Облыстық және аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттердің арасындағы 2023-2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 31-146 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі және 31.12.2025 дейін қолданылады - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 45-бабының 4-тармағына сәйкес Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке 2023 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 248 474 284 мың теңге, оның ішінде:
Еңбекшіқазақ ауданынан – 3 012 217 мың теңге;
Іле ауданынан – 217 478 414 мың теңге;
Қарасай ауданынан – 19 447 609 мың теңге;
Қонаев қаласынан – 8 546 044 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке 2024 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 278 482 099 мың теңге, оның ішінде:
Еңбекшіқазақ ауданынан – 4 956 415 мың теңге;
Іле ауданынан – 237 786 938 мың теңге;
Қарасай ауданынан – 23 964 771 мың теңге;
Талғар ауданынан – 2 576 921 мың теңге;
Қонаев қаласынан – 9 196 964 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке 2025 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 297 786 732 мың теңге, оның ішінде:
Еңбекшіқазақ ауданынан – 5 098 254 мың теңге;
Іле ауданынан – 254 610 807 мың теңге;
Қарасай ауданынан – 26 128 245 мың теңге;
Талғар ауданынан – 2 718 060 мың теңге;
Қонаев қаласынан – 9 231 366 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін 2023 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 12 891 190 мың теңге, оның ішінде:
Балхаш ауданына – 2 829 775 мың теңге;
Жамбыл ауданына – 1 899 914 мың теңге;
Кеген ауданына – 2 199 840 мың теңге;
Райымбек ауданына – 2 457 518 мың теңге;
Талғар ауданына – 1 224 478 мың теңге;
Ұйғыр ауданына – 2 279 665 мың теңге.
5. Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 8 491 816 мың теңге, оның ішінде:
Балхаш ауданына – 2 019 607 мың теңге;
Жамбыл ауданына – 520 513 мың теңге;
Кеген ауданына – 1 797 824 мың теңге;
Райымбек ауданына –1 956 065 мың теңге;
Ұйғыр ауданына –2 197 807 мың теңге.
6. Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 9 589 717 мың теңге, оның ішінде:

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (город областного значения) бюджетами на 2023 – 2025 годы
Решение Алматинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 31-146
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 и действует до 31.12.2025 в соответствии с пунктом 9.
В соответствии с пунктом 4 статьи 45 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, маслихат Алматинской области РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия из районных (города областного значения) бюджетов в областной бюджет на 2023 год в сумме 248 474 284 тысячи тенге, в том числе:
Енбекшиказахского района – 3 002 217 тысяч тенге;
Илийского района – 217 478 414 тысяч тенге;
Карасайского района – 19 447 609 тысяч тенге;
города Қонаев района – 8 546 044 тысячи тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из районных (города областного значения) бюджетов в областной бюджет на 2024 год в сумме 278 482 009 тысяч тенге, в том числе:
Енбекшиказахского района – 4 956 415 тысяч тенге;
Илийского района – 237 786 938 тысяч тенге;
Карасайского района – 23 964 771 тысяча тенге;
Талгарского района – 2 576 921 тысяча тенге;
города Қонаев – 9 196 964 тысячи тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из районных (города областного значения) бюджетов в областной бюджет на 2025 год в сумме 297 786 732 тысячи тенге, в том числе:
Енбекшиказахского района – 5 098 254 тысячи тенге;
Илийского района – 254 610 807 тысяч тенге;
Карасайского района – 26 128 245 тысяч тенге;
Талгарского района – 2 718 060 тысяч тенге;
города Қонаев – 9 231 366 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные бюджеты на 2023 год в сумме 12 891 190 тысяч тенге, в том числе:
Балхашскому району – 2 829 775 тысяч тенге;
Жамбылскому району – 1 899 914 тысяч тенге;
Кегенскому району – 2 199 840 тысяч тенге;
Райымбекскому району –2 457 518 тысяч тенге;
Талгарскому району – 1 224 478 тысяч тенге;
Уйгурскому району –2 279 665 тысяч тенге.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные бюджеты на 2024 год в сумме 8 491 816 тысяч тенге, в том числе:
Балхашскому району – 2 019 607 тысяч тенге;
Жамбылскому району– 520 513 тысяч тенге;
Кегенскому району–1 797 824 тысячи тенге;
Райымбекскому району– 1 956 065 тысяч тенге;
Уйгурскому району – 2 197 807 тысяч тенге.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные бюджеты на 2025 год в сумме 9 589 717 тысяч тенге, в том числе:

Балхаш ауданына – 2 194 292 мың теңге;
Жамбыл ауданына – 831 811 мың теңге;
Кеген ауданына – 1 997 107 мың теңге;
Райымбек ауданына – 2 152 734 мың теңге;
Ұйғыр ауданына – 2 413 773 мың теңге.
7. Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің 1, 2 қосымшаларында көрсетілген бағыттар бойынша бюджет қаражатының ең төмен көлемі ескерілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, тарифтік саясат және заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Балхашскому району – 2 194 292 тысячи тенге;
Жамбылскому району– 831 811 тысяч тенге;
Кегенскому району – 1 997 107 тысяч тенге;
Райымбекскому району – 2 152 734 тысячи тенге;
Уйгурскому району –2 413 773 тысячи тенге.
7. Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлениям, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему решению.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, тарифной политики и обеспечения соблюдения законности".

9. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және 2025 жылдың 31 желтоқсанына дейін қолданылады.
Облыстық мәслихаттың хатшысы Д. Жарасбаев
Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13- желтоқсандағы "Облыстық және аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттердің арасындағы 2023 – 2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" № 31-146 шешіміне №1-қосымша
Облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және ауылдық елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі.
мың теңге
р/с
Аудандар атауы
"Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
Барлығы
6 304 305
6 304 305
6 304 305
1
Балхаш

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года и действует до 31 декабря 2025 года.
Секретарь областного маслихата Д. Жарасбаев
Приложение 1 к решению Алматинской областного маслихата от 13 декабря 2022 года "Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (город областного значения) бюджетами на 2023 – 2025 годы" № 31-146
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на капитальный и средний ремонтавтомобильных дорог областного, районного значения и улиц сельских населенных пунктов
тыс.тенге
р/с
Наименование районов
Капитальный и средний ремонт улиц сельских населенных пунктов в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
2023 год
2024 год
2025 год
Всего
6 304 305
6 304 305
6 304 305
1
Балхашский