Алматы облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12-59 "Алматы облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 30-138 шешімі
Алматы облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12-59 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 161 872 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 794 299 485 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 135 397 980 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 6 219 299 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 39 138 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 652 643 068 мың теңге;
2) шығындар 812 711 714 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 715 736 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 10 504 298 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 9 788 562 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 2 768 448 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 2 768 448 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 21 896 413 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 21 896 413 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 9 695 989 мың теңге;
қарыздарды өтеу 10 720 981 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 22 921 405 мың теңге.";
"2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Корпоративтік табыс салығы" коды бойынша түсімдер Іле ауданы және Қонаев қаласы бойынша 50% мөлшерінде облыстық бюджетке, басқа аудандар бойынша 100% мөлшерінде аудандық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 5 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдалануға төленетін ақы", "Орман пайдалануға төленетін ақы" және "Қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы" кодтары бойынша түсімдер 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 9, 10 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 167 791 319 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12-59 "Об областном бюджете Алматинской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 29 ноября 2022 года № 30-138
Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 12-59 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 161 872) следующие изменения:
пункты 1, 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 794 299 485 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 135 397 980 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 6 219 299 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 39 138 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 652 643 068 тысяч тенге;
2) затраты 812 711 714 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 715 736 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 10 504 298 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 9 788 562 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 2 768 448 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 2 768 448 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 21 896 413 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 21 896 413 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 9 695 989 тысяч тенге;
погашение займов 10 720 981 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 22 921 405 тысяч тенге.";
"2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Корпоративный подоходный налог" зачисляются по Илийскому району и городу Қонаев в размере 50% в областной бюджет, по другим районам в размере 100% зачисляются в районный бюджет.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Установить, что поступления по кодам классификации доходов единой бюджетной классификации "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников", "Плата за лесные пользования" и "Плата за негативное воздействие на окружающую среду" зачисляются в областной бюджет в размере 100%.";
пункты 9, 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 167 791 319 тысяч тенге, в том числе на:

білім беруге 104 649 119 мың теңге;
денсаулық сақтауға 7 370 183 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 12 950 855 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге 420 179 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға 29 302 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 4 935 564 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 538 201 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайту 801 090 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 54 811 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне 330 654 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге 1 026 014 мың теңге;
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 15 777 мың теңге;
ішкі істер органдарының қосымша штат санын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 106 391 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге 11 410 832 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықтарды сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға 8 580 602 мың теңге;
саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға 9 025 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге 60 000 мың теңге;
тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға 312 100 мың теңге;
ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға 315 308 мың теңге;

образование 104 649 119 тысяч тенге;
здравоохранение 7 370 183 тысячи тенге;
социальную помощь 12 950 855 тысяч тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов 420 179 тысяч тенге;
повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов 29 302 тысячи тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 4 935 564 тысячи тенге;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 538 201 тысяча тенге;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта 801 090 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 54 811 тысяч тенге;
жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции 330 654 тысячи тенге;
повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел 1 026 014 тысяч тенге;
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел 15 777 тысяч тенге;
содержание и материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности органов внутренних дел 106 391 тысяча тенге;
возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях 11 410 832 тысячи тенге;
субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования 8 580 602 тысячи тенге;
субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов 9 025 тысяч тенге;
возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях 60 000 тысяч тенге;
субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) 312 100 тысяч тенге;
субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок 315 308 тысяч тенге;

асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға 4 423 392 мың теңге;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға 347 203 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 5 217 578 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге 20 000 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 3 867 139 мың теңге.";
"10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 65 045 567 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
орта білім беру объектілерінің құрылысына 22 565 839 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға 995 558 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 2 946 615 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға 1 236 961 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 1 959 558 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 7 280 132 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға 3 349 965 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 3 218 378 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 8 500 000 мың теңге;
әуе көлігінің инфрақұрылымын дамытуға 2 029 251 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 10 262 671 мың теңге;
индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 700 639 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 12, 13, 14, 15 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 3 297 809 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері көзделсін.";
"13. Алматы облысы бойынша 2022 жылға тұрғын үй жобалауға және салуға 6 398 180 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын.";
"14. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;

субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства 4 423 392 тысячи тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд 347 203 тысячи тенге;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 5 217 578 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" 20 000 тысяч тенге;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 3 867 139 тысяч тенге.";
"10. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 65 045 567 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов среднего образования 22 565 839 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов здравоохранения 995 558 тысяч тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 2 946 615 тысяч тенге;
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 1 236 961 тысяча тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 1 959 558 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 7 280 132 тысячи тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 3 349 965 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 3 218 378 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 8 500 000 тысяч тенге;
развитие инфраструктуры воздушного транспорта 2 029 251 тысяча тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 10 262 671 тысяча тенге;
развитие индустриальной инфраструктуры 700 639 тысяч тенге.";
пункты 12, 13, 14, 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"12. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления займов из республиканского бюджета в сумме 3 297 809 тысяч тенге.";
"13. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг на проектирование и строительство жилья по Алматинской области на 2022 год в сумме 6 398 180 тысяч тенге.";
"14. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;

азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
жеке көмекшілердің қызметін төлеуге;
еңбек нарығын дамытуға;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
жұмыспен нәтижелі қамтуды қамтамасыз етуге және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
мемлекеттік Халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге;
ирригациялық жүйе бойынша техникалық паспорттарды жасауға;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
"15. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 18, 19, 20, 21 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:

предоставление социальной помощи гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
оплату услуг индивидуальных помощников;
развитие рынка труда;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
обеспечение продуктивной занятости и развитие массового предпринимательства;
выплату государственной адресной социальной помощи;
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
изготовление технических паспортов по ирригационным системам;
изъятие земельных участков для государственных нужд;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";
"15. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
развитие теплоэнергетической системы;
развитие коммунального хозяйства;
развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";
пункты 18, 19, 20, 21 указанного решения изложить в новой редакции:

"18. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен 80 856 390 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері көзделсін.
Аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қаланың бюджетінен трансферттердің түсімдерін бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
"19. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 782 656 мың теңге сомасында көзделсін.";

"18. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения в связи с изменением законодательства в сумме 80 856 390 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из районных бюджетов, бюджета города областного значения определяется на основании постановления акимата Алматинской области.";
"19. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 782 656 тысяч тенге.";

"20. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 29 774 210 мың теңге сомасында көзделсін.";
"21. Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылға арналған резервi 618 851 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың хатшысы Д. Жарасбаев

"20. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 29 774 210 тысяч тенге.";
"21. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2022 год в сумме 618 851 тысяча тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь областного маслихата Д. Жарасбаев

227
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
2 241 187
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 313 690
026
Денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
7 400
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 306 290
3
Мамандандырылған медициналық көмек
6 180 389
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 180 389
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
6 180 389
4
Емханалар
67 712
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
67 712
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
67 712
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
34 487
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
34 487
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
34 487
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 678 663
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 678 663
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
239 751
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
125 285
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
12 129
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
703 811
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
5 291
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 592 396
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 686 168
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 386 685
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 583 355
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
503 844
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 589 875
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

227
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
2 241 187
271
Управление строительства области
1 313 690
026
Сейсмоусиление объектов здравоохранения
7 400
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 306 290
3
Специализированная медицинская помощь
6 180 389
253
Управление здравоохранения области
6 180 389
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
6 180 389
4
Поликлиники
67 712
253
Управление здравоохранения области
67 712
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
67 712
5
Другие виды медицинской помощи
34 487
253
Управление здравоохранения области
34 487
029
Областные базы специального медицинского снабжения
34 487
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 678 663
253
Управление здравоохранения области
5 678 663
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
239 751
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
125 285
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
12 129
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
703 811
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
5 291
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 592 396
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 686 168
1
Социальное обеспечение
3 386 685
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 583 355
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
503 844
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 589 875
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 398 208
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 030
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
324 371
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
989 807
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
6 882 095
1
Отын және энергетика
2 415 308
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 415 308
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
1 789 397
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
625 911
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
4 466 787
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 466 787
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
4 466 787
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
71 380 683
1
Ауыл шаруашылығы
66 421 828
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
57 036 971
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
223 806
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 555 970
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
244
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
3 401 465
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
611 025
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
778 340
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
14 658
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
142 672
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
67 354
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
17 395
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 383 247
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

1 398 208
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
84 030
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
324 371
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
989 807
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
6 882 095
1
Топливо и энергетика
2 415 308
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 415 308
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
1 789 397
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
625 911
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
4 466 787
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 466 787
071
Развитие газотранспортной системы
4 466 787
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
71 380 683
1
Сельское хозяйство
66 421 828
255
Управление сельского хозяйства области
57 036 971
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
223 806
002
Субсидирование развития семеноводства
1 555 970
003
Капитальные расходы государственных органов
244
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
3 401 465
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
611 025
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
778 340
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
14 658
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
142 672
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
67 354
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
17 395
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 383 247
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

11 470 832
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
25 577 745
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 580 602
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 451 635
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
22 561
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
405 000
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
315 308
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
17 112
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 252 261
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
4 252 261
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 132 596
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
160 825
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 048
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
109 149
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
70 112
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
13 313
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
267 109
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 320 000
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
136 612
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
20 060
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
32 368
2
Су шаруашылығы
1 703 485
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
10 621
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
10 621
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы

11 470 832
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
25 577 745
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 580 602
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 451 635
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
22 561
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
405 000
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
315 308
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
17 112
271
Управление строительства области
4 252 261
020
Развитие объектов сельского хозяйства
4 252 261
719
Управление ветеринарии области
5 132 596
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
160 825
003
Капитальные расходы государственного органа
3 048
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
109 149
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
70 112
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
13 313
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
267 109
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 320 000
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
136 612
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
20 060
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
32 368
2
Водное хозяйство
1 703 485
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
10 621
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
10 621
255
Управление сельского хозяйства области

12 792 508
4
Әуе көлiгi
4 459 969
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 459 969
051
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы
4 459 969
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
465 126
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
465 126
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 130
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
608
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
350 388
13
Басқалар
27 259 512
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 993 356
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
3 993 356
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
422 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
443 580
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
884 408
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
299 229
028
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
241 102
051
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 683 037
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
20 000
9
Басқалар
23 266 156
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 513 188
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 387 618
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
125 570
257
Облыстың қаржы басқармасы
618 851
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
618 851
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
103 346
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
103 346

12 792 508
4
Воздушный транспорт
4 459 969
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 459 969
051
Развитие инфраструктуры воздушного транспорта
4 459 969
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
465 126
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
465 126
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
114 130
011
Капитальные расходы государственного органа
608
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
350 388
13
Прочие
27 259 512
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 993 356
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
3 993 356
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
422 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
443 580
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
884 408
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
299 229
028
Реализация текущих мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
241 102
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 683 037
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
20 000
9
Прочие
23 266 156
253
Управление здравоохранения области
1 513 188
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 387 618
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
125 570
257
Управление финансов области
618 851
012
Резерв местного исполнительного органа области
618 851
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
103 346
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
103 346

261
Облыстың білім басқармасы
3 838 004
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 798 975
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 039 029
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
171 488
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
159 888
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 600
271
Облыстың құрылыс басқармасы
11 817 051
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
134 100
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
11 682 951
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 672 917
060
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
354 112
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 318 805
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3 531 311
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 531 311
14
Борышқа қызмет көрсету
2 234 892
1
Борышқа қызмет көрсету
2 234 892
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 234 892
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 215 655
016
Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
19 237
15
Трансферттер
248 098 660
1
Трансферттер
248 098 660
257
Облыстың қаржы басқармасы
248 098 660
007
Субвенциялар
40 756 969
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
252 260
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
18 969 536
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
607 832
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

261
Управление образования области
3 838 004
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 798 975
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 039 029
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
171 488
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
159 888
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 600
271
Управление строительства области
11 817 051
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
134 100
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
11 682 951
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 672 917
060
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
354 112
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 318 805
285
Управление физической культуры и спорта области
3 531 311
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 531 311
14
Обслуживание долга
2 234 892
1
Обслуживание долга
2 234 892
257
Управление финансов области
2 234 892
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 215 655
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
19 237
15
Трансферты
248 098 660
1
Трансферты
248 098 660
257
Управление финансов области
248 098 660
007
Субвенции
40 756 969
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
252 260
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
18 969 536
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
607 832
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан