2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 7С-32/1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексi 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17934660,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4288057,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57371,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48613,2 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 13540617,9 мың теңге;
2) шығындар – 19116469,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52629,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 82800,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30170,2 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 2572,7 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 2572,7 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1237011,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1237011,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 12.12.2023 № 8С-11/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке және Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерде ескерілді:
1) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 50 %;
2) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
3) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке әлеуметтік салық бойынша – 100 %;
4) Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы бойынша - 100 %.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте 375544,0 мың теңге сомасында Щучинск қаласының бюджетінен және 9480,0 мың теңге Бурабай кентінің бюджетінен бюджеттік алып қоюлар қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте 211100,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2022 года № 7С-32/1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 17934660,5 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4288057,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57371,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48613,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13540617,9 тысяч тенге;
2) затраты – 19116469,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52629,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82800,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30170,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2572,7 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 2572,7 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства- 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1237011,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1237011,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 12.12.2023 № 8С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учтены нормативы распределения доходов в районный (городов областного значения) бюджет и бюджеты города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в районный (городов областного значения) бюджет – 50 %;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в районный (городов областного значения) бюджет – 100 %;
3) по социальному налогу в районный (городов областного значения) бюджет – 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в бюджеты города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов – 100 %.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Щучинска в сумме 375544,0 тысяч тенге и из бюджета поселка Бурабай в сумме 9480,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, в сумме 211100,0 тысяч тенге, в том числе:

Абылайхан ауылдық округіне 20633,0 мың теңге;
Веденов ауылдық округіне 27071,0 мың теңге;
Зеленобор ауылдық округіне 27669,0 мың теңге;
Златополье ауылдық округіне 25658,0 мың теңге;
Қатаркөл ауылдық округіне 19508,0 мың теңге;
Кенесары ауылдық округіне 20730,0 мың теңге;
Атамекен ауылдық округіне 24426,0 мың теңге;
Ұрымқай ауылдық округіне 20197,0 мың теңге;
Успеноюрьев ауылдық округіне 25208,0 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында республикалық және облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.

Абылайханскому сельскому округу 20633,0 тысяч тенге;
Веденовскому сельскому округу 27071,0 тысяч тенге;
Зеленоборскому сельскому округу 27669,0 тысяч тенге;
Златопольскому сельскому округу 25658,0 тысяч тенге;
Катаркольскому сельскому округу 19508,0 тысяч тенге;
Кенесаринскому сельскому округу 20730,0 тысяч тенге;
сельскому округу Атамекен 24426,0 тысяч тенге;
Урумкайскому сельскому округу 20197,0 тысяч тенге;
Успеноюрьевскому сельскому округу 25208,0 тысяч тенге.
5. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2023 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного и республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

6. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында ауылдық бюджеттерге 5-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
7. 2023 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 62269,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Бурабай ауданының азаматтық қызметшілері болып табылатын және ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға қалалық жағдайларда осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2023 год предусмотрены целевые трансферты сельским бюджетам согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 62269,0 тысяч тенге.
8. Предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимися гражданскими служащими и работающими в сельской местности Бурабайского района, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4697,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
77939,0
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
26369,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24684,0
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1685,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
28844,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28844,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
81205,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81205,0
02
Қорғаныс
39727,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
39727,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20385,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14729,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4613,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14169,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14169,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14169,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
795157,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
795157,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
258647,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
876,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2618,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23154,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
70897,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
212716,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну

4697,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
77939,0
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
26369,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
24684,0
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1685,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
28844,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
28844,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
81205,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
81205,0
02
Оборона
39727,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
39727,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20385,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14729,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4613,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14169,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14169,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14169,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
795157,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
795157,0
004
Программа занятости
258647,0
007
Оказание жилищной помощи
876,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2618,0
010
Государственная адресная социальная помощь
23154,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70897,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
212716,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

834288,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
279541,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
929,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2775,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26166,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73004,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
214353,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
125644,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
593,0
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15103,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
79994,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16186,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1075030,0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1075030,0
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
68780,0
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1739,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
7146,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
375360,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
622005,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
578537,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
522234,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26679,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
237978,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
218004,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
29264,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
10309,0
803
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және дін істері бөлімі

834288,0
004
Программа занятости
279541,0
007
Оказание жилищной помощи
929,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2775,0
010
Государственная адресная социальная помощь
26166,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73004,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
214353,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
125644,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
593,0
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15103,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
79994,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16186,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1075030,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1075030,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
68780,0
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1739,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7146,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
375360,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
622005,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
578537,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
522234,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
26679,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
237978,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
218004,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
29264,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
10309,0
803
Отдел внутренней политики и по делам религии района (города областного значения)

1559652,0
038
Субвенциялар
210403,0
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
-30170,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
30170,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
30170,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттеді өтеу
30170,0
IV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
30170,0
VI. Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-30170,0
Бурабай аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 7С-32/1 шешіміне
4-қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 12.12.2023 № 8С-11/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы трансферттер мен кредиттер
13625232,8
Барлығы трансферттер
13138256,8
Нысаналы ағымдағы трансферттер
7926294,0
соның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
63190,0
материалдық-техникалық базаны нығайтуға
13190,0
спорт объектілерін жөндеуге
50000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
339641,8
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
71696,0
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
67444,7
мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыру
135894,7
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
37334,0
кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
8108,0
басқа елдердің аумағында жауынгерлік іс-қимылдары үшін ардагерлерге біржолғы әлеуметтік көмекті төлеуге
2898,0
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
3422,4
Жеңіс күніне орай Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1000,0
қандастар үшін көшуге арналған субсидияларға
483,0
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
0,0
Отбасыларды қолдау бойынша орталықтарды құру
11361,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
298073,0
мәдениет объектілерін жөндеуге
273169,0
мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
24904,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5806014,9
жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
5389316,5
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға

1559652,0
038
Субвенции
210403,0
III. Чистое бюджетное кредитование
-30170,0
5
Погашение бюджетных кредитов
30170,0
01
Погашение бюджетных кредитов
30170,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
30170,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
30170,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-30170,0
Приложение 4 к решению
Бурабайского районного маслихата
от 26 декабря 2022 года
№ 7С-32/1
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2023 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 12.12.2023 № 8С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
сумма, тысяч тенге
1
2
Всего трансфертов и кредитов
13625232,8
Всего трансфертов
13138256,8
Целевые текущие трансферты
7926294,0
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
63190,0
На укрепление материально – технической базы
13190,0
На ремонт объектов спорта
50000,0
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
339641,8
на выплату государственной адресной социальной помощи
71696,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
67444,7
социальное обеспечение лиц с инвалидностью
135894,7
социальная помощь отдельным категориям граждан
37334,0
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
8108,0
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
2898,0
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
3422,4
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны ко Дню Победы
1000,0
на субсидии на переезд для кандасов
483,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
0,0
создание центров по поддержке семей
11361,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
298073,0
на ремонт объектов культуры
273169,0
на материально-техническое оснащение организациям культуры
24904,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5806014,9
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
5389316,5
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

416698,4
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1107895,3
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
1107895,3
"Бурабай Су Арнасы" ШЖҚ МКК кәсіпорынынң материалдық-техникалық базасын нығайтуға
0,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
85107,0
егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс схемаларын әзірлеуге, инженерлік желілерді түгендеуге
85107,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
226372,0
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алуға
226372,0
Дамуға нысаналы трансферттер
5211962,8
соның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4359130,6
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта салуға
443443,1
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
333785,0
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
668173,0
мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
500000,0
коммуналдық шаруашылықты дамытуға
2413729,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
852832,2
көлік инфрақұрылымын дамытуға
852832,2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0,0
Жылу-энергетикалық жүйесін дамыту
0,0
Бюджеттік кредиттер
486976,0
соның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
82800,0
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
82800,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
404176,0
мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін ішкі нарықта айналыс үшін облыстың жергілікті атқарушы органдары шығаратын мемлекеттік бағалы қағаздар шығарудан түсетін түсімдер сомасы есебінен
404176,0
Бурабай аудандық мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 7С-32/1 шешіміне
5-қосымша
2023 жылға арналған Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 12.12.2023 № 8С-11/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, барлығы
Облыстық бюджет қаражаты есебінен
Аудандық бюджет қаражаты есебінен
1
2
5
6
Барлығы
1623145,9
1462382,5
160763,4
Төмен тұрған бюджеттерге нысаналы ағымдағы трансферттер
1623145,9
1462382,5
160763,4
соның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
89488,4
50000,0

416698,4
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1107895,3
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
1107895,3
на укрепление материально-технической базы предприятия ГКП на ПХВ "Бурабай Су Арнасы"
0,0
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
85107,0
на разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
85107,0
Отдел строительства района (города областного значения)
226372,0
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
226372,0
Целевые трансферты на развитие
5211962,8
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
4359130,6
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
443443,1
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
333785,0
на развитие систем водоснабжения и водоотведения
668173,0
на развитие объектов культуры и отдыха
500000,0
на развитие коммунального хозяйства
2413729,5
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
852832,2
на развитие транспортной инфраструктуры
852832,2
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
0,0
Развитие теплоэнергетической системы
0,0
Бюджетные кредиты
486976,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
82800,0
для реализации мер социальной поддержки специалистов
82800,0
Отдел строительства района (города областного значения)
404176,0
за счет сумм поступлений от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами области, для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ
404176,0
Приложение 5 к решению
Бурабайского районного маслихата
от 26 декабря 2022 года
№ 7С-32/1
Целевые трансферты бюджетам города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов на 2023 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 12.12.2023 № 8С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, всего
за счет средств из областного бюджета
за счет средств из районного бюджета
1
2
5
6
Всего
1623145,9
1462382,5
160763,4
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1623145,9
1462382,5
160763,4
в том числе:
Аппарат акима Бурабайского района
89488,4
50000,0