Алға аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 123 "2022-2024 жылдарға арналған Ақай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 маусымдағы № 179 шешімі
ШЕШТІ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ақай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 123 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақай ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 35 882 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 667 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 692 мың теңге;
2) шығындар –37 876,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу- 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 994,6мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 994,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 994,6 мың теңге.";
3 тармақ келесі жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 60 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 063 теңге;

О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 29 декабря 2021 года № 123 "Об утверждении бюджета Акайского сельского округа на 2022-2024 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 22 июня 2022 года № 179
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акайского сельского округа на 2022-2024 годы" от 29 декабря 2021 года № 123 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Акайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 882 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 667 тысяч тенге;
неналоговые поступление – 23 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 692 тысяч тенге;
2) затраты – 37 876,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 994,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 994,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 994,6 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 063 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 36 018 тенге.
с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.