2023-2025 жылдарға арналған Бадамша ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 222 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Бадамша ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 224237,8 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер 17746,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1797,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 204694,8 мың теңге;
2) шығындар 229733,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) -5495,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 5495,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5495,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 05.05.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2023 № 85 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей түсімдер есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 70 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 87666,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

Об утверждении бюджета Бадамшинского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2022 года № 222. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бадамшинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 224237,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 17746,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1797,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов 204694,8 тысяч тенге;
2) затраты 229733,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -5495,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5495,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5495,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 05.05.2023 № 21 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023); от 15.11.2023 № 85 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов; продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 87666,0 тысяч тенге.

5. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтеріне;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
жерлеу орындарын ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге;
мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялауға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансфеттер түскені ескерілсін.

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
капитальные расходы государственного органа;
оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
освещение улиц в населенных пунктах;
содержание мест захоронений и погребение безродных;
благоустройство и озеленение населеных пунктов;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.

Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.07.2023 № 55 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 222 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Бадамша ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 15.11.2023 № 85 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I.Кірістер

Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.07.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение 1 к решению Каргалинского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 222
Бюджет Бадамшинского сельского округа на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 15.11.2023 № 85 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I.Доходы