Темір аудандық мәслихатының "2022–2024 жылдарға арналған Темір қаласы бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 156 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 маусымдағы № 214 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Темір аудандық мәслихатының "2022–2024 жылдарға арналған Темір қаласы бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 156 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022–2024 жылдарға арналған Темір қаласы бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 767 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 470 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 210 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 44 697 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 41 380 мың теңге;
2) шығындар – 52 929,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -162,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 162,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 162,6 теңге.";
3–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2022–2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 19 450 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай–ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 20 191 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Темирского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 156 "Об утверждении бюджета города Темира на 2022–2024 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 21 июня 2022 года № 214. Прекращено действие в связи с истечением срока
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 156 "Об утверждении бюджета города Темира на 2022–2024 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Темира на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 767 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 390 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 470 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 210 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 697 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 41 380 тысяч тенге;
2) затраты – 52 929,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -162,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 162,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 162,6 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022–2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 19 450 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 20 191 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;

4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге.";
мынадай мазмұндағы 5–1–тармақпен толықтырылсын:
"5–1. 2022 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде аудандық бюджеттен 1 800 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.";
дополнить пунктом 5–1 следующего содержания:
"5–1. Учесть в бюджете города Темира на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета на сумму 1 800 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Темира.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.