Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 80 "2022-2024 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 6 қыркүйектегі № 174 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Қарғалы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 80 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 25942 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 892 377,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 826 896 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –12 133 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 051 848,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 185 718,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 133 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 73 512 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 379 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -320 474,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 320 474,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 73 512 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46 379,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 293 341,2.".
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
5) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

О внесении изменений в решение Каргалинского районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 80 "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 6 сентября 2022 года № 174. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каргалинского районного маслихата "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 22 декабря 2021 года № 80 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 25942) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Каргалинский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 892 377,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 826 896 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 133 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 051 848,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5 185 718,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 133 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 73 512 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 379 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -320 474,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 320 474,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 73 512 тысяч тенге;
погашение займов – 46 379,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 293 341,2.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
4) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

6) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
7) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
8) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
9) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
3) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
4) көмекшi (компенсаторлық) құралдарға;
5) арнайы қозғалыс құралдарына;
6) протездік-ортопедиялық құралдарына;
7) санаторлы-курорттық емдеуге;
8) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау;
10) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
11) шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға;
12) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
13) "Ауыл-Ел бесіг" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
14) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
15) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
16) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының атауы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту;
17) газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге;
18) мәдени-демалыс жұмысын қолдауға.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".

6) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
8) развитие продуктивной занятости;
9) повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов. Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) содействие занятости населения;
4) вспомогательные компенсаторные средства;
5) специальные средства передвижения;
6) протезно-ортопедические средства;
7) на санаторно-курортное лечение;
8) развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
9) проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
10) развитие коммунального хозяйства;
11) приобретение автотранспорта для призывного пункта;
12) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
13) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
14) развитие транспортной инфраструктуры;
15) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
16) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
17) на техническое обслуживание объектов газоснабжения;
18) на поддержку культурно-досуговой работы;
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".

11 тармақта "14 000" сандары "0" санымен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 6 қыркүйектегі № 174 шешіміне қосымша
Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 80 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Қарғалы аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I.Кірістер

в пункте 11 цифры "14 000" заменить цифрой "0".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение к решению Каргалинского районного маслихата от 6 сентября 2022 года № 174
Приложение 1 к решению Каргалинского районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 80
Бюджет Каргалинского района на 2022 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы