2022-2024 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 94 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Аққұдық ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 820,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 498 мың теңге;
трансферттер түсімі – 53 322,5 мың теңге;
2) шығындар – 60 115 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 294,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 294,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 294,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.09.2022 № 133 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2022 № 139 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 28 094 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 1 823 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 23 405,5 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 139 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022-2024 жылдарға арналған Байнассай ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 897,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 713 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 184,9 мың теңге;
2) шығындар – 34 284,3 мың теңге;

Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2022-2024 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 12 января 2022 года № 94. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккудыкского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 820,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 498 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 322,5 тысяч тенге;
2) затраты – 60 115 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 294,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 294,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 19.09.2022 № 133 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 28 094 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 1 823 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 23 405,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить бюджет Байнассайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 897,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 713 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 184,9 тысяч тенге;
2) затраты – 34 284,3 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -386,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 386,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 386,4 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2022 № 139 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2022 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 23 665 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. 2022 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 665 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2022 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 8 854,9 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 139 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2022-2024 жылдарға арналған Байторысай ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 063,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 862 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 201,4 мың теңге;
2) шығындар – 45 386,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -323 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 323 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 323 мың теңге.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2022 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 23 852 мың теңге сомасында ескерілсін.

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -386,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 386,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 386,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 23 665 тысяч тенге.
7. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 665 тысяч тенге.
8. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 8 854,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Утвердить бюджет Байторысайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 063,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 862 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 201,4 тысяч тенге;
2) затраты – 45 386,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -323 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 323 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 323 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 23 852 тысяч тенге.

11. 2022 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 1 084 мың теңге сомасында ескерілсін.
12. 2022 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 17 265,4 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 12 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.06.2022 № 123 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2022-2024 жылдарға арналған Жайсан ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 223 312 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 218 092 мың теңге;
2) шығындар – 241 808 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 496 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 496 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 18 496 мың теңге.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2022 № 139 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2022 № 146 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. 2022 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 157 135 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 14 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.12.2022 № 146 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2022 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 2 624 мың теңге сомасында ескерілсін.
16. 2022 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 20 694 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 16 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.06.2022 № 123 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. 2022 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 74 369 мың теңге сомасында ескерілсін.

11. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 1 084 тысяч тенге.
12. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 17 265,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022).
13. Утвердить бюджет Жайсанского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 223 312 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 218 092 тысяч тенге;
2) затраты – 241 808 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 496 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 496 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 18 496 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
14. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 157 135 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
15. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 2 624 тысяч тенге.
16. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 20 694 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022).
17. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 74 369 тысяч тенге.

18. 2022-2024 жылдарға арналған Қаратоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 343 032,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 406 мың теңге;
трансферттер түсімі – 341 626,9 мың теңге;
2) шығындар – 343 559,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -526,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 526,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 526,8 мың теңге.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2022 № 146 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
19. 2022 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 26 932 мың теңге сомасында ескерілсін.
20. 2022 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 65 990 мың теңге сомасында ескерілсін.
21. 2022 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін трансферттер көлемі – 221 697 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 21 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.12.2022 № 146 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 2022 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 6 000,9 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 22 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.12.2022 № 146 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. 2022-2024 жылдарға арналған Қарашай ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 760,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 599 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 161,8 мың теңге;
2) шығындар – 42 192 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

18. Утвердить бюджет Каратогайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 343 032,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 406 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 341 626,9 тысяч тенге;
2) затраты – 343 559,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -526,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 526,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 526,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
19. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 26 932 тысяч тенге.
20. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 65 990 тысяч тенге.
21. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из Национального фонда Республики Казахстан в сумме – 221 697 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
22. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 6 000,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
23. Утвердить бюджет Карачаевского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 760,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 599 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 161,8 тысяч тенге;
2) затраты – 42 192 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -431,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 431,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 431,2 мың теңге.
Ескерту. 23 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.09.2022 № 133 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2022 № 146 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
24. 2022 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 24 419 мың теңге сомасында ескерілсін.
25. 2022 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 851 мың теңге сомасында ескерілсін.
26. 2022 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 10 891,8 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 26 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.06.2022 № 123 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. 2022-2024 жылдарға арналған Құрмансай ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 72 246,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 331 мың теңге;
трансферттер түсімі – 69 915,2 мың теңге;
2) шығындар – 72 497 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -250,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 250,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 250,8 мың теңге.
Ескерту. 27 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2022 № 139 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2022 № 146 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
28. 2022 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 23 650 мың теңге сомасында ескерілсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – -431,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 431,2 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 431,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 19.09.2022 № 133 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
24. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 24 419 тысяч тенге.
25. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 851 тысяч тенге.
26. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 10 891,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 26 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022).
27. Утвердить бюджет Курмансайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 246,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 331 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69 915,2 тысяч тенге;
2) затраты – 72 497 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -250,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 250,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 250,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
28. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 23 650 тысяч тенге.

29. 2022 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 1 100 мың теңге сомасында ескерілсін.
30. 2022 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 45 165,2 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 30 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 139 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
31. 2022-2024 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округ бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 578,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 288 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 290,9 мың теңге;
2) шығындар – 34 998 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 419,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 419,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 419,1 мың теңге.
Ескерту. 31 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2022 № 139 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
32. 2022 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 26 501 мың теңге сомасында ескерілсін.
33. 2022 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 1 490 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 33 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.06.2022 № 123 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
34. 2022 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 3 299,9 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 34 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 139 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
35. 2022-2024 жылдарға арналған Мәртөк ауылдық округ бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 633 945,1 мың теңге:

29. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 1 100 тысяч тенге.
30. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 45 165,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 30 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).
31. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 578,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 288 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 290,9 тысяч тенге;
2) затраты – 34 998 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 419,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 419,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 419,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 31 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).
32. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 26 501 тысяч тенге.
33. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 1 490 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 33 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022).
34. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 3 299,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 34 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).
35. Утвердить бюджет Мартукского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 633 945,1 тысяч тенге:

салықтық түсімдер – 36 042,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 360,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 585 541,8 мың теңге;
2) шығындар – 662 192 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -28 246,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28 246,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28 246,9 мың теңге.
Ескерту. 35 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.09.2022 № 133 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2022 № 139 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.12.2022 № 149 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
36. 2022 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 179 211 мың теңге сомасында ескерілсін.
37. 2022 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 29 034 мың теңге сомасында ескерілсін.
37-1. 2022 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 5 200 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 37-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.06.2022 № 123 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
38. 2022 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 372 096,8 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 38 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 139 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
39. 2022-2024 жылдарға арналған Родников ауылдық округ бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) "1) кірістер – 151 307 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 151 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 678,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 147 477,7 мың теңге;

налоговые поступления – 36 042,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 360,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 585 541,8 тысяч тенге;
2) затраты – 662 192 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28 246,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28 246,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28 246,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 35 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 19.09.2022 № 133 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022); от 27.12.2022 № 149 (вводится в действие с 01.01.2022).
36. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 179 211 тысяч тенге.
37. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 29 034 тысяч тенге.
37-1. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 5 200 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 37-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022).
38. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 372 096,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 38 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).
39. Утвердить бюджет Родниковского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 151 307 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 151 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 678,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147 477,7 тысяч тенге;

2) шығындар – 151 475,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -168,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 168,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 168,1 мың теңге.
Ескерту. 39 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2022 № 139 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2022 № 146 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
40. 2022 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 28 900 мың теңге сомасында ескерілсін.
41. 2022 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 28 243 мың теңге сомасында ескерілсін.
42. 2022 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін трансферттер көлемі – 70 461 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 42 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.12.2022 № 146 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
43. 2022 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 7 322,7 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 43 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.12.2022 № 146 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
44. 2022-2024 жылдарға арналған Сарыжар ауылдық округ бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 183 841 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 364 мың теңге;
салықьық емес түсімдер – 8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 174 469 мың теңге;
2) шығындар – 195 302,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 461,4 мың теңге;

2) затраты – 151 475,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -168,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 168,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 168,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 39 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
40. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 28 900 тысяч тенге.
41. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 28 243 тысяч тенге.
42. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из Национального фонда Республики Казахстан в сумме – 70 461 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 42 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
43. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 7 322,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 43 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
44. Утвердить бюджет Сарыжарского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 183 841 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 364 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 174 469 тысяч тенге;
2) затраты – 195 302,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 461,4 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 461,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 461,4 мың теңге.
Ескерту. 44 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2022 № 139 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2022 № 146 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
45. 2022 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 39 306 мың теңге сомасында ескерілсін.
46. 2022 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 1 600 мың теңге сомасында ескерілсін.
47. 2022 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 133 563 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 47 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 139 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
48. 2022-2024 жылдарға арналған Тәңірберген ауылдық округ бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 833 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 332 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 501 мың теңге;
2) шығындар – 59 795,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 962,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 962,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 962,9 мың теңге.
Ескерту. 48 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
49. 2022 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 38 297 мың теңге сомасында ескерілсін.
50. 2022 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 1 163 мың теңге сомасында ескерілсін.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 461,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 461,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 44 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
45. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 39 306 тысяч тенге.
46. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 1 600 тысяч тенге.
47. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 133 563 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 47 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).
48. Утвердить бюджет Танирбергенского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 833 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 332 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 501 тысяч тенге;
2) затраты – 59 795,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 962,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 962,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 962,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 48 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022).
49. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 38 297 тысяч тенге.
50. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 1 163 тысяч тенге.

51. 2022 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 12 041 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 51 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.06.2022 № 123 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
52. 2022-2024 жылдарға арналған Хазірет ауылдық округ бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 733,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 348 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 385,3 мың теңге;
2) шығындар – 28 948 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 214,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 214,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 214,7 мың теңге.
Ескерту. 52 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.04.2022 № 113 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2022 № 123 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2022 № 146 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
53. 2022 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 21 090 мың теңге сомасында ескерілсін.
54. 2022 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 736 мың теңге сомасында ескерілсін.
55. 2022 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 2 559,3 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 55 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.06.2022 № 123 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
56. Ауылдық округтер бюджеттерінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық ;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
салықтық емес түсімдер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігі);
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

51. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 12 041 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 51 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022).
52. Утвердить бюджет Хазретовского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 733,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 348 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 385,3 тысяч тенге;
2) затраты – 28 948 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 214,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 214,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 214,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 52 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.04.2022 № 113 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.12.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
53. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 21 090 тысяч тенге.
54. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 736 тысяч тенге.
55. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 2 559,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 55 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022).
56. Учесть, что в доход бюджетов сельских округов зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
неналоговые поступления:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

57. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 60 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 46 302 мың теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;

57. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;

4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) зейнетақының ең төмен мөлшері – 48 032 мың теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге.
Ескерту. 57 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.06.2022 № 123 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 57 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 28.06.2022 № 123 (вводится в действие с 01.01.2022).