2023-2025 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 416 156,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 771 542 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 471 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 653 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 613 490,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 552 391,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 019 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 057 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 076 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -135 216 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 135 216 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 36 057 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 076 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 136 235 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 91 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
3) әлеуметтік салық;
4) заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
5) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
6) жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
7) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
9) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;

Об утверждении Уилского районного бюджета на 2023-2025 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2022 года № 192. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 416 156,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 771 542 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 471 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 653 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 613 490,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 552 391,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 019 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 057 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 076 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -135 216 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 135 216 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 36 057 тысяч тенге;
погашение займов – 37 076 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 136 235 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2023 № 91 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
3) социальный налог;
4) налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
5) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
6) регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
7) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
8) государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
9) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;

10) жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
11) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аппараттарына аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
12) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер;
13) мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
14) бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы;
15) жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
16) жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2022 жылғы 1 желтоқсандағы "2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 70 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 1 529 048 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 341 942 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 94 306 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 35 881 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 41 331 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 44 438 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 46 950 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 41 513 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 36 523 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 36 225 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
7. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 91 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 67 200 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

10) вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
11) вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
12) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
13) штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам;
14) возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
15) другие неналоговые поступления в местный бюджет;
16) поступления от продажи земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Законом Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года "О республиканском бюджете на 2023 – 2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1 529 048 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 341 942 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 94 306 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 35 881 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 41 331 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 44 438 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 46 950 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 41 513 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 36 523 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
1) 36 225 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Утратило силу решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2023 № 91 (вводится в действие с 01.01.2023).
7-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 67 200 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 21.04.2023 № 11 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 30.10.2023 № 78 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 35 889 мың теңге;
2) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 45 264 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 91 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 1 688 349 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 36 295 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 7 461 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 34 453 мың теңге;
5) еңбек нарығын дамытуға – 164 283 мың теңге;
6) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 5 192 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 91 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен республикалық бюджеттің ысырабын өтеуге 1 519 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.07.2023 № 64 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-2. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 27 662 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 9-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 30.10.2023 № 78 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21.04.2023 № 11 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 35 889 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 45 264 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2023 № 91 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 1 688 349 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 36 295 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 7 461 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
4) 34 453 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) 164 283 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
6) 5 192 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2023 № 91 (вводится в действие с 01.01.2023).
9-1. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 1 519 тысяч тенге на компенсацию потерь республиканского бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.07.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
9-2. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 27 662 тысяч тенге на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие с 01.01.2023).

10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 54 012 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.07.2023 № 64 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Ойыл аудандық бюджеті

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 54 012 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.07.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Уилского
районного маслихата
С. Займолдин
Приложение 1 к решению Уилского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 192
Уилский районный бюджет на 2023 год

56 623
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25 978
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
61 301
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 022
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
49 220
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 220
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 094
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
621
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 434
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 628
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 443
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
255 620
1
Тұрғын үй шаруашылығы
84 966
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84 966
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 346
008
Мемлекеттік тұрғын үйқорын сақтауды ұйымдастыру
1 786
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
7 398
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 236
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
67 200
2
Коммуналдық шаруашылық
167 209
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушыларкөлігі және автомобиль жолдары бөлімі
167 209
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
10 824
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
120 496
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
35 889
3
Елді-мекендерді көркейту
3 445
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 445
031
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету

56 623
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 978
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
61 301
023
Обеспечениедеятельности центров занятости населения
42 022
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49 220
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49 220
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 094
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
621
021
Капитальные расходы государственного органа
1 434
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 628
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 443
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
255 620
1
Жилищное хозяйство
84 966
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84 966
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 346
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 786
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
7 398
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 236
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
67 200
2
Коммунальное хозяйство
167 209
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
167 209
013
Развитие коммунального хозяйства
10 824
016
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
120 496
027
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
35 889
3
Благоустройство населенных пунктов
3 445
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 445
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов