Мұғалжар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 122 "2022-2024 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 157 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 122 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26078 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 627 061,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 883 447 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 582 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 929 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 701 103,3 мың теңге;
2) шығындар – 14 429 463,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 95 029 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 197 211 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 102 182 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 897 431,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 897 431,2 мың теңге:
қарыздар түсімі –197 211 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 102 182 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 802 402,2 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
2) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге республикалық бюджет есебінен кредит беру - 178 833 мың теңге.
Аталған кредит сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 508 мың теңге;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;

О внесении изменений в решение Мугалжарского районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 122 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 29 марта 2022 года № 157. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 22 декабря 2021 года № 122 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26078) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 627 061,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 883 447 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 582 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 929 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 701 103,3 тысяч тенге;
2) затраты – 14 429 463,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 95 029 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 197 211 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 102 182 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 897 431,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
897 431,2 тысяч тенге:
поступление займов – 197 211 тысяч тенге;
погашение займов – 102 182 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 802 402,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление кредитов из республиканского бюджета:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) на распределение сумм кредитования из республиканского бюджета на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов - 178 833 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления района.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районом бюджете на 2022 год поступление с областного бюджета целевые текущие трансферты и трансферты на развитие:
1) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 508 тысяч тенге;
4) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";

5) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
6) жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
7) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 6 561,8 мың теңге;
8) газ тасымалдау жүйесін дамытуға - 64 167 мың теңге;
9) көлік инфрақұрылымын дамытуға - 87 227,8 мың теңге;
10) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру – 5 000 мың теңге;
11) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 8005 мың теңге;
12) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
13) шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға – 6 787,2 мың теңге;
14) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 123 037 мың теңге.
Аталған трансферттер мен кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 61 344,5 мың теңге сомасында бекітілсін.";

5) на развитие коммунального хозяйства;
6) на развитие теплоэнергетической системы;
7) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах - 6 561,8 тысяч тенге;
8) на развитие газотранспортной системы - 64 167 тысяч тенге;
9) на развитие транспортной инфраструктуры - 87 227,8 тысяч тенге;
10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры-5000 тысяч тенге;
11) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" - 8005 тысяч тенге;
12) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
13) на приобретение автотранспорта для призывного пункта – 6 787,2 тысяч тенге;
14) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 123 037 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме – 61 344,5 тысяч тенге.";

10 500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
51 853
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 502 337,5
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
175 327
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175 327
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
175 327
2
Әлеуметтiк көмек
1 210 935,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 210 935,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
658 578,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 315
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 420
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
165 000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
103 734
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
169 164
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
92 724
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
116 075
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
116 075
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 455
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 600
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 220
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
20 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
822 983,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
208 461
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
143 091
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

10 500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
51 853
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 502 337,5
1
Социальное обеспечение
175 327
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175 327
005
Государственная адресная социальнаяпомощь
175 327
2
Социальная помощь
1 210 935,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 210 935,5
002
Программа занятости
658 578,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 315
006
Оказание жилищной помощи
6 420
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
165 000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
103 734
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
169 164
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
92 724
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
116 075
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
116 075
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 455
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
4 300
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 600
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 220
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
20 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
822 983,8
1
Жилищное хозяйство
208 461
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
143 091
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

18 000
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
140 380
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
47 795
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 915
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 080
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 800
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
92 585
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 122
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
60 463
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 000
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
73 817
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
73 817
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
73 817
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
73 817
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
83 616
6
Жер қатынастары
72 190
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
72 190
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 359
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
3 150
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
21 581
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
10 500
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 600
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
11 426
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
11 426
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11 426
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 040
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 040
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
34 040
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

18 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
140 380
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
47 795
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
31 915
010
Капитальные расходы государственного органа
7 080
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 800
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
92 585
001
Услуг по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
25 122
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
60 463
006
Капитальные расходы государственного органа
7 000
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
73 817
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
73 817
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
73 817
036
Развитие газотранспортной системы
73 817
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
83 616
6
Земельные отношения
72 190
463
Отдел земельных отношений района (города областногозначения)
72 190
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 359
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 150
004
Организация работ по зонированию земель
21 581
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
10 500
007
Капитальные расходы государственного органа
7 600
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
11 426
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
11 426
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11 426
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 040
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 040
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
34 040
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)