Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 154 "2022-2024 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 маусымдағы № 259 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 154 "2022-2024 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 546349,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 104273,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 527,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15200,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 426349,4 мың теңге;
2) шығындар – 549538,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3189,1мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3189,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыз түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3189,1 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 60 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған қалалық бюджетке республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 4299,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені ескерілсін.";
6-тармақта:
бірінші абзацында:

О внесении изменений в решение Шалкарского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 154 "Об утверждении Шалкарского городского бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22 июня 2022 года № 259
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 154 "Об утверждении Шалкарского городского бюджета на 2022-2024 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Шалкарского городского бюджета на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 546349,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 104273,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 527,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15200,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 426349,4 тысяч тенге;
2) затраты - 549538,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3189,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3189,1 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3189,1 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в городском бюджете на 2022 год поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан на повышение заработной платы отдельным категориям гражданских служащих в сумме 4299,0 тысяч тенге.";
в пункте 6:
в абзаце первом:

"248364,0" сандары "198364,0" сандарымен ауыстырылсын;
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған қалалық бюджетке аудандық бюджеттен 195501,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Шалқар қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев
Шалқар аудандық

цифры "248364,0" заменить цифрами "198364,0";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в городском бюджете на 2022 год поступление текущего целевого трансферта из районного бюджета в сумме 195501,4 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима города Шалкар.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение к решению
Шалкарского районного