Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 146 "2022-2024 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы мәслихатының 2022 жылғы 16 маусымдағы № 253 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 146 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 25943 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 12254101,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3589178,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8220,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8656703,2 мың теңге;
2) шығындар – 13220669,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – -29262,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4594,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33856,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -937306,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 937306,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 4594,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33856,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 966568,1 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 60 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге.";
8-тармақта:
"204068,8" сандары "309304,8" сандарымен ауыстырылсын;
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 146 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 16 июня 2022 года № 253. Прекращено действие в связи с истечением срока
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 146 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25943) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 12254101,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3589178,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 8220,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 8656703,2 тысяч тенге;
2) затраты - 13220669,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -29262,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 4594,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 33856,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -937306,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 937306,1 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 4594,0 тысяч тенге;
погашение долга – 33856,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 966568,1 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.";
в пункте 8:
цифры "204068,8" заменить цифрами "309304,8";
пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
6) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
7) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін және халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
8) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлық ақысына қосымша ақылар белгілеуге;
9) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар мен қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
10) жас мамандарды әлеуметтік қолдау шараларына.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев.
Шалқар аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
10 маусымдағы № 253 шешіміне
1 қосымша
Шалқар аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
22 желтоқсандағы № 146
шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Шалқар аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год поступление следующих текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на гарантированный социальный пакет детям;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
4) на субсидирование расходов работодателей для создания специальных рабочих мест для инвалидов;
5) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
6) на развитие продуктивной занятости;
7) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения и центров занятости населения;
8) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в государственных организациях культуры управленческому и основному персоналу;
9) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета и казенных предприятий;
10) на реализацию мер социальной поддержки молодых пециалистов.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев.
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 10 июня 2022 года
№ 253
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 22 декабря 2021
года № 146
Шалкарский районный бюджет на 2022 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

43434,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43434,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
524469,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
524469,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44838,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
479631,2
02
Қорғаныс
75252,2
1
Әскери мұқтаждар
18629,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18629,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18629,2
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
56623,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
56623,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
54623,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1534134,2
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
97432,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97432,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
97432,0
2
Әлеуметтік көмек
1351186,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1351186,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
884132,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18726,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
103927,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
99546,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
162060,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

43434,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
43434,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
524469,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
524469,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
44838,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
479631,2
02
Оборона
75252,2
1
Военные нужды
18629,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18629,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18629,2
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
56623,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
56623,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
54623,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1534134,2
1
Социальное обеспечение
97432,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97432,0
005
Государственная адресная социальная помощь
97432,0
2
Социальная помощь
1351186,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1351186,2
002
Программа занятости
884132,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18726,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
103927,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99546,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
162060,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения