Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 84 "2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2022 жылғы 7 қарашадағы № 172 шешімі
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 21 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26020 болып тіркелген) № 84 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 612 489 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 768 115 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 409 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 5 837 965 мың теңге;
2) шығындар – 6 906 940,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 784 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 351 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 567 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -315 235,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 315 235,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 41 351 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 567 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 294 451,4 мың теңге.".
7- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 72 301 мың теңге ;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 10 814 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 210 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: үйде қызмет көрсету, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 13 203 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 69 899 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 21 344 мың теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 21 декабря 2021 года № 84 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 7 ноября 2022 года № 172
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 21 декабря 2021 года № 84 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26020) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 612 489 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 768 115 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 409 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 5 837 965 тысяч тенге;
2) затраты – 6 906 940,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 784 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 351 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 567 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -315 235,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–315 235,4 тысяч тенге;
поступление займов – 41 351 тысяча тенге;
погашение займов – 20 567 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 294 451,4 тысяча тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета Национального фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
72 301 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10 814 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
210 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
13 203 тысячи тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения;
69 899 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
21 344 тысячи тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 706 709 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға - 164 343 мың теңге;
мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға - 897 мың.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады".
8- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 41 351 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 5 050 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12 860 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 13 704 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға - 10 372 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 173 935 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 300 784 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту - 165 246 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға - 167 424 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 87 569 мың теңге;
газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 77 092 мың теңге;
шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға – 6 190 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік ұйымдардың: үйде қызмет көрсету жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 223 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 11 091,2 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 1857 мың теңге;

706 709 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
164 343 тысячи тенге - на развитие продуктивной занятости.
897 тысяч тенге - на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
41 351 тысяча тенге –на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
5 050 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 860 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
13 704 тысячи тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
10 372 тысячи тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
173 935 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
300 784 тысячи тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
165 246 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
167 424 тысячи тенге – на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
0 тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
87 569 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
77 092 тысячи тенге - на техническое обслуживание объектов газоснабжения;
6 190 тысяч тенге - на приобретение автотранспорта для призывного пункта.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
223 тысячи тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания;
11 091,2 тысяча тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
1 857 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 300 784 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге - 564 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға - 18 122 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға - 147 503,1 мың теңге;

300 784 тысячи тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
564 тысячи тенге - на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
18 122 тысячи тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
147 503,1 тысячи тенге – на благоустройство населенных пунктов;

еңбекақы төлеуге – 1 783 мың теңге;
сметалық құжаттар әзірлеуге - 2 500 мың теңге;
жергілікті деңгейде мәдени - демалыс жұмысын қолдауға - 2 000 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
12-тармақ алынып тасталсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
М. Турымов

1 783 тысячи тенге - на выплату заработной платы;
2 500 тысяч тенге - на разработку сметной документации;
2 000 тысячи тенге - на поддержку культурно-досуговой работы на местном уровне.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 12 исключить.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Иргизского
районного маслихата
М. Турымов

14 046,2
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
24 278,4
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
24 278,4
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 978,4
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
624 280,1
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауылшаруашылығы бөлімі
32 552,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 552,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
591 727,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 952,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
366,4
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
90 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
466 409,1
02
Қорғаныс
84 813,8
1
Әскери мұқтаждар
13 253,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 253,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13 253,9
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
71 559,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
71 559,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 917,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
62 642,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
546 958,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
89 651
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 651
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
89 651
2
Әлеуметтiк көмек
423 365,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
423 365,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
264 775
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 666
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31 656
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

14 046,2
5
Планирование и статистическая деятельность
24 278,4
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
24 278,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
23 978,4
004
Капитальные расходы государственного органа
300
9
Прочие государственные услуги общего характера
624 280,1
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
32 552,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
32 552,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
591 727,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
34 952,1
003
Капитальные расходы государственного органа
366,4
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
90 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
466 409,1
02
Оборона
84 813,8
1
Военные нужды
13 253,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 253,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13 253,9
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
71 559,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
71 559,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 917,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
62 642,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
546 958,6
1
Социальное обеспечение
89 651
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 651
005
Государственная адресная социальная помощь
89 651
2
Социальная помощь
423 365,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
423 365,6
002
Программа занятости
264 775
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 666
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31 656
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида