Шортанды аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С-17/2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2022 жылғы 2 қыркүйектегі № 7С-28/2 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С-17/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26026 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 119 949,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 326 441,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 715,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 119,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 770 672,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 513 343,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117 790 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 183 780 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 990 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 009,8 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 56 009,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-567 194) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 567 194 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының хатшысы Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 2 қыркүйектегі

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 7С-17/2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 2 сентября 2022 года № 7С-28/2
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 22 декабря 2021 года № 7С-17/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26026) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 119 949,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 326 441,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 715,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 119,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 770 672,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 513 343,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 117 790 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 183 780 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 990 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 009,8 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 56 009,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-567 194) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 567 194 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шортандинского районного маслихата Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

5934,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5934,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
934,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5229,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5229,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5229,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5229,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
382471,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15192
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15192
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15192
2
Әлеуметтiк көмек
284257,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
284257,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
139083
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41810
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
2668
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31054,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
902
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
27058
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41681,9
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
83022
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83022
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40789,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
327
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

5934,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5934,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
934,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5229,8
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5229,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5229,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5229,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
382471,8
1
Социальное обеспечение
15192
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15192
005
Государственная адресная социальная помощь
15192
2
Социальная помощь
284257,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
284257,8
002
Программа занятости
139083
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41810
006
Оказание жилищной помощи
2668
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31054,9
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
902
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
27058
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41681,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
83022
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40789,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
327
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

387767,5
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
13537
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
21423
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
19850,6
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне
29886
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
1721
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттар ұсынуға
27984
қоғамдық жұмыстар

387767,5
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
13537
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21423
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
19850,6
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
29886
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
1721
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
27984
общественные работы

31756
"Күміс жас" жобасы бойынша өнімді жұмыспен қамтуды дамытуға
6806
"Бастапқы жұмыс орны" жобасы бойынша өнімді жұмыспен қамтуды дамытуға
4537
стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтарының, мемлекеттік ұйымдарының жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
18254
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге

31756
на развитие продуктивной занятости по проекту "Серебряный возраст"
6806
на развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
4537
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико- социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
18254
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

55665,9
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына ламазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
18316
Ақмола облысы Шортанды ауданы Бозайғыр ауылдық округі Ключи ауылының кірме жолын күрделі жөндеуге
135474
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
2557
Шортанды аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 7С-28/2 шешіміне
3 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы

55665,9
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
18316
на капитальный ремонт подъездной дороги в селе Ключи сельского округа Бозайгыр Шортандинского района Акмолинской области
135474
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2557
Приложение 3 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-28/2 от
2 сентября 2022 года
Приложение 7 к решению
Шортандинского районного

№ 7С-17/2 шешіміне
7 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
828190,3
оның ішінде:
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды іске асыруға
5035
қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) шығындарын өтеу бойынша субсидиялауға
1323
"Алғашқы жұмыс орны" жобасы бойынша нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
2205
"Ұрпақтар келісім шарты" жобасы бойынша нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға

маслихата № 7С-17/2 от
22 декабря 2021 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
828190,3
в том числе:
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
5035
на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
1323
на развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
2205
на развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"

230
халықты жұмыспен қамту Орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
12658
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
41810
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
7574
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
40000
спорт объектілерін жөндеуге
15000,1
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
260380
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жөндеуге
80000
көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1837
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге

230
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
12658
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
41810
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов
7574
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
40000
на ремонт объектов спорта
15000,1
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
260380
на ремонт системы водоснабжения и водоотведения
80000
на увеличение размера подъемного пособия
1837
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана

1608
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
382,9
бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
750
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеу
354184,3
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге

1608
на единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой Отечественной войне
382,9
на внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
354184,3
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

3213
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
106009,8
оның ішінде:
Шортанды ауданы Жолымбет кентінің шаруашылық-ауыз су мақсатындағы су жинау құрылыстарында суды тазалауға арналған қондырғы салу жұмыс жобасы бойынша
50000
Шортанды ауданы әкімдігінің жанындағы "Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға
56009,8
Шортанды аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 7С-28/2 шешіміне
4 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы

3213
Целевые трансферты на развитие
106009,8
в том числе:
строительство установки для очистки воды на водозаборных сооружениях хозяйственно-питьевого назначения поселка Жолымбет Шортандинского района
50000
на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Шортанды Су" при акимате Шортандинского района
56009,8
Приложение 4 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-28/2 от
2 сентября 2022 года
Приложение 10 к решению
Шортандинского районного