0
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения