2022–2024 жылдарға арналған Аралтоғай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № 146 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Аралтоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 39481,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3555 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35926,2 мың теңге;
2) шығындар – 39675,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -194,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 194,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 194,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 24.11.2022 № 273 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 желтоқсандағы "2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9- бабына сәйкес, 2022 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге болып белгiленсiн.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.

Об утверждении бюджета Аралтогайского сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 11 января 2022 года № 146. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аралтогайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 39481,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3555 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35926,2 тысяч тенге;
2) затраты – 39675,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 194,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 194,7 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств –194,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 24.11.2022 № 273 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2021 года "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы" с 1 января 2022 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
Установить с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.

Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 21.06.2022 № 208 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың хатшысы:
Е. Б. Таңсықбаев
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2022 жылғы 11
қантардағы № 146 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Аралтоғай ауылдық округ бюджеті

Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 21.06.2022 № 208 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Айтекебийского
районного маслихата:
Е. Б. Тансыкбаев
приложение 1 к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 11 января 2022
года № 146
Бюджет Аралтогайского сельского округа на 2022 год