Мәртөк аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 81 "2022-2024 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2022 жылғы 9 қарашадағы № 135 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәртөк аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 81 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 25993 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 714 065,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 298 906 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 592 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 672 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 410 895,6 мың теңге;
2) шығындар – 12 585 585,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 700 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 133 240 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 540 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -935 219,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 935 219,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 133 240 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69 540 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 871 519,9 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан және республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер және даму үшін трансферттер түсімі ескерілсін:
1) Мәртөк ауданы Родников ауылындағы жаңа құрылыс аумағында ішкікварталдық газ құбырының құрылысына – 131 792 мың теңге;
2) Мәртөк ауданы Родников ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 212 882 мың теңге;
3) Мәртөк ауданы Құмсай ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 223 804 мың теңге;
4) Мәртөк ауданы Мәртөк ауылының оңтүстік-шығыс бөлігіндегі жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 600 000 мың теңге;
5) Мәртөк ауданының Мәртөк ауылында екіпәтерлі жалдамалы коммуналдық үйлердің құрылысына – 498 865 мың теңге;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 40 336 мың теңге;

О внесении изменений в решение Мартукского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 81 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 9 ноября 2022 года № 135. Прекращено действие в связи с истечением срока
Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 81 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25993) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 714 065,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 298 906 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 592 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 672 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 410 895,6 тысяч тенге;
2) затраты – 12 585 585,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 700 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 133 240 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 540 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -935 219,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 935 219,8 тысяч тенге:
поступление займов – 133 240 тысяч тенге;
погашение займов – 69 540 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 871 519,9 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан и республиканского бюджета в следующих размерах:
1) на строительство внутриквартального газопровода новой застройки села Родниковка Мартукского района – 131 792 тысяч тенге;
2) на строительство электролиний новой застройки села Родниковка Мартукского района – 212 882 тысяч тенге;
3) на строительство электролиний новой застройки села Кумсай Мартукского района – 223 804 тысяч тенге;
4) на строительство электролиний новой застройки юго-восточной части села Мартук Мартукского района – 600 000 тысяч тенге;
5) на строительство двухквартирных арендных коммунальных жилых домов в селе Мартук Мартукского района – 498 865 тысяч тенге;
6) на выплату государственной адресной социальной помощи – 40 336 тысяч тенге;

7) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 32 076 мың теңге;
8) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 22 025 мың теңге;
9) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға – 28 045 мың теңге;
10) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 210 мың теңге;
11) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 39 861 мың теңге;
12) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 24 691 мың теңге;
13) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 1 433 802 мың теңге;
14) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 386 674 мың теңге;
15) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 261 419 мың теңге;
16) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 60 358 мың теңге;
17) Мәртөк ауданы Каратоғай ауылында спорт залының құрылысына – 149 000 мың теңге;
18) Мәртөк ауданының Қаратоғай ауылында 150 орындық ауылдық клуб құрылысына – 105 236 мың теңге;
19) Мәртөк ауданы Сарыжар ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысына – 233 422 мың теңге;
20) Мәртөк ауданы Жайсан ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысына – 237 350 мың теңге;
21) Мәртөк ауданының Родников ауылында спорт залының құрылысына – 206 031 мың теңге;
22) Мәртөк ауданының Мәртөк ауылында екіпәтерлі жалдамалы коммуналдық үйлердің инженерлік желілер құрылысына – 158 690 мың теңге;
23) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 1 239 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер түсімі мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 133 240 мың теңге сомасында ескерілсін.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:

7) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 32 076 тысяч тенге;
8) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 22 025 тысяч тенге;
9) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 28 045 тысяч тенге;
10) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью – 210 тысяч тенге;
11) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 39 861 тысяч тенге;
12) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 24 691 тысяч тенге;
13) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 1 433 802 тысяч тенге;
14) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" – 386 674 тысяч тенге;
15) на развитие продуктивной занятости – 261 419 тысяч тенге;
16) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, казенных предприятий – 60 358 тысяч тенге;
17) на строительство спортивного зала в селе Каратогай Мартукского района – 149 000 тысяч тенге;
18) на строительство сельского клуба на 150 мест в селе Каратогай Мартукского района – 105 236 тысяч тенге;
19) на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Сарыжар Мартукского района – 233 422 тысяч тенге;
20) на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Жайсан Мартукского района – 237 350 тысяч тенге;
21) на строительство спортивного зала в селе Родниковка Мартукского района – 206 031 тысяч тенге;
22) на строительство инженерных сетей к двухквартирным арендным коммунальным домам в селе Мартук Мартукского района – 158 690 тысяч тенге;
23) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 1 239 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 133 240 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:

1) Мәртөк ауданы Родников ауылындағы жаңа құрылыс аумағында ішкікварталдық газ құбырының құрылысына – 13 897 мың теңге;
2) Мәртөк ауданы Родников ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 22 161 мың теңге;
3) Мәртөк ауданы Құмсай ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 25 721 мың теңге;
4) Мәртөк ауданының Мәртөк ауылында екіпәтерлі жалдамалы коммуналдық үйлердің құрылысына – 237 284 мың теңге;
5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 1 000 мың теңге;
6) оқу пунктін күтіп ұстауға – 3 090 мың теңге;
7) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 15 775 мың теңге;
8) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 82 473 мың теңге;
9) қосымша компенсаторлық құралдарға – 527 мың теңге;
10) арнаулы қозғалыс құралдарына – 3 764 мың теңге;
11) протездік-ортопедиялық құралдарға – 4 144 мың теңге;
12) санаторлық-курорттық емдеуге – 7 000 мың теңге;
13) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі қызметтерге – 5 329 мың теңге;
14) мәдени демалыс жұмыстарын қолдауға – 200 мың теңге;
15) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 25 894 мың теңге;
16) Мәртөк ауданының Қаратоғай ауылында 150 орындық ауылдық клуб құрылысына – 11 133 мың теңге;
17) Мәртөк ауданы Сарыжар ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысына – 25 580 мың теңге;
18) Мәртөк ауданы Жайсан ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысына – 26 372 мың теңге;
19) Мәртөк ауданы Кенсахара ауылының жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 17 825 мың теңге;
20) Мәртөк ауданының Мәртөк ауылында екіпәтерлі жалдамалы коммуналдық үйлердің инженерлік желілер құрылысына – 16 733 мың теңге;
21) Мәртөк ауданы Родниковка ауылында спорт залының құрылысына – 22 914 мың теңге;

1) на строительство внутриквартального газопровода новой застройки села Родниковка Мартукского района – 13 897 тысяч тенге;
2) на строительство электролиний новой застройки села Родниковка Мартукского района – 22 161 тысяч тенге;
3) на строительство электролиний новой застройки села Кумсай Мартукского района – 25 721 тысяч тенге;
4) на строительство двухквартирных арендных коммунальных жилых домов в селе Мартук Мартукского района – 237 284 тысяч тенге;
5) на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 000 тысяч тенге;
6) на содержание учебного пункта – 3 090 тысяч тенге;
7) на развитие продуктивной занятости – 15 775 тысяч тенге;
8) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 82 473 тысяч тенге;
9) на вспомогательные компенсаторные средства – 527 тысяч тенге;
10) на специальные средства передвижения – 3 764 тысяч тенге;
11) на протезно-ортопедические средства – 4 144 тысяч тенге;
12) на санаторно-курортное лечение – 7 000 тысяч тенге;
13) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам – 5 329 тысяч тенге;
14) на поддержку культурно досуговой работы – 200 тысяч тенге;
15) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 25 894 тысяч тенге;
16) на строительство сельского клуба на 150 мест в селе Каратогай Мартукского района – 11 133 тысяч тенге;
17) на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Сарыжар Мартукского района – 25 580 тысяч тенге;
18) на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Жайсан Мартукского района – 26 372 тысяч тенге;
19) на строительство электролиний новой застройки села Кенсахара Мартукского района – 17 825 тысяч тенге;
20) на строительство инженерных сетей к двухквартирным арендным коммунальным домам в селе Мартук Мартукского района – 16 733 тысяч тенге;
21) на строительство спортивного зала в селе Родниковка Мартукского района – 22 914 тысяч тенге;

22) шақыру пунктіне автокөлік сатып алуға – 6 787,2 мың теңге;
23) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 38 171 мың теңге;
24) Мәртөк ауданының "Наурызғали" шаруа қожалығына газ құбырын жеткізуге – 12 648 мың теңге;
25) Мәртөк ауданының "Еңбек" шаруа қожалығына электр желісінің құрылысына – 37 049 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".

22) на приобретение автотранспорта для призывного пункта – 6 787,2 тысяч тенге;
23) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" – 38 171 тысяч тенге;
24) на подведение газоснабжения для крестьянского хозяйства "Наурызгали" в Мартукском районе – 12 648 тысяч тенге;
25) на строительство линии электроснабжения для крестьянского хозяйства "Енбек" в Мартукском районе – 37 049 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".

1 237 879,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 442
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
120
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 124 104,6
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
72 213
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
55 920,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 920,5
02
Қорғаныс
25 499
1
Әскери мұқтаждар
1 777
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 777
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1 777
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
23 722
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23 722
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9 547
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14 175
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
849 081,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
48 997
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 977
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48 977
2
Әлеуметтiк көмек
689 508,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
689 508,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
431 009,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 162
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
88 706
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
1 707
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

1 237 879,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
23 442
013
Капитальные расходы государственного органа
120
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 124 104,6
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
72 213
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
55 920,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55 920,5
02
Оборона
25 499
1
Военные нужды
1 777
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 777
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1 777
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
23 722
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23 722
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9 547
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14 175
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
849 081,5
1
Социальное обеспечение
48 997
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 977
005
Государственная адресная социальная помощь
48 977
2
Социальная помощь
689 508,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
689 508,5
002
Программа занятости
431 009,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 162
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
88 706
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 707
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида