Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 110 "2022-2024 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 189 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 110 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 379 346,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 686 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 635 мың теңге;
трансферттер түсімі – 368 025,7 мың теңге;
2) шығындар – 383 455,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 108,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 108,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 108,8 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға арналған Ойыл ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 642 мың теңге.".
3-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3-1. 2022 жылға арналған Ойыл ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 2 909 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған Ойыл ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 90 361 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған Ойыл ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 160 558 мың теңге.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 110 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2022-2024 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 15 ноября 2022 года № 189. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 110 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2022-2024 годы" следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 379 346,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 686 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 635 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 368 025,7 тысяч тенге;
2) затраты – 383 455,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 108,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 108,8 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 4 108,8 тысяч тенге.".
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть в бюджете Уилского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 1 642 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.".
Пункт 3-1 изложить в новой редакции:
"3-1. Учесть в бюджете Уилского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 2 909 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.".
Пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в бюджете Уилского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 90 361 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.".
Пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете Уилского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) 160 558 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.".
Пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. 2022-2024 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 41 326,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 975 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 39 351,8 мың теңге;
2) шығындар – 41 765,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -438,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 438,4 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 438,4 мың теңге.".
8-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8-1. 2022 жылға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 596 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022-2024 жылдарға арналған Қараой ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 46 389,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 203 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 273 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 913,4 мың теңге;
2) шығындар – 47 085,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -696,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 696,4 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 696,4 мың теңге.".
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2022-2024 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 233 749,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 530 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 795 мың теңге;
трансферттер түсімі – 230 424,1 мың теңге;
2) шығындар – 233 869,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -120 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 120 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 120 мың теңге.".
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"6. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 326,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 975 тысяч тенге;
неналоговое поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 39 351,8 тысяч тенге;
2) затраты – 41 765,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -438,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 438,4 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 438,4 тысяч тенге.".
Пункт 8-1 изложить в новой редакции:
"8-1. Учесть в бюджете сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 596 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 389,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 203 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 273 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 913,4 тысяч тенге;
2) затраты – 47 085,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -696,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 696,4 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 696,4 тысяч тенге.".
Пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 233 749,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 530 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 795 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 230 424,1 тысяч тенге;
2) затраты – 233 869,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -120 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 120 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 120 тысяч тенге.".
Пункт 17 изложить в новой редакции:

"17. 2022-2024 жылдарға арналған Сарбие ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 47 749 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 345 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 422 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 982 мың теңге;
2) шығындар – 49 600,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 851,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 851,8 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 851,8 мың теңге.".
20-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"20. 2022-2024 жылдарға арналған Кайынды ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 46 845,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 192 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 638,5 мың теңге;
2) шығындар – 47 134,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -289,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 289,1 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 289,1 мың теңге.".
24-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"24. 2022-2024 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 55 003,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 363 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 680 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50 960,3 мың теңге;
2) шығындар – 56 686,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

"17. Утвердить бюджет Сарбийского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 749 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 345 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 422 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 982 тысяч тенге;
2) затраты – 49 600,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 851,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 851,8 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 851,8 тысяч тенге.".
Пункт 20 изложить в новой редакции:
"20. Утвердить бюджет Кайындинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 845,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 192 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 638,5 тысяч тенге;
2) затраты – 47 134,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -289,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 289,1 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 289,1 тысяч тенге.".
Пункт 24 изложить в новой редакции:
"24. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 003,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 363 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 680 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 960,3 тысяч тенге;
2) затраты – 56 686,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 683,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 683,2 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 683,2 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 қарашадағы
№ 189 шешіміне 1 қосымша

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 683,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 683,2 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 683,2 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Уилского
районного маслихата
С. Займолдин
Приложение 1 к решению Уилского районного маслихата от 15 ноября 2022 года № 189