2023-2025 жылдарға арналған Желтау ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 224 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Желтау ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 80229,3 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер 15312 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 4980 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 59937,3 мың теңге;
2) шығындар 86983,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредитттеу 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар
бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) - -6754,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитiн пайдалану) 6754,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6754,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 05.05.2023 № 23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 57 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2023 № 87 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына cәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк
көрсеткiш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 45 169 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтеріне;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, ауылдық округтерде жолдардың жұмыс істеуін қамтамасыз етуге ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған трансферттердің сомасын бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении бюджета Желтауского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2022 года № 224
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Желтауского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 80229,3 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления 15312 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 4980 тысяч тенге;
поступления трансфертов 59937,3 тысяч тенге;
2) затраты 86983,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов
в том числе: 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -6754,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6754,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6754,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 05.05.2023 № 23 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 57 (вводится в действие с 01.01.2023); от 15.11.2023 № 87 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы - 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 45 169 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.

Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 15.11.2023 № 87 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 224 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Желтау ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 15.11.2023 № 87 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 15.11.2023 № 87 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение 1 к решению Каргалинского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 224
Бюджет Желтауского сельского округа на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 15.11.2023 № 87 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

10393,5
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтер сатып алу
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
-6754,2
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
6754,2
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
7
Қарыздар түсімдері
0,0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0,0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
0,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
16
Қарыздарды өтеу
0,0
1
Қарыздарды өтеу
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
08
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
6754,2
1
Бюджет қаражаты қалдықтары
6754,2
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
6754,2
Қарғалы аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 224 шешіміне 2 қосымша
2024 жылға арналған Желтауауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

10393,5
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
5
Погашение бюджетных кредитов
0,0
01
Погашение бюджетных кредитов
0,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
0,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-6754,2
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
6754,2
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
7
Поступления займов
0,0
01
Внутренние государственные займы
0,0
2
Договоры займа
0,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
16
Погашение займов
0,0
1
Погашение займов
0,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
08
Используемые остатки бюджетных средств
6754,2
01
Остатки бюджетных средств
6754,2
1
Свободные остатки бюджетных средств
6754,2
Приложение 2 к решению Каргалинского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 224
Бюджет Желтауского сельского округа на 2024 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы