2023-2025 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 226 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 89 854,8 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5163 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 145 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 84 546,8 мың теңге;
2) шығындар - 91 348,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) - -1493,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитiн пайдалану) - 1493,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -1493,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 05.05.2023 № 25 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 59 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2023 № 89 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей түсімдер есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлікне салынатың салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк
көрсеткiш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 56470 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

Об утверждении бюджета Косистекского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2022 года № 226. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кос-Истекского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 89 854,8 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 5163 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 145 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 84 546,8 тысяч тенге;
2) затраты – 91 348,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1493,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета - 1493,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1493,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 05.05.2023 № 25 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 59 (вводится в действие с 01.01.2023); от 15.11.2023 № 89 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы - 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –40 567 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 56 470 тысяч тенге.

5. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;
мемлекеттік органның күрделі шығыстары;
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге берілетін трансферттер ескерілсін.
Аталған трансферттердің бөлу Қос Естек ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінле жүзеге асырылады.

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
капитальные расходы государственного органа;
оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
освещение улиц в населенных пунктах;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения аппарата акима Кос-Истекского сельского округа.

Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 15.11.2023 № 89 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. Шешім 6 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 15.11.2023 № 89 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Аманжолов

Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 15.11.2023 № 89 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 15.11.2023 № 89 (вводится в действие с 01.01.2023).
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов