2023-2025 жылдарға арналған Никельтау ауылының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 326 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Никельтау ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 58 194 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 630 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 53 564 мың теңге;
2) шығындар – 58 194 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 91 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауыл бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
3. 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап:

Об утверждении бюджета села Никельтау на 2023-2025 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2022 года № 326. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Никельтау на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 823 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 630 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 54 193 тысяч тенге;
2) затраты – 58 823 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге , в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27.07.2023 № 58 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета села зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
Поступления от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества;
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2023 года:

1) жалақының ең төменгі мөлшері 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 40 567 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
4. 2023 жылға арналған Никельтау ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 40 079 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.

1) минимальный размер заработной платы 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 3 450 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 40 567 тенге.
4. Учесть в бюджете села Никельтау на 2023 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 40 079 тысяч тенге.

5. 2023 жылға арналған Никельтау ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен 5 500 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Никельтау ауылы әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихаттың хатшысы
Д. Х. Мулдашев
Хромтау аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 326 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Никельтау ауылының бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 91 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер
58 194
1
Салықтық түсiмдер

5. Учесть в бюджете села Никельтау на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 5 500 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима села Никельтау.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Хромтауского
районного маслихата
Мулдашев Д. Х.
Приложение 1 к решению Хромтауского районного маслихата № 326 от 30 декабря 2022 года
Бюджет села Никельтау на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27.07.2023 № 58 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы
58 823
1
Налоговые поступления