Мәртөк аудандық мәслихатының 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 94 "2022-2024 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 маусымдағы № 123 шешімі
Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәртөк аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 94 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 55 020,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 498 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50 522,5 мың теңге;";
1 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 57 315 мың теңге;";
5 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 33 360,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 713 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 647,9 мың теңге;";
5 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 33 747,3 мың теңге;";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 8 317,9 мың теңге сомасында ескерілсін.";
9 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 45 063,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 862 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 201,4 мың теңге;";
9 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 45 386,4 мың теңге;";
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2022 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 17 265,4 мың теңге сомасында ескерілсін.";
13 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 203 114 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 637 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 198 477 мың теңге;";
13 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 221 610 мың теңге;";
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2022 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 137 520 мың теңге сомасында ескерілсін.";
16 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2022 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 20 694 мың теңге сомасында ескерілсін.";
18 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 350 871,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 406 мың теңге;
трансферттер түсімі – 349 465,1 мың теңге;";
18 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Мартукского районного маслихата от 12 января 2022 года № 94 "Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2022-2024 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 28 июня 2022 года № 123
Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2022-2024 годы" от 12 января 2022 года № 94 следующие изменения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 55 020,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 498 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 522,5 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 1 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 57 315 тысяч тенге;";
подпункт 1) пункта 5 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 33 360,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 713 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 647,9 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 5 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 33 747,3 тысяч тенге;";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 8 317,9 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 9 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 45 063,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 862 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 201,4 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 9 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 45 386,4 тысяч тенге;";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 17 265,4 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 13 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 203 114 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 637 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 198 477 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 13 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 221 610 тысяч тенге;";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 137 520 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 20 694 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 18 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 350 871,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 406 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 349 465,1 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 18 изложить в новой редакции:

"2) шығындар – 351 397,9 мың теңге;";
22 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"22. 2022 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 8 949,1 мың теңге сомасында ескерілсін.";
23 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 38 477,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 316 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 161,8 мың теңге;";
23 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 38 909 мың теңге;";
26 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"26. 2022 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 10 891,8 мың теңге сомасында ескерілсін.";
27 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 63 984,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 681 мың теңге;
трансферттер түсімі – 62 303,2 мың теңге;";
27 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 64 235 мың теңге;";
30 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"30. 2022 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 37 553,2 мың теңге сомасында ескерілсін.";
31 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 33 325,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 288 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 037,9 мың теңге;";
31 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 34 745 мың теңге;";
33 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"33. 2022 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 1 490 мың теңге сомасында ескерілсін.";
35 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 597 147,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 26 751 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 105 мың теңге;
трансферттер түсімі – 565 291,8 мың теңге;";
35 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 625 394,7 мың теңге;";
37-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"37-1. 2022 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 5 200 мың теңге сомасында ескерілсін.";
38 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"38. 2022 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 351 846,8 мың теңге сомасында ескерілсін.";
39 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 151 037 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 351 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 678,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 147 007,7 мың теңге;";
39 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:

"2) затраты – 351 397,9 тысяч тенге;";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 8 949,1 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 23 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 38 477,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 316 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 161,8 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 23 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 38 909 тысяч тенге;";
пункт 26 изложить в новой редакции:
"26. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 10 891,8 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 27 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 63 984,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 681 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 303,2 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 27 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 64 235 тысяч тенге;";
пункт 30 изложить в новой редакции:
"30. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 37 553,2 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 31 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 33 325,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 288 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 037,9 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 31 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 34 745 тысяч тенге;";
пункт 33 изложить в новой редакции:
"33. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 1 490 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 35 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 597 147,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 26 751 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 105 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 565 291,8 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 35 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 625 394,7 тысяч тенге;";
пункт 37-1 изложить в новой редакции:
"37-1. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 5 200 тысяч тенге.";
пункт 38 изложить в новой редакции:
"38. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 351 846,8 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 39 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 151 037 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 351 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 678,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147 007,7 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 39 изложить в новой редакции:

"2) шығындар – 151 205,1 мың теңге;";
43 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"43. 2022 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 4 922,7 мың теңге сомасында ескерілсін.";
44 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 193 968,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 330 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 188 638,4 мың теңге;";
44 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 205 429,8 мың теңге;";
47 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"47. 2022 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 147 732,4 мың теңге сомасында ескерілсін.";
48 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 54 833 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 332 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 501 мың теңге;";
48 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 59 795,9 мың теңге;";
51 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"51. 2022 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 12 041 мың теңге сомасында ескерілсін.";
52 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 27 233,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 848 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 385,3 мың теңге;";
52 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 28 448 мың теңге;";
55 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"55. 2022 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 2 559,3 мың теңге сомасында ескерілсін.";
57 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"57. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 60 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 46 302 мың теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;

"2) затраты – 151 205,1 тысяч тенге;";
пункт 43 изложить в новой редакции:
"43. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 4 922,7 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 44 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 193 968,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 330 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 188 638,4 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 44 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 205 429,8 тысяч тенге;";
пункт 47 изложить в новой редакции:
"47. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 147 732,4 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 48 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 54 833 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 332 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 501 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 48 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 59 795,9 тысяч тенге;";
пункт 51 изложить в новой редакции:
"51. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 12 041 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 52 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 27 233,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 848 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 385,3 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 52 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 28 448 тысяч тенге;";
пункт 55 изложить в новой редакции:
"55. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2022 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 2 559,3 тысяч тенге.";
пункт 57 изложить в новой редакции:
"57. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;

4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) зейнетақының ең төмен мөлшері – 48 032 мың теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.