2023-2025 жылдарға арналған Кемпірсай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 225 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Кемпірсай ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43444,2 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5073,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 549,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 37822,2 мың теңге;
2) шығындар – 43720,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
оның ішінде:
қаржы активтер сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -276,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 276,1 мың теңге;
оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 276,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 15.11.2023 № 88 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2023 - 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк
көрсеткiш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 32317,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған трансферттердің бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
4-1. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;
мемлекеттік органның күрделі шығыстары;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу.

Об утверждении бюджета Кемпирсайского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2022 года № 225
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кемпирсайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 43444,2 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 5073,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 549,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37822,2 тысяч тенге;
2) затраты - 43720,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 276,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276,1 тысяч тенге;
в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 276,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 15.11.2023 № 88 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы - 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 32317,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.
4-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
на капитальные расходы государственного органа;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.

Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 05.05.2023 № 24 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 15.11.2023 № 88 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Аманжолов

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 05.05.2023 № 24 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 15.11.2023 № 88 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов