2023-2025 жылдарға арналған Ембі қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 286 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1 бабының 2 тармақшасына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ембі қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 756 564 мың теңге:
салықтық түсімдер – 54 379 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 720 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –3 195 мың теңге;
трансферттер түсімі – 698 270 мың теңге;
2) шығындар – 759 062,7 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 498,7мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 498,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –2 498,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда– Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 126 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 53 076 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 450 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.
3. 2023 жылға арналған Ембі қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 129 421 мың теңге сомасында ескерілсін.

Об утверждении бюджета города Эмба на 2023-2025 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2022 года № 286. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Эмба на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 756 564 тысяч тенге:
налоговые поступления – 54 379 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 720 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 195 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 698 270 тысяч тенге;
2) затраты – 759 062,7 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -2 498,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 2 498,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 498,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 126 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) минимальнай размер пенсии – 53 076 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
3. Учесть, в бюджете города Эмба на 2023 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 129 421 тысяч тенге.

4. 2023 жылға арналған Ембі қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекеленген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 1 262 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін.
5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының хатшысы
Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
29 желтоқсандағы № 286
шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Ембі қаласының бюджеті

4. Учесть, в бюджете города Эмба на 2023 год проступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повыщение заработной платы отдельных гражданских служащих, работников организаций, сожержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 1 262 тысяч тенге
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Мугалжарского
районного маслихата
Р. Мусенова
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от 29 декабря 2022
года № 286
Бюджет города Эмба на 2023 год