2023-2025 жылдарға арналған Тассай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 328 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Тассай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 69 762 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 290 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 59 472 мың теңге;
2) шығындар – 69 762 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 93 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Тассай ауылдық округі бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру үшін төлемдер;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар; жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:

Об утверждении бюджета Тассайского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2022 года № 328. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тассайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 71 155 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 290 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 60 865 тысяч тенге;
2) затраты - 71 155 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27.07.2023 № 60 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что в доход бюджета Тассайского сельского округа зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе платежи за размещение наружной (визуальной) рекламы;
по неналоговым поступлениям:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
прочие доходы от коммунальной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" с 1 января 2023 года установлено:

1) жалақының ең төмен мөлшері 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 40 567 теңге белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
4. Хромтау аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Тассай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен қаланың бюджетіне 2023 жылға берілетін субвенция көлемі 38 595 мың теңге сомасында көзделсін.

1) минимальный размер заработной платы 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 40 567 тенге.
4. В соответствии с решением Хромтауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Тассайского сельского округа на 2023-2025 годы" предусмотреть в бюджете города объем передаваемой субвенции на 2023 год из районного бюджета в сумме 38 595 тысяч тенге.

5. Хромтау аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Тассай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған қаланың бюджетіне 12 500 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Тассай ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихаттың хатшысы
Д. Х. Мулдашев
Хромтау аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 328 шешіміне қосымша
2023 жылға арналған Тассай ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 93 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер
69 762
1
Салықтық түсiмдер

5. В соответствии с решением Хромтауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Тассайского сельского округа на 2023-2025 годы" учесть в бюджете города на 2023 год из районного бюджета текущий целевой трансферт в сумме 12 500 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Тассайского сельского округа.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Хромтауского
районного маслихата
Мулдашев Д. Х.
Приложение 1 к решению Хромтауского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 328
Бюджет города Тассайского сельского округа на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27.07.2023 № 60 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы
71 155
1
Налоговые поступления