Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 95 "2022-2024 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 193 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 95 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 162383 тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 185 215,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 631 066 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 614 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 6 528 535,8 мың теңге;
2) шығындар – 7 377 375,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 492,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46 468,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 976 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -204 652,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 204 652,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 46 468,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 976 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 192 160 мың теңге.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 61 000 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 12 817 мың теңге;
3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 10 210 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 13 294 мың теңге;
5) еңбек нарығын дамытуға – 24 895 мың теңге;
6) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 10 434 мың теңге;
7) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 36 264 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2021 года № 95 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2022 года № 193. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года №95 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №162383) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 185 215,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 631 066 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 614 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 6 528 535,8 тысяч тенге;
2) затраты – 7 377 375,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 492,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46 468,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 976 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -204 652,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 204 652,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 46 468,1 тысяч тенге;
погашение займов – 33 976 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 192 160 тысяч тенге.".
Пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 61 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 12 817 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
3) 10 210 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
4) 13 294 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) 24 895 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
6) 10 434 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
7) 36 264 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

8) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 23 821 мың теңге;
9) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 1 380 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
6-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 90 098 мың теңге;
2) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 11 255 мың теңге;
3) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 36 265 мың теңге;
4) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 1 126 073 мың теңге;
5) еңбек нарығын дамытуға – 142 329 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
7-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 446 283 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 64 308 мың теңге;
2) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 33 663 мың теңге;
3) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 39 271 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

8) 23 821 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
9) 1 380 тысяч тенге – на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 90 098 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
2) 11 255 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
3) 36 265 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) 1 126 073 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
5) 142 329 тысяч тенге – на развитие рынка труда.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 7-1 изложить в новой редакции:
"7-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 446 283 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 64 308 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) 33 663 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3) 39 271 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025".
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 268 429 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 4 000 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 423 мың теңге;
4) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 13 038 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 8 431 мың теңге;
6) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 90 361 мың теңге;
7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 14 405 мың теңге;
8) шақыру пунктіне автокөлік сатып алуға – 5 890 мың теңге;
9) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 15 774 мың теңге;

"9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 268 429 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 4 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 4 423 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
4) 13 038 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
5) 8 431 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
6) 90 361 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
7) 14 405 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
8) 5 890 тысяч тенге – на приобретение автотранспорта для призывного пункта;
9) 15 774 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";

10) мәдени-демалыс жұмысын қолдауға – 200 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 193 шешіміне қосымша

10) 200 тысяч тенге – на поддержку культурно-досуговой работы.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Уилского
районного маслихата
С. Займолдин
Приложение к решению Уилского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 193

96 918
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
96 918
2
Әлеуметтiк көмек
494 141
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
494 141
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
284 548
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 941
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 616
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23 014
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
50 944
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63 078
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 432
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 432
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 796
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
624
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
196
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 606
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 210
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
618 226
1
Тұрғын үй шаруашылығы
91 497
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
91 497
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
64 308
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 914
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
11 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
14 275
2
Коммуналдық шаруашылық
525 729
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

96 918
005
Государственная адресная социальная помощь
96 918
2
Социальная помощь
494 141
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
494 141
002
Программа занятости
284 548
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 941
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 616
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 014
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
50 944
023
Обеспечениедеятельности центров занятости населения
63 078
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 432
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 432
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 796
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
624
021
Капитальные расходы государственного органа
196
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 606
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 210
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
618 226
1
Жилищное хозяйство
91 497
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
91 497
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
64 308
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 914
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
11 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
14 275
2
Коммунальное хозяйство
525 729
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)