Мұғалжар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 122 "2022-2024 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 шілдедегі № 232 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 122 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26078 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшері ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
4) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
6) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
7) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
8) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
9) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
10) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
11) жұмыс істейтін жастарға коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үй сатып алуға;
12) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
13) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
14) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
15) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
16) көлік инфрақұрылымын дамытуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Мугалжарского районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 122 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 20 июля 2022 года № 232. Прекращено действие в связи с истечением срока
Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 22 декабря 2021 года № 122 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26078) следующие изменения:
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета и размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
3) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лицам с инвалидностью;
5) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
8) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
9) на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализаций новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
11) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для работающей молодежи.
12) на развитие коммунального хозяйства;
13) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
14) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
15) на развитие газотранспортной системы;
16) на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

23 999,2
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
65 904
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
65 904
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 478
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
54 426
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 712 542,5
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
173 327
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173 327
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
173 327
2
Әлеуметтiк көмек
1 423 840,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 423 840,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
835 512,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 100
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 920
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
165 000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
113 493
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
195 891
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
92 924
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
115 375
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115 375
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 755
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 600
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 220
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
20 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

23 999,2
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
65 904
122
Аппарат акима района (города областного значения)
65 904
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 478
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
54 426
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 712 542,5
1
Социальное обеспечение
173 327
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173 327
005
Государственная адресная социальнаяпомощь
173 327
2
Социальная помощь
1 423 840,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 423 840,5
002
Программа занятости
835 512,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 100
006
Оказание жилищной помощи
1 920
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
165 000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
113 493
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
195 891
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
92 924
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
115 375
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115 375
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 755
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
4 300
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 600
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 220
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
20 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство