Балқаш аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-57 "Балқаш ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 7 маусымдағы № 20-84 шешімі
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 194 623 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 226 538мың теңге;
салықтық емес түсімдер 10 895мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 588мың теңге;
трансферттер түсімі 5 955 602 мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 972 120 мың теңге;
даму трансферттері 724 067 мыңге;
субвенциялар 4 259 415 мың теңге;
2) шығындар 7 173 743 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 37 051 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 78 512 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 41 461 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 010 917 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 010 917 мың теңге.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 8 556 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 417 538 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақдала ауылдық округіне 28 265 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 17 570 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 28 182 мың теңге;
Бақанас ауылдық округіне 53 985 мың теңге;
Бақбақты ауылдық округіне 33 878 мың теңге;
Балатопар ауылдық округіне 29 346 мың теңге;
Береке ауылдық округіне 23 138 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 21 144 мың теңге;
Желтораңғы ауылдық округіне 19 767 мың теңге;
Жиделі ауылдық округіне 30 339 мың теңге;
Қарой ауылдық округіне 24 492 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне 28 291 мың теңге;
Құйған ауылдық округіне 23 089 мың теңге;
Миялы ауылдық округіне 27 452 мың теңге;

О внесении изменений в решение Балхашского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 13-57 "О бюджете Балхашского района на 2022-2024 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 7 июня 2022 года № 20-84
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетногокодекса Республики Казахстан , подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлениив Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 6 194 623 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 226 538тысяч тенге;
неналоговые поступления 10895 тенге;
поступления от продажи основного капитала 1588тенге;
поступления трансфертов 5 955 602 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 972 120 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 724 067 тысяч тенге;
субвенции 4 259415 тысячи тенге;
2) затраты 7 173 743 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 37 051 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 78 512 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 41 461 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 010 917 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 010 917 тысячи тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 8 556 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 417 538 тысяч теңге, в том числе:
Акдалинскому сельскому округу 28 265 тысяча тенге;
Акжарскому сельскому округу 17 570 тысяч тенге;
Акольскому сельскому округу 28 182 тысяч тенге;
Баканасскому сельскому округу 53 985 тысячи тенге;
Бахбахтинскому сельскому округу 33 878 тысяч тенге;
Балатопарскому сельскому округу 29 346 тысяч тенге;
Берекенскому сельскому округу 23 138 тысячи тенге;
Бирликскому сельскому округу 21 144 тысяч тенге;
Желтурангинскому сельскому округу 19 767 тысяч тенге;
Жиделинскому сельскому округу 30 339 тысяча тенге;
Каройскому сельскому округу 24 492 тысячи тенге;
Котальскому сельскому округу 28 291 тысяча тенге;
Куйганскому сельскому округу 23 089 тысячи тенге;
Миялинскому сельскому округу 27 452 тысяча тенге;

Топар ауылдық округіне 28 600 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның шінде:
Өңірлерді дамытудың 2022 жылғы дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Балқаш ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Топарскому сельскому округу 28 600 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2022 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Балхашского района.

24089
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3182
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
22083
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2132
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
84760
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
66692
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
57580
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50217
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
45032
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
36711
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1900
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
6421
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5185
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегіә леуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
185
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2004324
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1248429
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1241528
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және салу, реконструкциялау
984399
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
257129
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6901
005
Авариялық және ескірген тұрғын үйлерді бұзу
6901
2
Коммуналдық шаруашылық
369420
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
369420
012
Сумен жабдықтау және су бұру жұйесінің жұмыс істеу
23015
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
7560
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
338845
3
Елді-мекендерді көркейту
386475
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

24089
006
Оказание жилищной помощи
3182
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22083
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2132
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84760
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
66692
023
Обеспечение деятельности центра занятости населения
57580
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50217
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45032
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36711
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1900
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
6421
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5185
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
185
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2004324
1
Жилищное хозяйство
1248429
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1241528
003
Проектирование и строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
984399
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
257129
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6901
005
Снос аварийного и ветхого жилья
6901
2
Коммунальное хозяйство
369420
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
369420
012
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
23015
028
Развитие коммунального хозяйства
7560
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
338845
3
Благоустройство населенных пунктов
386475
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)