Еңбекшіқазақ ауданының Есік қаласы мен ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 қаңтардағы № 15-73 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 28-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Ават ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 66 900 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 33 193 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер 0 теңге;
басқа да салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 171 мың теңге;
трансферттер түсімі 33 536 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 22 174 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 11 362 мың теңге;
2) шығындар 67 179 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 279 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 279 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 29-141 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022-2024 жылдарға арналған Асы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 79 430 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 26 534 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
басқа да салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 52 896 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 30 577 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 22 319 мың теңге;
2) шығындар 81 101 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 671 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 671 мың теңге.

О бюджетах города Есик и сельских округов Енбекшиказахского района на 2022-2024 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 5 января 2022 года № 15-73.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 28 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аватского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы 66 900 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 33 193 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
доходы от государственной собственности 0 тенге;
прочие неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 171 тысяча тенге;
поступление трансфертов 33 536 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 22 174 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 11 362 тысячи тенге;
2) затраты 67 179 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 279 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 279 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 29-141 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Асинского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы 79 430 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 26 534 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
доходы от государственной собственности 0 тенге;
прочие неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 52 896 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 30 577 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 22 319 тысяч тенге;
2) затраты 81 101 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 671 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 671 тысяча тенге.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 29-141 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022-2024 жылдарға арналған Ақши ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 62 117 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 21 365 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер 0 теңге;
басқа да салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 40 752 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 14 330 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 26 422 мың теңге;
2) шығындар 64 994 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 877 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 877 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 29-141 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022-2024 жылдарға арналған Бәйдібек би ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 101 142 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 47 609 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер 0 теңге;
басқа да салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 53 533 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 43 202 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 10 331 мың теңге;
2) шығындар 102 784 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 642 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 642 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 28-138 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022-2024 жылдарға арналған Балтабай ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

Сноска. Пункт 2 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 29-141 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет Акшийского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы 62 117 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 21 365 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
доходы от государственной собственности 0 тенге;
прочие неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 40 752 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 14 330 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 26 422 тысячи тенге;
2) затраты 64 994 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 877 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 877 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 29-141 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить бюджет сельского округа Байдибек бия на 2022-2024 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы 101 142 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 47 609 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
доходы от государственной собственности 0 тенге;
прочие неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 53 533 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 43 202 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 10 331 тысяча тенге;
2) затраты 102 784 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 642 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 642 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 06.12.2022 № 28-138 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить бюджет Балтабайского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 890 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 890 мың теңге.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 29-141 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Экономикалық салаларды дамыту, ауыл шаруашылығы, жер қатынастары, кәсіпкерлік, бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 890 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 890 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 26 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 29-141 (вводится в действие с 01.01.2022).
27. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата "По вопросам экономической сферы, сельского хозяйства, земельных отношений, предпринимательства, бюджета".

28. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаттың хатшысы Б.Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 қаңтардағы № 15-73 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Ават ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 29-141 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

28. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Енбекшиказахского районного маслихата Б.Ахметов
Приложение 1 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от 5 января 2022 года № 15-73
Бюджет Аватского сельского округа на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 29-141 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 қаңтардағы № 15-73 шешіміне 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 29-141 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение 4 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от 5 января 2022 года № 15-73
Бюджет Асинского сельского округа на 2022 год
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 29-141 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы