Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 96 "2022-2024 жылдарға арналған Кемпірсай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 маусымдағы № 167 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Қарғалы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Кемпірсай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 96 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "35953,0" сандары "49288,4" сандарымен ауыстырылсын,
трансферттердің түсімдері - "34350,0" сандары "47685,4" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "36215,3" сандары "49550,7" сандарымен ауыстырылсын;
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2022 - 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 60 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.".
5 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2022 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
2) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге.
Аталған трансферттердің бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.".
5-1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5-1. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Аталған трансферттердің бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.".

О внесении изменений в решение Каргалинского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 96 "Об утверждении бюджета Кемпирсайского сельского округа на 2022-2024 годы"
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27 июня 2022 года № 167. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каргалинского районного маслихата "Об утверждении бюджета Кемпирсайского сельского округа на 2022-2024 годы" от 30 декабря 2021 года № 96 следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы – цифры "35953,0" заменить цифрами "49288,4",
поступления трансфертов – цифры "34350,0" заменить цифрами "47685,4";
в подпункте 2):
затраты – цифры "36215,3" заменить цифрами "49550,7";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
Установить с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан на:
1) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
2) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.".
пункт 5-1 изложить в новой редакции:
"5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
благоустройство и озеленение населҰнных пунктов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.".