Еңбекшіқазақ ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 30-147 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 22 838 088,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 13 264 355 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 123 661 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 968 974 мың теңге;
трансферттер 8 481 098,3 мың теңге;
2) шығындар 26 760 318,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 368 740 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 472 925 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 104 185 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 290 970 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 290 970 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 3 677 820 мың теңге;
қарыздарды өтеу 77 617 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 690 767 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 13.11.2023 № 9-43 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтардың бюджеттерінен заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемдері 592 747 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
Бәйтерек ауылдық округінен
Есік қала округіне
Көктөбе ауылдық округінен
Рахат ауылдық округінен
Түрген ауылдық округінен
Шелек ауылдық округінен
71 246 мың теңге;
264 739 мың теңге;
31 744 мың теңге;
34 109 мың теңге;
60 442 мың теңге;
130 467 мың теңге.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 648 320 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
Ават ауылдық округіне
Асы ауылдық округіне
Ақши ауылдық округіне
Бәйдібек би ауылдық округіне
Балтабай ауылдық округіне
Бөлек ауылдық округіне
Бартоғай ауылдық округіне
Жанашар ауылдық округіне
Қаратұрық ауылдық округіне
Қаракемер ауылдық округіне
Қаражота ауылдық округіне
Қырбалтабай ауылдық округіне
Қорам ауылдық округіне
Қазақстан ауылдық округіне
Малыбай ауылдық округіне
Масақ ауылдық округіне
Сөгеті ауылдық округіне
Саймасай ауылдық округіне
Ташкенсаз ауылдық округіне
Тескенсу ауылдық округіне

О бюджете Енбекшиказахского района на 2023-2025 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2022 года № 30-147.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 22 838 088,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 13 264 355 тысяч тенге;
неналоговые поступления 123 661 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 968 974 тысячи тенге;
поступление трансфертов 8 481 098,3 тысяч тенге;
2) затраты 26 760 318,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 368 740 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 472 925 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 104 185 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 290 970 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 290 970 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 3 677 820 тысяч тенге;
погашение займов 77 617 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 690 767 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 13.11.2023 № 9-43 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства из бюджетов города районного значения, сельских округов в районный бюджет в сумме 592 747 тысяч тенге, в том числе:
Байтерекского сельского округа
Есикского городского округа
Коктобинского сельского округа
Рахатского сельского округа
Тургенского сельского округа
Шелекского сельского округа
71 246 тысяч тенге;
264 739 тысяч тенге;
31 744 тысячи тенге;
34 109 тысяч тенге;
60 442 тысячи тенге;
130 467 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов в сумме 648 320 тысяч тенге, в том числе:
Аватскому сельскому округу
Ассинскому сельскому округу
Акшийскому сельскому округу
Сельскому округу Байдибек бия
Балтабайскому сельскому округу
Болекскому сельскому округу
Бартогайскому сельскому округу
Жанашарскому сельскому округу
Каратурукскому сельскому округу
Каракемерскому сельскому округу
Каражотинскому сельскому округу
Кырбалтабайскому сельскому округу
Корамскому сельскому округу
Казахстанскому сельскому округу
Малыбайскому сельскому округу
Масакскому сельскому округу
Согетинскому сельскому округу
Саймасайскому сельскому округу
Ташкенсазскому сельскому округу
Тескенсуйскому сельскому округу

16 627 мың теңге;
40 693 мың теңге;
30 146 мың теңге;
13 527 мың теңге;
7 461 мың теңге;
19 526 мың теңге;
36 753 мың теңге;
18 951 мың теңге;
53 503 мың теңге;
27 748 мың теңге;
45 309 мың теңге;
37 997 мың теңге;
44 275 мың теңге;
38 992 мың теңге;
43 822 мың теңге;
34 402 мың теңге;
43 343 мың теңге;
1 103 мың теңге;
36 797 мың теңге;
47 851 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейін бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

16 627 тысяч тенге;
40 693 тысячи тенге;
30 146 тысяч тенге;
13 527 тысяч тенге;
7 461 тысяча тенге;
19 526 тысяч тенге;
36 753 тысячи тенге;
18 951 тысяча тенге;
53 503 тысячи тенге;
27 748 тысяч тенге;
45 309 тысяч тенге;
37 997 тысяч тенге;
44 275 тысяч тенге;
38 992 тысячи тенге;
43 822 тысячи тенге;
34 402 тысячи тенге;
43 343 тысячи тенге;
1 103 тысячи тенге;
36 797 тысяч тенге;
47 851 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Енбекшиказахского района.

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 151 662 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының хатшысы Б.Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы "26" желтоқсандағы № VII-30-147 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 13.11.2023 № 9-43 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 151 662 тысячи тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение 1 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от "26" декабря 2022 года № VII-30-147
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 13.11.2023 № 9-43 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

83 739
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
83 739
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
71 841
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
71 841
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39 169
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
39 169
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
32 672
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
32 672
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
4 470 325
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 685 936
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 685 936
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 685 936
2
Әлеуметтік көмек
2 611 659
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 611 659
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
611 873
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
126 201
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 945
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
345 807
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
25 006
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
178 247
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 224 620
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
67 960
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
172 730
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
165 640
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 722
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 676
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

83 739
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
83 739
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
71 841
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
71 841
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39 169
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
39 169
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
32 672
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
32 672
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 470 325
1
Социальное обеспечение
1 685 936
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 685 936
005
Государственная адресная социальная помощь
1 685 936
2
Социальная помощь
2 611 659
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 611 659
002
Программа занятости
611 873
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
126 201
006
Оказание жилищной помощи
31 945
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
345 807
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
25 006
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
178 247
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 224 620
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
67 960
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
172 730
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
165 640
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 722
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 676
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

1 134 892
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
548 512
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
23 841
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
88 720
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
435 951
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
586 380
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
467 858
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
118 522
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
82 319
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82 319
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 751
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
30 568
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
40 000
13
Басқалар
2 849 882
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
22 284
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
22 284
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 284
9
Басқалар
2 827 598
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
101 482
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
101 482
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 052 992
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 052 992
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
652 628
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
166 666
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
485 962
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 020 496
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
273 509
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

1 134 892
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
548 512
022
Развитие транспортной инфраструктуры
23 841
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
88 720
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
435 951
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
586 380
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
467 858
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
118 522
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
82 319
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82 319
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11 751
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
30 568
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
40 000
13
Прочие
2 849 882
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
22 284
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
22 284
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
22 284
9
Прочие
2 827 598
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
101 482
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
101 482
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 052 992
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 052 992
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
652 628
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
166 666
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
485 962
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 020 496
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
273 509
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"