Темір аудандық мәслихатының "2022–2024 жылдарға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 152 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 маусымдағы № 210 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Темір аудандық мәслихатының "2022–2024 жылдарға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 152 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022–2024 жылдарға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 174 349 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 23 750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 150 299 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 49 040 мың теңге;
2) шығындар – 177 898,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 549,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 549,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 549,2 мың теңге.";
3–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2022–2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 19 450 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай–ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 20 191 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Темирского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 152 "Об утверждении бюджета Кенкиякского сельского округа на 2022–2024 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 21 июня 2022 года № 210. Прекращено действие в связи с истечением срока
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 152 "Об утверждении бюджета Кенкиякского сельского округа на 2022–2024 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Кенкиякского сельского округа на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 174 349 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23 750 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 150 299 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 49 040 тысяч тенге;
2) затраты – 177 898,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 549,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 549,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 549,2 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022–2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 19 450 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 20 191 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;

4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге.";
мынадай мазмұндағы 5–2–тармақпен толықтырылсын:
"5–2. 2022 жылға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен 92 172 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Кеңқияқ ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.".

4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.";
дополнить пунктом 5–2 следующего содержания:
"5–2. Учесть в бюджете Кенкиякского сельского округа на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 92 172 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Кенкиякского сельского округа.".