Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-3 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 864 263 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 501 793 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 362 470 мың теңге;
2) шығындар 1 890 267 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 26 004 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 26 004 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 26 004 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 12-4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 251 806 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 175 160 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 76 646 мың теңге;
2) шығындар 254 509 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 703 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 703 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2023-2025 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 30 декабря 2022 года № 32-3.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 1 864 263 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 501 793 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 362 470 тысяч тенге;
2) затраты 1 890 267 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 26 004 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 26 004 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 26 004 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 22.12.2023 № 12-4 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 251 806 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 175 160 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 76 646 тысяч тенге;
2) затраты 254 509 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 703 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 703 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

Қаскелең қаласы 910 815 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 66 976 мың теңге;
Елтай ауылдық округі 87 829 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 116 151 мың теңге;
Райымбек ауылдық округі 364 741 мың теңге.
Бірінші май ауылдық округі 6 531 мың теңге;
Жандосов ауылдық округі 27 713 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округі 129 575 мың теңге;
Шамалған ауылдық округі 176 553 мың теңге;
Іргелі ауылдық округі 268 412 мың теңге;

Города Каскелен 910 815 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа 66 976 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 87 829 тысяч тенге;
Сельского округа Жибек жолы 116 151 тысяча тенге;
Райымбекского сельского округа 364 741 тысяча тенге;
Первомайского сельского округа 6 531 тысяча тенге;
Жандосовского сельского округа 27 713 тысяч тенге;
Умтылский сельского округа 129 575 тысяч тенге;
Шамалганского сельского округа 176 553 тысячи тенге;
Иргелинского сельского округа 268 412 тысяч тенге;

Әйтей ауылдық округі 20 733 мың теңге.
13. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының хатшысы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-3 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 12-4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қаскелең қаласының 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы Атауы
(мың теңге)
Ішкі сыныбы
І. Кірістер

Айтейского сельского округа 20 733 тысячи тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Карасайского районного маслихата Айнабеков Б.
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 32-3
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 22.12.2023 № 12-4 (вводится в действие с 01.01.2023).
Бюджет города Каскелен на 2023 год
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Қарасай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-3 шешіміне 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 12-4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
Сыныбы
(мың теңге)
Ішкі сыныбы Атауы
І. Кірістер

452
Отдел финансов района (города областного значения)
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение 4 к решению Карасайского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 32-3
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 22.12.2023 № 12-4 (вводится в действие с 01.01.2023).
Бюджет Жамбылского сельского округа на 2023 год
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы