2023-2025 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 246 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 890 301,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 826 238 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 76 667 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 25 957 мың теңге;
трансферттер түсімі - 7 961 439,5 мың теңге;
2) шығындар – 11 019 080,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 53 350 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 196 164 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 142 814 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 102 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 102 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 284 129 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 284 129 мың теңге:
қарыздар түсімі – 196 164 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 142 814,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 230 779,6 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 13.12.2023 № 95 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте бөлінген салықтардан түскен жалпы сомасы мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 100 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 %;
4) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша аудандық маңызы бар қала және ауылдық округтер бюджеттеріне толығымен есептеледі;
5) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 100%.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.

Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2023-2025 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2022 года № 246. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 10 890 301,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 826 238 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 76 667 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 957 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 961 439,5 тысяч тенге;
2) затраты - 11 019 080,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 53 350 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 196 164 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 142 814 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 102 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 102 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 284 129 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 284 129 тысяч тенге:
поступление займов – 196 164 тысяч тенге;
погашение займов – 142 814,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 230 779,6 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 13.12.2023 № 95 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить в районном бюджете на 2023 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 100 %;
2) по социальному налогу 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты города районного значения и сельских округов;
5) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 100%.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 450 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.

4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі 1 275 442 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 645 564 мың теңге сомасында ескерілсін:
Алға қаласына – 135 026 мың теңге;
Ақай ауылдық округіне – 35 963 мың теңге;
Бесқоспа ауылдық округіне – 36 090 мың теңге;
Бестамақ ауылдық округіне – 53 673 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 29 098 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округіне – 37 851 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округіне – 61 122 мың теңге;
Қарақобда ауылдық округіне – 37 037 мың теңге;
Маржанбұлақ ауылдық округіне – 55 346 мың теңге;
Сарықобда ауылдық округіне – 33 279 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 55 955 мың теңге;
Тоқмансай ауылдық округіне – 33 379 мың теңге;
Үшқұдық ауылдық округіне – 41 745 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық және облыстық бюджеттерден кредиттер түскені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
2) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 14.07.2023 № 43 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлттық қордан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға;
3) халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 21.04.2023 № 9 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;

4. Учесть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 1 275 442 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 645 564 тысяч тенге:
городу Алга – 135 026 тысяч тенге;
Акайскому сельскому округу – 35 963 тысяч тенге;
Бескоспинскому сельскому округу – 36 090 тысяч тенге;
Бестамакскому сельскому округу – 53 673 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 29 098 тысяч тенге;
Карагашскому сельскому округу – 37 851 тысяч тенге;
Каракудыкскому сельскому округу – 61 122 тысяч тенге;
Карахобдинскому сельскому округу – 37 037 тысяч тенге;
Маржанбулакскому сельскому округу – 55 346 тысяч тенге;
Сарыхобдинскому сельскому округу – 33 279 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 55 955 тысяч тенге;
Токмансайскому сельскому округу – 33 379 тысяч тенге;
Ушкудыкскому сельскому округу – 41 745 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление кредитов из республиканского и областного бюджетов:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 14.07.2023 № 43 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда и республиканского бюджета:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 21.04.2023 № 9 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;

5) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі қызметтерге;
6) еңбек нарығын дамытуға;
7) біліктілік жүйесін дамытуға;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
10) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
11) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
12) ауылшаруашылығы объектілерін дамытуға;
13) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;

5) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
6) на развитие продуктивной занятости;
7) на развитие системы квалификаций;
8) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
9) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
10) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
11) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
12) на развитие объектов сельского хозяйства;
13) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;

14) аудандық маңызы бар автомомбиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
15) спорт объектілерін дамытуға;
16) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 24.05.2023 № 35 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

14) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
15) на развитие объектов спорта;
16) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 24.05.2023 № 35 (вводится в действие с 01.01.2023).

11 063
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
528,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
146 024,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
29 779
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
45 871
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
233 541
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27 586
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
66 242,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66 242,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 938,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 848,5
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
30 456
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 767 858,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
779 439
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 545
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 789
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
5 000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
5 756
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
766 894
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
7 040
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
663 854
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96 000
2
Коммуналдық шаруашылық
2 980 420,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
988 491,2
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
186 502,7
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
20 000
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
92 721,5
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
689 267
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

11 063
006
Оказание жилищной помощи
528,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
146 024,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29 779
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
45 871
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
233 541
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27 586
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
66 242,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66 242,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 938,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 848,5
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
30 456
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 767 858,2
1
Жилищное хозяйство
779 439
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 545
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 789
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
5 000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
5 756
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
766 894
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
7 040
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
663 854
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96 000
2
Коммунальное хозяйство
2 980 420,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
988 491,2
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
186 502,7
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
20 000
028
Развитие коммунального хозяйства
92 721,5
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
689 267
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

90 000
2
Спорт
28 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28 000
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
17 000
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
11 000
3
Ақпараттық кеңістік
150 513
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
144 513
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
143 413
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 100
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
115 442
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
83 105
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 656
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
54 449
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
32 337
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 172
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 165
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
79 759
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
79 759
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
22 880
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
22 880
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
56 879
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 879
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
117 874
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
117 874
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
117 874
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

90 000
2
Спорт
28 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28 000
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
17 000
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
11 000
3
Информационное пространство
150 513
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
144 513
006
Функционирование районных (городских) библиотек
143 413
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстан
1 100
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
115 442
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
83 105
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28 656
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
54 449
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
32 337
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 172
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 165
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
79 759
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
79 759
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
22 880
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 880
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
56 879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
56 879
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
117 874
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
117 874
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
117 874
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)