Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 95 "2022-2024 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 9 қарашадағы № 182 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 95 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 162383 тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 709 058 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 631 066 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 614 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 7 052 378 мың теңге;
2) шығындар – 7 901 218 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 492,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46 468,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 976 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -204 652,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 204 652,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 46 468,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 976 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 192 160 мың теңге.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 58 760 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 13 527 мың теңге;
3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 11 064 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 15 636 мың теңге;
5) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 200 мың теңге;
6) еңбек нарығын дамытуға – 55 732 мың теңге;
7) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 10 434 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2021 года №95 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 9 ноября 2022 года № 182. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 95 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 162383) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 709 058 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 631 066 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 614 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 7 052 378 тысяч тенге;
2) затраты – 7 901 218 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 492,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46 468,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 976 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -204 652,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 204 652,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 46 468,1 тысяч тенге;
погашение займов – 33 976 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 192 160 тысяч тенге.".
Пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 58 760 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 13 527 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
3) 11 064 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
4) 15 636 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) 200 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
6) 55 732 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
7) 10 434 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;

8) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 36 264 мың теңге;
9) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 23 821 мың теңге;
10) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 1 380 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
6-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 90 098 мың теңге;
2) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 11 255 мың теңге;
3) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 36 265 мың теңге;
4) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 1 126 073 мың теңге;
5) еңбек нарығын дамытуға – 129 549 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 46 468,1 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 220 588 мың теңге;
2) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 115 947 мың теңге;
3) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 39 271 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

8) 36 264 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
9) 23 821 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
10) 1 380 тысяч тенге – на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 90 098 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
2) 11 255 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
3) 36 265 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) 1 126 073 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
5) 129 549 тысяч тенге – на развитие рынка труда.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
1) 46 468,1 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 220 588 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) 115 947 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3) 39 271 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025".
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 520 191 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 4 000 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 423 мың теңге;
4) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 13 038 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 8 671 мың теңге;
6) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 90 361 мың теңге;
7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 15 987 мың теңге;
8) шақыру пунктіне автокөлік сатып алуға – 6 787,2 мың теңге;
9) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 15 774 мың теңге;
10) Мәдени-демалыс жұмысын қолдауға – 200 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".

"9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 520 191 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 4 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 4 423 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
4) 13 038 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
5) 8 671 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
6) 90 361 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
7) 15 987 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
8) 6 787,2 тысяч тенге – на приобретение автотранспорта для призывного пункта;
9) 15 774 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
10) 200 тысяч тенге – на поддержку культурно-досуговой работы.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".

002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
304 387
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 941
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 616
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23 014
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
53 526
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63 078
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46 286
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 286
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 796
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
624
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
196
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 606
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
11 064
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
883 431
1
Тұрғын үй шаруашылығы
263 544
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
263 544
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
229 120
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 914
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
11 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
21 510
2
Коммуналдық шаруашылық
618 887
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
618 887
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
236
458
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
41 323
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру

002
Программа занятости
304 387
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 941
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 616
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 014
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
53 526
023
Обеспечениедеятельности центров занятости населения
63 078
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46 286
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 286
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 796
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
624
021
Капитальные расходы государственного органа
196
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 606
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11 064
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
883 431
1
Жилищное хозяйство
263 544
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
263 544
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
229 120
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 914
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
11 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
21 510
2
Коммунальное хозяйство
618 887
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
618 887
013
Развитие коммунального хозяйства
236
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
41 323
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)