Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 146 "2022-2024 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 1 қыркүйектегі № 276 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 146 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 25943 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 12051722,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3688625,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8774,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8354323,2 мың теңге;
2) шығындар – 13018290,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – -29262,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4594,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33856,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -937306,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 937306,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 4594,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33856,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 966568,1 мың теңге.";
төмендегі мазмұнда 6-1 тармағымен толықтырылсын:
"6-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке Кішіқұм ауылдық округінің бюджетінен 14003,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар көзделсін.";
8 тармақта:
"309304,8" сандары "417607,0" сандарымен ауыстырылсын;
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
6) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
7) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін және халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;

О внесении изменений и дополнения в решение районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 146 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 1 сентября 2022 года № 276
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 146 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25943) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 12051722,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3688625,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 8774,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 8354323,2 тысяч тенге;
2) затраты - 13018290,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -29262,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 4594,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 33856,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -937306,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 937306,1 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 4594,0 тысяч тенге;
погашение долга – 33856,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 966568,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год бюджетные изъятия из бюджета Кишикумского сельского округа в сумме 14003,0 тысяч тенге.";
в пункте 8:
цифры "309304,8" заменить цифрами "417607,0";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на гарантированный социальный пакет детям;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на субсидирование расходов работодателей для создания специальных рабочих мест для лиц с инвалидностью;
5) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
6) на развитие продуктивной занятости;
7) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения и центров занятости населения;

8) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлық ақысына қосымша ақылар белгілеуге;
9) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар мен қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
10) жас мамандарды әлеуметтік қолдау шараларына;
11) мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;

8) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в государственных организациях культуры управленческому и основному персоналу;
9) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета и казенных предприятий;
10) на реализацию мер социальной поддержки молодых пециалистов;
11) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на гарантированный социальный пакет детям;
3) на содействие занятости населения;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;

6) елді мекендер көшелерінің автокөлік жолдарын орташа және күрделі жөндеуге;
7) Шалқар ауданының шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға;
8) мәдени-демалыс жұмысын қолдауға.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық мәслихатының хатшысы С. Бигеев.
Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 1 қыркүйектегі № 276 шешіміне
1- қосымша

6) на средний и капитальный ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов;
7) на приобретение автомобиля для призывного пункта Шалкарского района;
8) на поддержку культурно-досуговой работы.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев.
Приложение 1 к решению Шалкарского районного маслихата от 1 сентября 2022 года № 276

5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
103927,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
120046,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдардың протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
156577,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
77794,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90998,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90998,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48069,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6384,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
35545,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
419268,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
76429,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
76429,8
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
705,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
43124,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
32600,0
2
Коммуналдық шаруашылық
292226,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
292226,3
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
106,3
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
500,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
43594,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
4500,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
1950,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
241576,0
3
Елді- мекендерді көркейту
50612,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
103927,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120046,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
156577,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
77794,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90998,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90998,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48069,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6384,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
35545,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
419268,1
1
Жилищное хозяйство
76429,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
76429,8
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
705,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
43124,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
32600,0
2
Коммунальное хозяйство
292226,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
292226,3
013
Развитие коммунального хозяйства
106,3
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
500,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
43594,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
4500,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
1950,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
241576,0
3
Благоустройство населенных пунктов
50612,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)